hannahg
23.02.09,08:59
Prosím o radu: má byť faktúra za službu ktorú nám poskytli v ČR (povrchová úprava materiálu - materiál bol dovezený do ČR a potom i osobne odvezený z ČR) uvedená v daňovom priznaní DPH na riadku 9 a 10 ?
Tiež ak vie niekto poradiť ide táto služba do intrastatu?
Vopred dík za skorú odpoveď.
paradnica
23.11.11,09:05
Dobry den.
Viem, ze je to od Vasho prispevku trosku dlhy cas, ale mam presne taku istu situaciu ako Vy.
Slovenska firma, platca dph, vyviezla do Ciech svoj tovar, ktory ceska firma, platcovia dph, nachromovali. Potom sme tovar takto upraveny spat priviezli na Slovensko. Ked ceska firma vystavi fakturu, bude to bez dph kedze obidve strany su platcovia dph? Alebo to bude s dph, pretoze sa sluzba vykonala v Cechach? Bude to vobec sluzbova faktura? Neviem si vobec rady a ak mate tento problem vyrieseny, rada budem, ak mi poradite v sulade so sucasnymi zakonmi.
optimistka
23.11.11,09:20
urobíš samozdanenie, česká fa bude bez českej dph a ty zdaníš slovenskou dph, platí tu základné pravidlo prenosu DP na odberateľa služby § 15
samozdanenie r.11,12 DP DPH
paradnica
23.11.11,10:29
Takze je to "klasicke" samozdanenie? Pomylila ma ta sluzba (chromovanie), ktora sa vykonala v Cechach a nevedela som si s tym potom uz rady.
A existuje nejake hlasenie danovemu uradu pri urcitom obrate s clenskou krajinou EU?
Inak dakujem moc za radu. Som tu nova a velmi si cenim kazdu pomoc.
optimistka
23.11.11,12:02
ak máš na mysli súhrnný výkaz, tak ten by si podávala vtedy, keby ste to chrémovanie robili na slovensku pre českého platiteľa dph, na fakture by nebola slovenská dph, a teda máte povinnosť nahlásiť túto firmu cez súhrnný výkaz
vo vašom prípade vašeˇIČ DPH nahlásila cez český SV, že vám dodala službu oslobodenu od dph
paradnica
23.11.11,12:17
SV nedavam ja, viem. Ale dakujem za upozornenie. Myslela som ci my ako odberatel nemame voci DU povinnost nejako specialne hlasit nad nejaky obrat obchody oslobodene od dph.
Dakujem za odpovede. Si zlata :-)