syrik
22.02.09,14:34
Chcela by som poprosiť o pomoc fo forme darovania krvi pre zranených v Polomke....Pri zrážke autobusu z vlakom zahynulo 12 ľudí z Bánoviec nad Bebravou a okolia...ďaľích 20 ľudí je zranených...Keďže som Bánovčanka,táto tragédia sa ma osobne dotýta....Preto by som chcela poprosiť všetkých, ktorí môžu, aby prišli darovať krv.

Mestský úrad v Bánovciach nad Bebravou oznamuje dobrovoľným darcom krvi, že dňa 26.2.2009 (štvrtok) od 8.00 hod. sa na prvom poschodí pastoračného centra v Bánovciach nad Bebravou uskutoční dobrovoľné darovanie krvi, ktoré organizuje miestna organizácia Slovenského červeného kríža.
V prípade ak dobrovoľným darcom krvi tento termín nevyhovuje, môžu krv darovať dňa 24.2.2009 (utorok) od 7.00 hod. na transfúznom oddelení nemocnice v Partizánskom.
Darcovia krvi sa môžu tiež prihlásiť buď osobne na recepcii nemocnice Bánovce n.B. alebo na tel. č. 038/7624 111.
Viac informácií na www.banovce.sk (http://www.banovce.sk)

V mene všetkých zranených, ich príbuzných a obyvateľov mesta Bánovce nad Bebravou Vám ĎAKUJEM.
pasuliatko
22.02.09,14:32
je to veľmi nešťastné to čo sa stalo,keby som mohla darovať krv darovala by som ju hned.
jojom
22.02.09,14:42
Keďže bývam v Banskej Bystrici idem v utorok darovať tam, ak by bolo treba niekomu akútne napíšte mi na mail pre koho.
Budiška
22.02.09,20:05
Ja som z Nitry, tiež by som išla. ale iba u nás na transfúzke. Hoc aj zajtra. napíš meno, aby som mohla byť konkrétna pri darovaní
misomiso
22.02.09,21:11
Ja som z Nitry, tiež by som išla. ale iba u nás na transfúzke. Hoc aj zajtra. napíš meno, aby som mohla byť konkrétna pri darovaní

No pockaj, nebolo by zle, ak by radsej sedela krvna skupina, ako meno :).

Ja pojdem darovat krv, ked je prestanu zo Slovenska sukromne aj statne firmy exportovat krv a plazmu za tazke peniaze do zahranicia. Uz do toho par razy vrtali novinari, ale vzdy sa to zamietlo pod koberec.
Budiška
23.02.09,06:51
ak nesedí skupina, krv sa dá "vymeniť". dôležité je, aby si vedel meno. A hlavne musia aj oni chcieť. Dá sa všetko, len treba chcieť.
syrik
23.02.09,07:37
Aké konkrétne mená potrebujete vedieť??? Veď keď idete hocikedy darovať krv, tiež neviete, pre koho bude?? Je tam 20 zranených ľudí....na transfúzke stačí povedať,že je to pre zranených z tragickej nehody v Polomke...A kto je z okolia BN alebo PE, môže prísť priamo tam....A ktomu vývozu krvi sa nebudem vyjadrovať....nechápem, prečo by ju mali vyvážať,keď jej je nedostatok na SR...apropo, túto tému som zadávala pre tých,ktorí sú ochotní pomôcť....je to dobrovoľné...no ak nemá niekto úmysel darovať krv, tak nech sa k tomu nevyjadruje.ĎAKUJEM
misomiso
23.02.09,10:20
Aké konkrétne mená potrebujete vedieť??? Veď keď idete hocikedy darovať krv, tiež neviete, pre koho bude?? Je tam 20 zranených ľudí....na transfúzke stačí povedať,že je to pre zranených z tragickej nehody v Polomke...A kto je z okolia BN alebo PE, môže prísť priamo tam....A ktomu vývozu krvi sa nebudem vyjadrovať....nechápem, prečo by ju mali vyvážať,keď jej je nedostatok na SR...apropo, túto tému som zadávala pre tých,ktorí sú ochotní pomôcť....je to dobrovoľné...no ak nemá niekto úmysel darovať krv, tak nech sa k tomu nevyjadruje.ĎAKUJEM

Preco nech sa nevyjadruje? Ja som napisal, ze ked pojdes darovat, nemas ziadnu zaruku, ze tvoja krv neskoci v Rakusku. To je myslim dost dolezita informacia k tomuto problemu. Ja teda netvrdim, ze netreba darovat, ale ze treba hovorit aj o tomto.

Je to ako s charitou. V Nemecku zbieraju satstvo akoze do Afriky a potom sa to predava v second handoch. Odkial myslite, ze beru satstvo do second handov? To ste taki naivni, ze si myslite, ze v bohatych krajinach niekto vykupuje obnosene satstvo? Ze nejaky nemec by isiel niekam predat obnosenu koselu? Hovoria im - dajte to sem, pojde to do Afganistanu a kupte si nove. Potom sa to preda. Rovnake je to aj z niektorymi inymi charitami, ktore zbieraju peniaze ale ani koruna sa nedostane k chudobnym.

Biznis s krvou je presne taky pripad. Toto odradza mnohych ludi, co by inak isli darovat. Ked som minule pocul v rozhlase tu sumu, ktoru za to rocne skasiruju, az ma oblialo. Nechcem trpat, presne si to nepamatam, ale bola to obrovska suma. Kompetentni z ministerstva to vtady nepopreli, iba sa to snazili zahovorit.
syrik
23.02.09,10:27
Preco nech sa nevyjadruje? Ja som napisal, ze ked pojdes darovat, nemas ziadnu zaruku, ze tvoja krv neskoci v Rakusku. To je myslim dost dolezita informacia k tomuto problemu. Ja teda netvrdim, ze netreba darovat, ale ze treba hovorit aj o tomto.

Je to ako s charitou. V Nemecku zbieraju satstvo akoze do Afriky a potom sa to predava v second handoch. Odkial myslite, ze beru satstvo do second handov? To ste taki naivni, ze si myslite, ze v bohatych krajinach niekto vykupuje obnosene satstvo? Ze nejaky nemec by isiel niekam predat obnosenu koselu? Hovoria im - dajte to sem, pojde to do Afganistanu a kupte si nove. Potom sa to preda. Rovnake je to aj z niektorymi inymi charitami, ktore zbieraju peniaze ale ani koruna sa nedostane k chudobnym.

Biznis s krvou je presne taky pripad. Toto odradza mnohych ludi, co by inak isli darovat. Ked som minule pocul v rozhlase tu sumu, ktoru za to rocne skasiruju, az ma oblialo. Nechcem trpat, presne si to nepamatam, ale bola to obrovska suma. Kompetentni z ministerstva to vtady nepopreli, iba sa to snazili zahovorit.


To, čo hovoríš je trestný čin...a keď chceš o tom debatovať, založ si tému inde...tu potrebujú súrne krv zranení...neviem,ako by si sa zachoval,keby tam bol niekto z Tvojich blízkych alebo priateľov...prekvapuje ma inak, že si V.I.P člen...dokonca poraďák...
jojom
23.02.09,12:15
No ja som daroval krv už veľakrát a aj na meno ( krv sa v prípade že nesedí skupina vymení, to problém nie je). A dokonca som daroval aj pre známeho, aby ho mohli rýchlejšie operovať a krv aj dostal. Všade s najdu ľudia aj taký aj iný, ale ak by som sa mal držať toho čo píšu noviny tak sa idem asi utopiť. Transfúzne stanice si krv medzi sebou vymieňajú podla akútnej potreby, no a bohužiaľ sa našli aj medzi nimi koumáci ktrorý to zneužili. Nič na tom všatk nemení, že darovaním krvi pomáhame luďom.
syrik
27.02.09,13:57
Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí boli darovať krv pre zranených Bánovčanov v Polomke...

ĎAKUJEM
VieraPopluharova
20.09.12,07:17
Súrna výzva na darovanie krvi pre JANA BARUTOVA rok nar.1985 ležiaca na NOU Klenová ARO, môže sa darovať rôzna krvná skupina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!