Rika62
22.02.09,17:19
Dobrý deň, mám viac otázok. V našej bytovke sa nik nezaujíma o spoloč. priestory a pod. Preto som obehla súsedov ,nech sa nejako dohodneme. Náš správca bytovky sa o nás nestará .Po odsúhlasení vlastníkov, som domovník. Chcem vedieť čo a akú povinnosť má správca,myslím tým za čo je správca zodpovedný.Zaujíma ma ako sa skontaktovať s firmami napr.
na zateplovanie bytovky ,oprava vchodových dverí a pod.Nemám skúsenosť k seminarom obnovy bytovych domov.Ako mám postupovať pri obnove starej tehlovej bytovky. V našej bytovke skoro nik nezučastňuje na schôdzach je im to jedno, ale ak sa im niečopokazí ,tak sú u mňa v pozore a požaduju sa pomoci. Aké povinosti mi vyplývajú ako domovníkovi, je to kontakt so správcom, informovanie vlastníkov bytov, zvolavanie schôdze, brigád, navrhovanie rôznych opatrení pri opravách bytovky, čo ešte?
Ďakujem za rady.
Mária27
22.02.09,16:50
Najskôr si poriadne naštuduj zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - máš ho nad tvojím príspevkom. Veľa odpovedí na tvoje otázky v ňom nájdeš. Nepodceňuj študovanie, budeš ho často potrebovať.
sito
23.02.09,16:47
No, sú aj lepšie spôsoby zábavy, ale keď ste rozhodli pre tento, tak pevné nervy, výsledky sa dostavia, ak sa zapojí väčšina vlastníkov.