eerik
23.02.09,09:01
dobry den Poradaci,

mam taky drobny problem, momentalnemu zamestnavatelovi mam dat potvrdenie o prijme za rok 2008 od predchadzajucej firmy, kde som pracoval. ALE sice my to potvrdenie pravdepodobne davali uz pri odchode z prace so spustou inych papierov, ktore mne ako technynicky a nie byrokraticky mysliacemu cloveku nic nehovori a tym padom som toto tlacivo asi aj niekde zapatrosil ( nakolko pendlujem medzi nemeckom, slovenskom, rakuskom a cechzmi tak to moze byt relativne kde kolvek aj v zbere papiera ). Ale nakolko som aj pragmaticky mysliaci clovek, tak som sa rozhodol nakontaktovat sa na mzdovu uctovnicku v predchadzajucej firme a tam ma s "ochotou" jej vlastnou skoro po telefone vyhodila von dverami ( ze sak sme ludia tak si pomahajme a ked nejde o papier tak ide o ...... :-( skoda ze ona to tak nebrala lebo som si ju asi dovolil vyrusit pri debate s kolegyneou o nejakej telenovele ) .
Takze teraz moja otazka: nieje nahodou POVINNOSTOU aj ked byvaleho zamestnavatela, ked ho aj byvaly zamestnanec poziada o vystavenie tohoto potvrdenia o prijme, toto tlacivo mu vystavit?????!!!!!!! alebo v tomto state maju povinnost vazne len ti co platia dane ????

vopred dakujem pekne za rychle a kvalifikovane odpovede a prajem aby sa vsetkym takyto podobne ochotny uradnici zdaleka vyhli

dik moc
eerik
ZDENIELA
23.02.09,08:07
dobry den Poradaci,
...
Takze teraz moja otazka: nieje nahodou POVINNOSTOU aj ked byvaleho zamestnavatela, ked ho aj byvaly zamestnanec poziada o vystavenie tohoto potvrdenia o prijme, toto tlacivo mu vystavit?????!!!!!!! alebo v tomto state maju povinnost vazne len ti co platia dane ????
...
eerik
Povinnosťou zamestnávateľa dať potvrdenie o príjme samozrejme že je, ale ak ti ho už pri odchode dali, určite ti dala podpísať i prevzatie tohto potvrdenia, takže ona je krytá ... Teraz už môžeš apelovať len na jej ochotu a dúfať v jej lepšiu náladu.
eerik
23.02.09,09:06
to je skutocne v tomto skvelom state tak, ze povinnost ma akurat normalny clovek - zamestnanec?

ok, tak povadzme, ze to potvrdenie nebudem mat a vyplatne pasky si tiey nearchyvujem co potom ?????
mzdarka renca
23.02.09,09:25
to je skutocne v tomto skvelom state tak, ze povinnost ma akurat normalny clovek - zamestnanec?

ok, tak povadzme, ze to potvrdenie nebudem mat a vyplatne pasky si tiey nearchyvujem co potom ?????

skús opäť zavolať mzdárke a poprosiť ju, či by ti nemohla poslať potvrdenie, resp. aspoň kópiu potvrdenia.
veronikasad
23.02.09,09:29
to je skutocne v tomto skvelom state tak, ze povinnost ma akurat normalny clovek - zamestnanec?

ok, tak povadzme, ze to potvrdenie nebudem mat a vyplatne pasky si tiey nearchyvujem co potom ?????
Erik, aj účtovníčka - mzdárka je "normálny človek - zamestnanec" a v tomto období má povinností viac ako dosť. Ak si s ňou jednal po telefone tak ako o nej píšeš, nečuduj sa, že takto reagovala. Na debaty o telenovelách teraz v učtárňach určite nie je čas...
Napíš písomnú žiadosť o zaslanie opisu potvrdenia o príjme - musí ti ho poslať. A patrilo by sa ti jej ospravedlniť.
eerik
23.02.09,10:03
veronika, nechcem sa nejako vyvinovat, je jasne, ze ak som to potvrdenie dostal, tak si za jeho stratu mozem jedine ja a to je aj dovod preco v tom telefonate som vystupoval podstatne jemnejsie a dokonca aj velmi slusne (nepouzival som ziadne osocovania ani nic podobne ). je mi jasne ze teraz je cas kedy, ak maju toho mzdarky vela, tak je to prave teraz. ale nieje predsa problem byt ochotny a slusny ak mam cas a pohodu, ale byt taky aj ked som pod tlakom - to je znak profesionala - ochotneho - normalneho,ktoremu je jasne ze prave svojim jednanim moze podstatne zkomplikovat ziadajucemu cloveku zivot a preto sa rozhodne obetova svojich 5 minut na to aby vyhladal orginal potvrdenia, okopiroval ho , vlozil do obalky a dal ho do posty = cca. 5-10 min.
este pred tym ako sa budem musiet osobne doprosovat, prevratim byt hore nohamy a ak to tam niekde je, tak to najdem a hotovo.
ja som len trochu dufal , ze uz aj v tomto state zacalo fungovat nieco na styl, ze ked som ja povinny statu nieco vydokladovat, tak ze niekto mi je aj povinny nieco k tomu vydokladovaniu poskytnut a to nie len raz a vo chvyly, kedy je jasne, ze toho ma clovek vyse hlavy a je dost pravdepodobne, ze sa stane co by sa nemusel.
a ospravedlnovat? nie ja som bol ten co nakrical niekomu do telefonu, ja som bol bohuzial ten co zostal s nemym udivom a otvorenymi ustami a samozrejme s uctom za telefonat z nemecka na slovensko vdaka ktoremu som aj tak nic nevyriesil len som si ..... cely den, resp. cas dokedy sa to nevybavi.
takze DAKUJEM, uz je mi jasne, ze ja mam povinnost :-(((((

p.s.: v kazdom pripade fandim a uznavam ochotnych ludi, ku ktorim pravdepodobne podla tvojej odpovede patris aj ty a prajem pekny den :-)
eerik
23.02.09,10:43
veronika, nemozem odpovedat na sukr. spravy abz som sa spytal ako sa to maze a na kolko s teboj stebou suhlasim a zatial som mal s uctovnickami vcelko dobre skusenosti, tak som toto poslal adminovi tejto stranky:

dobry den,

nechcem otravovat, ale nakolko som tu novy, neviem ako sa to tu poriadne ovlada, tak bz som chcel poprosit aby ste vymazali mnou otvorenu temu - potvrdenie o prijme, nakolko som hladane info uz dostal a nedopatrenim som asi smer diskusie posunul smerom, ktory nieje vecny a tym padom straca tato diskusia zmysel a je mozne ze niektori spoludiskutujuci to budu brat osobne alebo za moj postoj k ich profesii a to by mi bolo luto.

este raz sa ospravedlnujem za moju neznalost toho ako to tu funguje, hladal som len rychlo odpoved na moj problem, co sa aj stalo za co som vadcny.

s pozdravom a prianim pekneho dna

eerik