Jelena
22.02.09,18:27
ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...

ad2) Účet 341/AE- zostatok na strane MD, nevysporiadaný, nakoľko firma v predch. roku vykázala stratu a teda zrážkovú daň z úroku nebolo s čím započítať,čiže v DP PO bol preplatok 7,- Sk, ... mám to nejako "účtovne upratať", alebo zostáva dovtedy na MD, kým DÚ nevykompenzuje s príp. daň.nedoplatkom, alebo nevráti (nad 100,- Sk) ???

Druhá otázka je mimo okruhu prvej otázky, čiže účt. tr. 5xx, tak sa hlboko ospravedlňujem, no chcela som mať pokope ;)

Ďakujem, príjemný večer ...
liba2
22.02.09,17:42
ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...

ad2) Účet 341/AE- zostatok na strane MD, nevysporiadaný, nakoľko firma v predch. roku vykázala stratu a teda zrážkovú daň z úroku nebolo s čím započítať,čiže v DP PO bol preplatok 7,- Sk, ... mám to nejako "účtovne upratať", alebo zostáva dovtedy na MD, kým DÚ nevykompenzuje s príp. daň.nedoplatkom, alebo nevráti (nad 100,- Sk) ???

Druhá otázka je mimo okruhu prvej otázky, čiže účt. tr. 5xx, tak sa hlboko ospravedlňujem, no chcela som mať pokope ;)

Ďakujem, príjemný večer ...Ak 7 Sk bolo v r. 2007 uvedené v daň. priznaní ako zaplatená daň zrážkou, tak to treba nechať v účtovníctve a ak za r. 2008 bude daň na zaplatenie, tak zaplatíte o 7 Sk menej.
Ak 7 Sk nebolo v r. 2007 uvedené v DP, potom môžeš zaúčtovať do nákladov 59x/341 (pozri do účt. osnovy).
Jelena
22.02.09,18:40
7,- Sk bolo uvedené v DP ...,

... Ďakujem veľmi pekne ...

ešte poprosím niekoho o odpoveď na prvú otázku :)
liba2
22.02.09,19:41
ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...

Na poskytovanie ochranných pracovných pomôcok by ste mali mať vypracovanú smernicu, z ktorej by bolo zrejmé, že zváračská kukla je OOPP (podľa môjho názoru - je). Ak to tak máte, potom OOPP sa účtujú na 527.
Jelena
23.02.09,07:17
Ďakujem ...