mitinka
22.02.09,20:36
Dobry den, velmi by som vas chcela poprosit o radu, zalozili sme materske centrum no este nie sme registrovany ale uz fungujeme.Mna poverili uctovnictvom lebo jedna kamoska povedala ze som sa to ucila no pred desiatimi rokmi a prakticke skusenosti nemam ziadne.viete mi prosim poradit ako sa do toho co najrychlejsie zasvatim co mam vlastne robit? a este jedna surna prosba treba mi spravit inventuru majetku a vraj mi treba nejake tlacivo no neviem ake.poradte prosiiim.Dakujem.
hanelie
23.02.09,08:14
iete mi prosim poradit ako sa do toho co najrychlejsie zasvatim co mam vlastne robit?
učiť sa, učiť sa, učiť sa - minimálne si zaplať kurz, prípadne niekoho, kto by ťa riadne zaučil - samovzdelávanie je v týchto prípadoch dosť ťažké,
Rozalaia
23.02.09,16:38
Ak sa jedna o novovzniknutu organizaciu, tak zisti odkial ma majetok. Ak to bol dar, najdes nejake darovacie zmluvy, kde bude zoznam darovaneho majetku. Ak majetok prevzala, tiez urcite existuje nejaky supis majetku. Ak majetok nakupila, pozri faktury, resp. kupnopredajne zmluvy. Z toho nejaky ten inventurny "supis" majetku vytvoris. Ked sa prejdes po centre, mozno najdes aj majetok neznameho povodu, poznac si ho. Potom si vymysli system (stitky?) ako si majetok materskeho centra fyzicky oznacis, ocislujes .... ALE urcite chod na skolenie. Najskor vseobecne na uctovnictvo neziskovych organizacii, nasledne sa rozhodni, ci budes viest jednoduche, alebo podvojne uctovnictvo. K tomu sa ti pribali skolenie na dan z pirjmu ... uz sa povezies :o)))))
A dobry tip na zaver, hladaj medzi mamickami, co chodia do centra uctovnicky, danove poradkyne ... a pod. ktore ti urcite ochotne pomozu.