bobiku
22.02.09,20:31
Tá včerajšia tragédia otriasla celým Slovenskom a tak ma napadlo, dať sem tému bezpečnosti jazdy autobusom, lebo sa mi zdá , že v posledných rokoch je tých tragických havarií s fatálnymi následkami akosi viac. Čím to je? Čo treba zmeniť aby k takýmto tragédiam nedochádzalo?
willma
22.02.09,19:51
možno to vyznie cynicky, ale z vyšetrovaní bohužiaľ vo väčšine prípadov vyplynulo, že vymeniť treba vodičov.
bobiku
22.02.09,20:09
to súhlasím, dnes asi naozaj stačí v niektorých prepravných spoločnostiach akýkoľvek chlap s vodičákom, ale možno je na vine aj rutina u mnohých starších a skúsených vodičov
misomiso
22.02.09,20:10
Hlavne tomu teraz treba 3 tyzdne venovat kazde TV noviny. Treba stat pri vchodoch do nemocnice a terorizovat blizkych a pozostalych. Treba im davat prihluple otazky typu "ako sa citite" a "ako ste to prezivali". Je mi na grc z tych nasich TV kanalov.
bobiku
22.02.09,20:27
súhlasím, je veľmi neetické ukazovať v mediach utrápených príbuzných, ved predsa každému súdnemu človeku je jasné, aké hrozné chvíle prežívajú. A tiež ma "pobaví" ked sa stane nejaké nešťastie a novinári až skoro urazene v mediach zareagujú, ked niektorá nešťastím postihnutá rodina odmietne dať info médiam. Myslím si , že informovať media majú to je jasné, ale využivať silné emocie na zvýšenie sledovanosti , no to teda sa mi nezdá fer. Keby sa nebodaj niečo tragické stalo v mojej rodine, poslední s kým by som chcela hovoriť a prezentovať svoj smútok na verejnosti by boli média. Vždy sa čudujem tým príbuzným, ktorí tak činia. Ale každý asi znáša smútom inak, len by sa na tom nemuseli priživovať media.
Stanislav 1975
22.02.09,20:33
súhlasím, je veľmi neetické ukazovať v mediach utrápených príbuzných, ved predsa každému súdnemu človeku je jasné, aké hrozné chvíle prežívajú. A tiež ma "pobaví" ked sa stane nejaké nešťastie a novinári až skoro urazene v mediach zareagujú, ked niektorá nešťastím postihnutá rodina odmietne dať info médiam. Myslím si , že informovať media majú to je jasné, ale využivať silné emocie na zvýšenie sledovanosti , no to teda sa mi nezdá fer. Keby sa nebodaj niečo tragické stalo v mojej rodine, poslední s kým by som chcela hovoriť a prezentovať svoj smútok na verejnosti by boli média. Vždy sa čudujem tým príbuzným, ktorí tak činia. Ale každý asi znáša smútom inak, len by sa na tom nemuseli priživovať media.
Bobiku, suhlasim aj s tebou, aj s misom, ale novinarov musíš aj chapať- to sú iní ľudia, pre nich su senzacie na prvom mieste a nie nejaká ludskosť- čím otrasnejšia reportáž, tým vačší plat, takže ber to tak...- takého novinára nemože robiť všelikto, na to musí mať pokrivené hodnoty vo svojej duši...
Ja napr. kým som nebol na vojne, tak som nadával na vojakov, aký sú hlúpi a pod., ale až na vojne som pochopil, že tí ludia fakt tomu vojenskému životu veria a ja som na nich pozeral akože sa mi zdali tie čudné vojenské zvyky nenormálne, ale oni to brali akože všetko je tak ako ma byť.
Stanislav 1975
22.02.09,20:35
súhlasím, je veľmi neetické ukazovať v mediach utrápených príbuzných, ved predsa každému súdnemu človeku je jasné, aké hrozné chvíle prežívajú. A tiež ma "pobaví" ked sa stane nejaké nešťastie a novinári až skoro urazene v mediach zareagujú, ked niektorá nešťastím postihnutá rodina odmietne dať info médiam. Myslím si , že informovať media majú to je jasné, ale využivať silné emocie na zvýšenie sledovanosti , no to teda sa mi nezdá fer. Keby sa nebodaj niečo tragické stalo v mojej rodine, poslední s kým by som chcela hovoriť a prezentovať svoj smútok na verejnosti by boli média. Vždy sa čudujem tým príbuzným, ktorí tak činia. Ale každý asi znáša smútom inak, len by sa na tom nemuseli priživovať media.
K tej poslednej vete- ale však z tohto media žijú- my ludia to zlo a nešťastie kupujeme a oni na tom pekne zarábajú...
misomiso
22.02.09,21:05
Bobiku, suhlasim aj s tebou, aj s misom, ale novinarov musíš aj chapať- to sú iní ľudia, pre nich su senzacie na prvom mieste

Preco by som mal chapat taketo spravanie medii? Ak sa stane takato nehoda v Rakusku, tak je to samozrejme prvy den v spravach. Potom je k tomu v dalsich dnoch nieco, ak sa posunie vysetrovanie a teda ak novinari naozaj maju ludom co povedat. Pripadne k tomu aj zorganizuju diskusiu, ale tam pozvu naozaj odbornikov a kompetentnych ludi. V tomto pripade by to mali byt zastupcovia zeleznic, mozno autobusovej dopravy a mozno nejaky sudny znalec. Ti by asi netrepali take nezmysly, ako minister vnutra dnes na TA3, ktory este pred zacatim vysetrovania vyhlasil, ze je jasne, ze na vine je sofer, pretoze nedal prednost. Ja netvrdim, ze nemoze by na vine sofer. No este ho ani nevypoculi a neskumali autobus, a uz je to pomaly uzavrete. Kalinak vyhlasil, ze s daneho smeru je viditelnost na trat. 300 - 400 m. No bol na mieste, ale asi ho na vojne velmi nevytrenovali na odhad vzdialenosti. Ak by si otvoril Google Earth a pouzil by nastroj na meranie vzdialenosti, zistil by, ze je to presne 175m.

Tie media mi urovnou pripominaju rozhlasove vysielanie na strsdoskolskom internate. Co je na tom novinarsky profesionalne, ked ide v jednych spravach 6 x za sebou v podstate rovnaky prispevok, iba od ineho redaktora? Kazdy stoji na rovnakom mieste a rozprava o tom, ze sa tam stalo nestastie. Potom strci mikrofon nejakej babke, ktora tam pali sviecky, ktora povie, ze je to hrozne. Potom sa presunie do nemocnice, ked ich (chudak) hovorca nemoze odmietnut a povie, ze pacienti su stabilizovani. Potom sa snazi dobehnut s mikrofonom na chodbe nejakeho pribuzneho, aby sa dozvedel, ze neche podavat informacie. Nasleduje na vlas rovnaky prispevok id ineho redaktora. Na to sa treba stat "novinarom"? Nestaci na to 8 tried ZS?
Stanislav 1975
22.02.09,21:11
Preco by som mal chapat taketo spravanie medii? Ak sa stane takato nehoda v Rakusku, tak je to samozrejme prvy den v spravach. Potom je k tomu v dalsich dnoch nieco, ak sa posunie vysetrovanie a teda ak novinari naozaj maju ludom co povedat. Pripadne k tomu aj zorganizuju diskusiu, ale tam pozvu naozaj odbornikov a kompetentnych ludi. V tomto pripade by to mali byt zastupcovia zeleznic, mozno autobusovej dopravy a mozno nejaky sudny znalec. Ti by asi netrepali take nezmysly, ako minister vnutra dnes na TA3, ktory este pred zacatim vysetrovania vyhlasil, ze je jasne, ze na vine je sofer, pretoze nedal prednost. Ja netvrdim, ze nemoze by na vine sofer. No este ho ani nevypoculi a neskumali autobus, a uz je to pomaly uzavrete. Kalinak vyhlasil, ze s daneho smeru je viditelnost na trat. 300 - 400 m. No bol na mieste, ale asi ho na vojne velmi nevytrenovali na odhad vzdialenosti. Ak by si otvoril Google Earth a pouzil by nastroj na meranie vzdialenosti, zistil by, ze je to presne 175m.

Tie media mi urovnou pripominaju rozhlasove vysielanie na strsdoskolskom internate. Co je na tom novinarsky profesionalne, ked ide v jednych spravach 6 x za sebou v podstate rovnaky prispevok, iba od ineho redaktora? Kazdy stoji na rovnakom mieste a rozprava o tom, ze sa tam stalo nestastie. Potom strci mikrofon nejakej babke, ktora tam pali sviecky, ktora povie, ze je to hrozne. Potom sa presunie do nemocnice, ked ich (chudak) hovorca nemoze odmietnut a povie, ze pacienti su stabilizovani. Potom sa snazi dobehnut s mikrofonom na chodbe nejakeho pribuzneho, aby sa dozvedel, ze neche podavat informacie. Nasleduje na vlas rovnaky prispevok id ineho redaktora. Na to sa treba stat "novinarom"? Nestaci na to 8 tried ZS?
Miso- ešte raz-ja s tebou uplne suhlasím a tiež neznašam tento hyenizmus- ale proste títo novinari sú takí a iní nebudú...
Keď ta taký novinár najde ležať v meste na chodníku s nožíkom zapichnutým v chrbte, tak ti nezačne pomahať,ale začne ťa fotiť a bude volať dalších 10 kolegov, nech si ta dojdú odfotit- to je ako s tými vojakmi, čo som písal- to proste nepochopíme...
misomiso
22.02.09,21:15
Miso- ešte raz-ja s tebou uplne suhlasím a tiež neznašam tento hyenizmus- ale proste títo novinari sú takí a iní nebudú...
Kaď ta taký novinár najde ležať v meste s nožíkom zapichnutým v chrbte, tak ti nezačne pomahať,ale začne ťa fotiť a bude volať dalších 10 kolegov, nech si ta dojdú odfotit- to je ako s tými vojakmi, čo som písal- to proste nepochopíme...

Podla toho, co hovoria (kompetentni) novinari, chyba je v narode. Raz som sa pytal cloveka, ktory je za to zodpovedny, preco takato nizka uroven. Odpoved - odkedy su peoplemetre, presne vedia, co ludi zaujima. Tvrdi, ze akonahle zaradia jedinu serioznu spravu, ludia prepinaju na iny kanal. Vraj nemaju inu moznost. Mne sa to sice nechce verit, ale to mi tvrdil.
Stanislav 1975
22.02.09,21:17
Podla toho, co hovoria (kompetentni) novinari, chyba je v narode. Raz som sa pytal cloveka, ktory je za to zodpovedny, preco takato nizka uroven. Odpoved - odkedy su peoplemetre, presne vedia, co ludi zaujima. Tvrdi, ze akonahle zaradia jedinu serioznu spravu, ludia prepinaju na iny kanal. Vraj nemaju inu moznost. Mne sa to sice nechce verit, ale to mi tvrdil.
k tomuto čo dodať? No comment-čistá pravda.
Bastian
22.02.09,22:35
Preco by som mal chapat taketo spravanie medii? Ak sa stane takato nehoda v Rakusku, tak je to samozrejme prvy den v spravach. Potom je k tomu v dalsich dnoch nieco, ak sa posunie vysetrovanie a teda ak novinari naozaj maju ludom co povedat. Pripadne k tomu aj zorganizuju diskusiu, ale tam pozvu naozaj odbornikov a kompetentnych ludi. V tomto pripade by to mali byt zastupcovia zeleznic, mozno autobusovej dopravy a mozno nejaky sudny znalec. Ti by asi netrepali take nezmysly, ako minister vnutra dnes na TA3, ktory este pred zacatim vysetrovania vyhlasil, ze je jasne, ze na vine je sofer, pretoze nedal prednost. Ja netvrdim, ze nemoze by na vine sofer. No este ho ani nevypoculi a neskumali autobus, a uz je to pomaly uzavrete. Kalinak vyhlasil, ze s daneho smeru je viditelnost na trat. 300 - 400 m. No bol na mieste, ale asi ho na vojne velmi nevytrenovali na odhad vzdialenosti. Ak by si otvoril Google Earth a pouzil by nastroj na meranie vzdialenosti, zistil by, ze je to presne 175m.

Tie media mi urovnou pripominaju rozhlasove vysielanie na strsdoskolskom internate. Co je na tom novinarsky profesionalne, ked ide v jednych spravach 6 x za sebou v podstate rovnaky prispevok, iba od ineho redaktora? Kazdy stoji na rovnakom mieste a rozprava o tom, ze sa tam stalo nestastie. Potom strci mikrofon nejakej babke, ktora tam pali sviecky, ktora povie, ze je to hrozne. Potom sa presunie do nemocnice, ked ich (chudak) hovorca nemoze odmietnut a povie, ze pacienti su stabilizovani. Potom sa snazi dobehnut s mikrofonom na chodbe nejakeho pribuzneho, aby sa dozvedel, ze neche podavat informacie. Nasleduje na vlas rovnaky prispevok id ineho redaktora. Na to sa treba stat "novinarom"? Nestaci na to 8 tried ZS?
Prečo pozeráte tie blbé TV správy? Veď sa v nich iba odbavujú na ľudskom utrpení - zomrel, zrazil, znásilnil, zavraždil... Predstavte si, ako o 19:00 hod. väčšina ovečiek sedí doma pred bedňou a hýka pritom...

Ja už skoro 2 roky TV nesledujem vôbec. Veď je to iba zlodej času a nástroj na blbnutie a vymývanie mozgov. Správy, ktoré ma zaujímajú si pozriem na nete. Na internete je viac ľudí, ktorí nie sú ovplivňovaní kadekým a vedia podať človeku kvalitnejšie informácie.
V TV si max. pozriem film, ktorý si pustím cez DVD. Tak som odľahčený od navoňaných reklám, úbohých seriálov a všelijakých stupídnych relácií plných múdrych celebrít.
erzet
23.02.09,05:55
Mám v Bánovciach priateľku. Cez víkend som tam bol. Bolo to ozaj smutné mesto. Celý deň hrali v mestskom rozhlase smútočné melódie. Bánovská TV prerušila vysielanie a dávali iba texty o tragédii. Vlajky smútočné a na pol žrde. Tragédia.
Nechcel by som byť v koži preživšieho vodiča.
misomiso
23.02.09,06:45
Prečo pozeráte tie blbé TV správy? Veď sa v nich iba odbavujú na ľudskom utrpení - zomrel, zrazil, znásilnil, zavraždil... Predstavte si, ako o 19:00 hod. väčšina ovečiek sedí doma pred bedňou a hýka pritom...

Ja už skoro 2 roky TV nesledujem vôbec. Veď je to iba zlodej času a nástroj na blbnutie a vymývanie mozgov. Správy, ktoré ma zaujímajú si pozriem na nete. Na internete je viac ľudí, ktorí nie sú ovplivňovaní kadekým a vedia podať človeku kvalitnejšie informácie.
V TV si max. pozriem film, ktorý si pustím cez DVD. Tak som odľahčený od navoňaných reklám, úbohých seriálov a všelijakých stupídnych relácií plných múdrych celebrít.

No ja som bol zvyknuty brat vecerne spravy ako relax, obycajne makam do siestej, tak o siedmej mi celkom dobre padlo sadnut k bedni a chvilu na nis nemysliet. Zaroven by sa clovek mohol dozvediet, co nove vo svete, keby to spravodajstvo malo nejaku uroven.

Ale mas pravdu. Napr. reziser Bednadik povedal, ze uz niekolko rokov nema televizor a ze ak by sa ho nezbavil, zrejme bu ho nikdy nenapadlo vypocut si vsetky Beethovenove symfonie...
pasuliatko
23.02.09,14:53
ja som cez víkend cestovala autobusom ale našťastie sa nám nič nestalo. aj ked som sa trošička bála ale zvládli sme to :)
pasuliatko
23.02.09,14:59
včera na jojke čo dávala TV noviny a tá krava sa pýtala jednej pani či mala niekoho príbuzného v autobuse a ona,že nie.redaktorka na to sa opýtala tak prečo plačete?no to bola teda otázka...by som jej asi jednu strelila.najviac sa na tom teraz živí TV JOJ čo ma mrzí najviac lebo otravujú ľudí čo prežívajú tragédiu.a trápne bolo aj to ako tam chodili cez to priecestie tým autobusom. každí by len kritizoval ked tham nemusel sedieť on.možno urobil chybu vodič možno nie. ale najtránejšie a najhoršie je to ako doliezajú a vypytujú sa stále dookola,ako sa máte a podobne.za to by som ich asi zbila alebo čo.neznášam tieto novinárske hyeny čo nedaju pokoj. fuj hamba im.
bobiku
23.02.09,15:36
tiež si myslím, že nás už dosť informovali media o tom nešťastí, z každým normálnym človekom to otriaslo a myslím si , že skoro všetci s nimi spolucítime. Prečo teda stále v TV vyťahujú nové a nové "zaručene" super správy akože kto sú obete a čo ich chudáci príbuzní. Nech im už dajú pokoj!
amakov
24.02.09,08:00
Možno sa to bude zdať niekomu nepodstatné a hlúpe, úplne malicherné pri toľkom ľudskom nešťastí ale nedá mi aby som nevyjadrila svoju myľlienku-ked som prvy deň pozerala zprávy z miesta nešťastia,videla tú hrozu a počúvala som vyjadrenia ministrov... tak ma veľmi zarazilo vyjadrenie p. starostu z BN, ktorí zdoraznil že išlo o veľmi úspešnych ľudí, podnikateľov, lekárov...mne to nenormálne v tej chvíli vadilo.Viem, že sú to chvíle veľmi vypaté,ťažko sa vyjadrujú myšlienky-pracujem v zachrannych zlozkách-aj profesionáli majú čo robiť,aby sa vyrovnali s ľudským nešťastím-ale zdorazňovať, ze išlo o úspešných ľudí, to akože tam nezomreli prosto ĽUDIA...
maria.n
24.02.09,16:36
Aj mne je veľmi ľúto tých ľudí a príbuzných, keď som to sledovala, tiekli mi slzy. Ale tiež sa mi zdá nevhodné stále upozorňovať na to, že to bola Bánovecká smotánka a podľa toho sa aj správajú. Sú to iní ľudia ako ostatní?
Excise Duty
24.02.09,16:40
Možno sa to bude zdať niekomu nepodstatné a hlúpe, úplne malicherné pri toľkom ľudskom nešťastí ale nedá mi aby som nevyjadrila svoju myľlienku-ked som prvy deň pozerala zprávy z miesta nešťastia,videla tú hrozu a počúvala som vyjadrenia ministrov... tak ma veľmi zarazilo vyjadrenie p. starostu z BN, ktorí zdoraznil že išlo o veľmi úspešnych ľudí, podnikateľov, lekárov...mne to nenormálne v tej chvíli vadilo.Viem, že sú to chvíle veľmi vypaté,ťažko sa vyjadrujú myšlienky-pracujem v zachrannych zlozkách-aj profesionáli majú čo robiť,aby sa vyrovnali s ľudským nešťastím-ale zdorazňovať, ze išlo o úspešných ľudí, to akože tam nezomreli prosto ĽUDIA...
Však preto sa hovorí, že jedine Zubatá je spravodlivá. Úspešní, neuspešní, bohatí, chudobní, tej je všetko jedno. Aj mne pripadá nemiestne takéto zvýrazňovanie, jednoducho a súčasne bohužiaľ zomreli ľudia!
gypsynka
25.02.09,12:09
Ja chcem udrieť trochu na inú nôtu v súvislosti s touto nehodou. Nepáči sa mi, že sa hneď organizujú zbierky, zakladajú peňažné účty pre pozostalých. Nieže by som im to závidela, ale príde mi to nespravodlivé voči ostatným obetiam. Možno v ten deň sa stalo iks nehôd, zomreli pri nich nevinní ľudia a im nikto nič nedá iba preto, lebo to nebola hromadná nehoda a nebolo to medializované. Každý svoj bôľ prežíva individuálne, či je to hromadná nehoda alebo nie.
kukurička
25.02.09,13:45
http://www.beruska8.cz/svicky/svicny1/125.gif
Úprimnú sústrasť pozostalým a česť pamiatke zosnulým
misomiso
25.02.09,14:17
Ja chcem udrieť trochu na inú nôtu v súvislosti s touto nehodou. Nepáči sa mi, že sa hneď organizujú zbierky, zakladajú peňažné účty pre pozostalých. Nieže by som im to závidela, ale príde mi to nespravodlivé voči ostatným obetiam. Možno v ten deň sa stalo iks nehôd, zomreli pri nich nevinní ľudia a im nikto nič nedá iba preto, lebo to nebola hromadná nehoda a nebolo to medializované. Každý svoj bôľ prežíva individuálne, či je to hromadná nehoda alebo nie.

Presne toto som chcel napisat, ale nechel som zbytocne vrtat, aj tak som tu casto dzubany, ze otvaram nevhodne temy. Aj ten statny smutok mi prisiel taky cudny. Chapem vyhlasenie smutku, ak napr. zahynu slovenski vojaci, ako minule pri leteckom nestasti. No pri dopravnych nehodach je to take zvlastne. V podstate ludia, ktori zahynu napr. pri praci na stavbe dialnic, mostov, alebo aj inych stavieb pre stat by si to viac zasluzili. Vrcholom vsetkeho pre mna bolo vyhlasenie statneho smutku od 08:00 do 20:00. To ho uz nemohli vyhlasit na cely den? To akoze ti gambleri mali stat v sore pred hernou aby to o osmej vecer mohli nakopnut? Aby tie herne neprisli o zisk?