ciaaa
23.02.09,07:46
Ahojte, skuste mi prosim pomoct. Uz sa opakujem, ale zatial mi nikto s tymto nepomohol. Nevyznam sa v tom.



Vvsetko, co suvisi s cudzou menou sa uctuje s kurzom z predchadzajuceho dna?

Tada aj pri nahravani fa do evidencie pohladavok a zavazkov v JU (v PU pri zauctovani fa), aj pri uhradach fa a aj pri zapoctoch? Chapem to spravne?

Cely vypis v CZK uctujem s kurzami z predchadzajucich dni? a co VPD na diety v cudzej mene, aj to sa uctuje s kurzom z predchadzajuceho dna?


Ak je dosla fa z ciech vystavena 9.1 a datum dodania 7.1. Tak ju nahodim do evidencie s datumom 9.1 ale s kurzom z 8.1?



Nezalezi ci je fa za tovar alebo sluzby?


Ako je to pri vystaveni vyslej fa v CZK? Datum dodania sluzby 9.1 a datum vystavenia fa 19.1. Pouzijem kurz z 8.1?

Plati to rovnako pre PU aj JU?


Dakujem
ciaaa
23.02.09,09:12
Tak ako je to? Nema s tym nikto skusennost?
Blizi sa termin na DP k DPH, potrebujem vediet akym kurzom prepocitat dosle fa v CZK. Prosim poradte.
nika.sum
17.02.10,09:40
Ahoj, vytahujem temu z archivu. Aj mna by zaujimalo akym kurzom zaradujem faktury v JU, tiez je to kurz predchadzajuceho dna? Je to tak aj pri uhradach? Kde by som to nasla v zakone?
nika.sum
17.02.10,11:41
Prosim neviete mi poradit, potrebujem urobit uhrady faktur, faktury som zaradila s kurzom z predch.dna, je to tak aj pri uhrade?
kamila60
17.02.10,11:51
...áno, je to tak aj pri úhrade...
nika.sum
17.02.10,11:53
...áno, je to tak aj pri úhrade...

dakujem velmi pekne, ked mozem este, podla akeho zakona a § to je?
kamila60
17.02.10,12:10
...skús § 24 Zákona o účtovníctve, hádam pomôže...