Duchanito
23.02.09,10:10
Zdravim,
Mal by som otazku ohladom reklamacie notebooku. Mam NTB ASUS kupovany na firmu. Mesiac pred vyprsanim zaruky bol odoslany do servisu. Tam vymenu konektoru na sluchadla riesili vymenou celej zakladnej dosky.
Nova zakladna doska vydrzala cca 4 mesiace a potom sa pokazila.

Servis mi nechce uznat pravo na reklamaciu ich opravy resp. zaruku na komponent ktory mi vymenili z dovodu ze:
Pri vymene komponentu sa na dany komponent vztahuje zaruka na 2 roky ododna vymeny len pre fyzicke osoby. Pre pravnicke osoby sa zaruka aj na vymenene komponenty konci dnom konca zaruky notebooku.
Je to Pravda? Snazim sa to najst ako je to podlozene zakonom ale zatial bezvysledku.

Dakujem.
misoft
23.02.09,16:58
Z.z. č.250/2007 §18. Žiadna zmienka o právnickej alebo fyzickej osobe, jednoducho zákazník. Pri kúpe tovaru sú právnicka i fyzická osoba vo vzťahu predávajúci-kupujúci. Použi uvedený § a upozorni ich na SOI. Dodaním nového komponentu mu beží 2-ročná záruka (ale len na tento komponent!).
Duchanito
24.02.09,08:22
Dakujem za pomoc. Je to CZ servis a u zapadnych susedov je to mozno tak (pozriem si to pre istotu).Pokial som kupoval NTB na Slovensku od SK predajcu tak potom sa ma tyka reklamacia podla SK zakona je tak?
sinaj
07.09.10,10:58
A je to tak aj podľa Obchodného zákonníka § 411-446 ???


Z.z. č.250/2007 §18. Žiadna zmienka o právnickej alebo fyzickej osobe, jednoducho zákazník. Pri kúpe tovaru sú právnicka i fyzická osoba vo vzťahu predávajúci-kupujúci. Použi uvedený § a upozorni ich na SOI. Dodaním nového komponentu mu beží 2-ročná záruka (ale len na tento komponent!).
salvosko
07.09.10,11:21
Ja čo viem tak ked kupujem nb na firmu tak je rok záruka, ak to predavam ďalej FO tak dokupim další rok záruky. Totiž jedno sa riadi obchodným a druhé obcianskym zákonom. Neviem presne ale bude v tom rozdiel.
sinaj
07.09.10,11:43
Ja čo viem tak ked kupujem nb na firmu tak je rok záruka, ak to predavam ďalej FO tak dokupim další rok záruky. Totiž jedno sa riadi obchodným a druhé obcianskym zákonom. Neviem presne ale bude v tom rozdiel.

Vporiatku ale ja som mal na notebooku vyznaženu 2 rocnu zaruku a ani na fakture nebola uvedena ina ani v zarucnych podmienkach takze platila 2 rocna. Na reklamacnom strediku mi tu reklamaciu aj podla otho prijali.... ale ako to teras moze skoncit???? Je moznost vratenia penazi, teda odstupenia od zmluvy(ako je to v obcianskom ze ked je chyba neopravitelna je moznost vratenia penazi alebo vymena za uplne novy ale rovnaky kus)?