Andy Kralik
22.02.09,17:46
Stretli ste sa už s prípadom že pri štarte počítača sa signál na monitore objaví až po štarte Windows? Počas bootovania nie je na monitore žiadny signál. Nedokážem sa dostať ani do nastavení Biosu, aj keď na základe správania sa počítača predpokladám že sa Bios spustil - signál na monitore nie je. Objaví sa len súčasne s modrou štartovacou obrazovkou Windows. Chcel som preinštalovať počítač a zistil som že to nepôjde keďže inštalácia komunikuje zo začiatku v negrafickom režime.

Doplním že počítač je starší Intel 1.3GHz, základná doska Chaintech 6OJA3T Socket 370, grafická karta Matrox G200 Millenium, výstup nie je digitálny, len analógový. Žiaľ netuším či to robil aj predtým resp. kedy to začal robiť. Skúsil som ho na dvoch monitoroch (LCD aj CRT) - výsledok je rovnaký. Tmavá obrazovka a spustí sa až po štarte Windows, potom ale beží bez problémov.

Ďakujem za nápady.
Chobot
22.02.09,21:43
Stretli ste sa už s prípadom že pri štarte počítača sa signál na monitore objaví až po štarte Windows? Počas bootovania nie je na monitore žiadny signál. Nedokážem sa dostať ani do nastavení Biosu, aj keď na základe správania sa počítača predpokladám že sa Bios spustil - signál na monitore nie je. Objaví sa len súčasne s modrou štartovacou obrazovkou Windows. Chcel som preinštalovať počítač a zistil som že to nepôjde keďže inštalácia komunikuje zo začiatku v negrafickom režime.

Doplním že počítač je starší Intel 1.3GHz, základná doska Chaintech 6OJA3T Socket 370, grafická karta Matrox G200 Millenium, výstup nie je digitálny, len analógový. Žiaľ netuším či to robil aj predtým resp. kedy to začal robiť. Skúsil som ho na dvoch monitoroch (LCD aj CRT) - výsledok je rovnaký. Tmavá obrazovka a spustí sa až po štarte Windows, potom ale beží bez problémov.

Ďakujem za nápady.

A ten PC nemá na základnej doske on board VGA výstup na monitor? Najprv zapoj monitor na tento výstup.

Prípadne - monitor nemá náhodou oba vstupy - analóg aj digital? Ak áno, treba zvoliť napevno len jeden, ten, ktorý sa používa. Inak (ak je zvolený auto select) monitor čaká, na ktorom vstupe bude mať signál a chvíľu trvá, kým sa na ten vstup zapne.
PotPalo
25.02.09,14:41
1.) Pravdepodobne máš dve grafické karty (pozri v správci zariadení). Jedna môže byť na doske a nemusí mať ani koncovku, plech s koncovkou sa pripája zvlášť. Bios vypisuje údaje na túto kartu, až windows si prepne na tú druhú. V biose sa dá nastaviť "Init display first", čiže ktorá karta pôjde po spustení PC... Lenže keď nemáš ten plech s koncovkou (pokiaľ nieje koncovka priamo na doske), tak to asi nepôjde zmeniť, lebo nič nevidíš.

2.) Tiež môže byť zlá tá grafická karta.
Andy Kralik
27.02.09,15:49
Potvrdzujem ze chyba bola v grafickej karte. Po jej vymene za inu, sice tiez staru, ale dobru bol problem vyrieseny.
PotPalo
28.02.09,11:17
To je dobre.