kerkoas
23.02.09,09:32
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohladne uplatnenia nezdanitelnej časti základu dane na manželku. Náš zamestnanec sa oženil v auguste 2008. Manželka ešte študuje. Doniesol mi potvrdenie zo školy , sobášny list a potvrdenie o trvalom pobyte. Pokial viem , otec študentky uplatňuje daňovy bonus a rod. prídavky. Chcem sa spýtať, či môže manžel uplaniť na ňu nezdaniteľnu časť základu dane.
Ďakujem.
Grigelova
mzdarka renca
23.02.09,08:36
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohladne uplatnenia nezdanitelnej časti základu dane na manželku. Náš zamestnanec sa oženil v auguste 2008. Manželka ešte študuje. Doniesol mi potvrdenie zo školy , sobášny list a potvrdenie o trvalom pobyte. Pokial viem , otec študentky uplatňuje daňovy bonus a rod. prídavky. Chcem sa spýtať, či môže manžel uplaniť na ňu nezdaniteľnu časť základu dane.
Ďakujem.
Grigelova

môže za obdobie od 9/08-12/08 (8208x4). Rodinné prídavky by mala poberať jeho manželka sama na seba a daňový bonus manžel.
Tweety
23.02.09,08:37
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohladne uplatnenia nezdanitelnej časti základu dane na manželku. Náš zamestnanec sa oženil v auguste 2008. Manželka ešte študuje. Doniesol mi potvrdenie zo školy , sobášny list a potvrdenie o trvalom pobyte. Pokial viem , otec študentky uplatňuje daňovy bonus a rod. prídavky. Chcem sa spýtať, či môže manžel uplaniť na ňu nezdaniteľnu časť základu dane.
Ďakujem.
Grigelova
Áno, môže ale len za obdobie kedy boli manželmi. Takže len za 4 mesiace.

§ 11Zákon o dani z príjmov.
(6) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 3 len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane o nezdaniteľnú časť základu dane zodpovedajúcu jednej dvanástine nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane.