bobino38
23.02.09,07:25
Prajem pekný deň.
Ak viete tak skúste mi poradiť, DVD mechanika mi nechce čítať DVD ňou napálené ( ale tiež len niektoré-na iných PC alebo DVD prehrávači idú) , iné CD, alebo originál DVD filmy prehrá v pohode. Stále len číta a číta a nenatiahne to. Už som aj firmware preinštaloval a ani to nepomohlo, aj som ju vyčistil, aj odpojil a zapojil káble a nič. Mechanika LG.
Chobot
23.02.09,10:03
Prajem pekný deň.
Ak viete tak skúste mi poradiť, DVD mechanika mi nechce čítať DVD ňou napálené ( ale tiež len niektoré-na iných PC alebo DVD prehrávači idú) , iné CD, alebo originál DVD filmy prehrá v pohode. Stále len číta a číta a nenatiahne to. Už som aj firmware preinštaloval a ani to nepomohlo, aj som ju vyčistil, aj odpojil a zapojil káble a nič. Mechanika LG.

Ani mechanika nie je večná.... Ak nič iné nepomohlo a chyba nie je v médiách, tak je tu možnosť je ti odchádza mechanika. Koľko má tá mechanika rokov? Ako intenzívne bola používaná?

Alebo možno je len posunutá šošovka a preto nesprávne načítata DVD disky (vlnová dĺžka laserového lúča pre CD a DVD je rozdielna).
bobino38
23.02.09,10:08
DVD mechanika je používanná denne, asi tak 2-3x na čítanie DVD,CD...a asi 3x týždenne na vypálenie DVD, je v používaní asi tak rok a 2 mesiace, v posunutej šošovke by som to nevidel, nakolko niektoré DVD číta a niektoré, hlavne ňou napálené nie...a nemyslím, žeby odchádzala, keď ešte v pohode vypaluje.
r_d_h
23.02.09,10:29
najlepsie riesenie je vymenit mechcaniku, ved uz ceny nie su az take velke ako dakedy uz nie su vyrobky co by mali dozivotnu zaruku ze sa nepokazi uz ide hlavne o trh dovtedy ide pokial nespadne zaruka a potom treba vymenit za inu toto je politika trhu
bobino38
23.02.09,10:37
...mám ju v záruke, tak to dám asi vymeniť.
r_d_h
23.02.09,10:53
skus ju dat na reklamaciu to bude asi najistejsie
Chobot
23.02.09,11:11
DVD mechanika je používanná denne, asi tak 2-3x na čítanie DVD,CD...a asi 3x týždenne na vypálenie DVD, je v používaní asi tak rok a 2 mesiace, v posunutej šošovke by som to nevidel, nakolko niektoré DVD číta a niektoré, hlavne ňou napálené nie...a nemyslím, žeby odchádzala, keď ešte v pohode vypaluje.

A vieš, ktoré DVD číta a ktoré nie? Je to vždy niektorý typ DVD (napr. DVD+R, alebo DVD-R)? Alebo sú to náhodné disky? Uzatváraš po napálení disky?

DVD mechanika môže odísť aj po mesiaci používania. Mne sa to pokakalo asi rok po kúpe, nenačítala DVD disky - skúšal som všetko možné aj nemožné, nič nepomohlo. Teraz ju používam ako CD mechaniku.
bobino38
23.02.09,11:27
...je to jedno aké DVD tam dám, je to náhodné, ale väčšinou nechce načítať DVD-R, ktoré ona sama vypáli...iné DVD, čo su z obchodu, z časákov alebo originál filmy tak tie prečíta celkom rýchlo. Disky po napálení uzatváram.
Chobot
23.02.09,11:53
...je to jedno aké DVD tam dám, je to náhodné, ale väčšinou nechce načítať DVD-R, ktoré ona sama vypáli...iné DVD, čo su z obchodu, z časákov alebo originál filmy tak tie prečíta celkom rýchlo. Disky po napálení uzatváram.

TAk to môže byť chybný aj napaľovací lúč, či elektronika, ktorá ho ovláda. V každom prípade oprava DVD mechaniky by bola drahšia, než kúpa novej.
bobino38
23.02.09,11:58
..ja ju blbec otváral, tak ani ju v záruke nemožem vymeniť:-(..tá kúpa novej to istí.
Chobot
24.02.09,09:57
..ja ju blbec otváral, tak ani ju v záruke nemožem vymeniť:-(..tá kúpa novej to istí.

Ešte vyskúšaj jednu vec - skús zapojiť mechaniku do inej vetvy zdroja. Alebo ak máš doma iný zdroj, skús ho vymeniť a odskúšať.
bobino38
24.02.09,10:01
...dík, vyskúšam a dám vedieť...myslíš že by šlo do napalovačky málo prúdu a nevládalo načítať, keď ostatné zvláda prečítať?:-)
Chobot
24.02.09,10:17
...dík, vyskúšam a dám vedieť...myslíš že by šlo do napalovačky málo prúdu a nevládalo načítať, keď ostatné zvláda prečítať?:-)

Kým som sa s tým nestretol v praxi, tak som tomu tiež neveril:

http://www.porada.sk/t101206-divne-sa-chovajuce-mechaniky-v-pc-pls-help.html
bobino38
24.02.09,11:26
...tak to som si prečítal, a ak to bude ozaj v zdroji, tak to budú asi ozaj Akty X, lebo fakt nechápem, že niektoré média idú a niektoré nie.
bobino38
25.02.09,05:16
...bohužial v zdroji to tiež nie, napojil som do nej inú vetvu a nič nepomohlo...začínam sporiť na novú...