subp
23.02.09,11:08
Ahojte,

prave celim vyzve, s ktorou sa mi zatial nedari poradit si:

Kedze som pracoval cast minuleho roka v zahranici, moj zamestnavatel mi nemoze vyplnit danove priznanie. Chcem Vas poprosit o radu, ako si mam toto tlacivo vyplnit sam, a ci podla vas mam dostatocne doklady.

Moja situacia:

1/2008 - praca v zahranici (anglicko). mam P45 a vyplatnu pasku za tento mesiac. na zaklade dohody o zabraneni dvojiteho zdanenia je tento prijem na slovensku nezdaneny. kde ho zanesiem na tlacive?

2/2008 - 1/2 marec 08 Nepracoval, neregistrovany na UP


1/2 marec - 1/2 april Registrovany na UP, priznana davka v nezamestnanosti cca 22000 Skk. mam potvrdenie o registrovani na UP a potvrdenie o priznani davky

1/2 april- 31/12/08 zamestnanec na Slovensku, mam podklady od zamestnavatela za toto obdobie.

uplatnujem si neodpocitatelnu polozku,
uplatnujem si 12000SKK znizenie zakladu dane (zivotne poistenie)

Ako by zhruba malo vyzerat moje danove priznanie?

Dakujem vopred za radu, dufam, ze davam k dispozicii dostatok udajov.
alušik
23.02.09,11:11
Ahojte,

prave celim vyzve, s ktorou sa mi zatial nedari poradit si:

Kedze som pracoval cast minuleho roka v zahranici, moj zamestnavatel mi nemoze vyplnit danove priznanie. Chcem Vas poprosit o radu, ako si mam toto tlacivo vyplnit sam, a ci podla vas mam dostatocne doklady.

Moja situacia:

1/2008 - praca v zahranici (anglicko). mam P45 a vyplatnu pasku za tento mesiac. na zaklade dohody o zabraneni dvojiteho zdanenia je tento prijem na slovensku nezdaneny. kde ho zanesiem na tlacive?
Tento príjem tiež uvádzaš v daňovom priznaní, pretože tu v SR zdaňuješ celosvetové príjmy. Tlačivo o príjme z Anglicka priložíš k daňovému priznaniu.

2/2008 - 1/2 marec 08 Nepracoval, neregistrovany na UP

1/2 marec - 1/2 april Registrovany na UP, priznana davka v nezamestnanosti cca 22000 Skk. mam potvrdenie o registrovani na UP a potvrdenie o priznani davky
Vyplatená dávka sa v daňovom priznaní neuvádza.
1/2 april- 31/12/08 zamestnanec na Slovensku, mam podklady od zamestnavatela za toto obdobie.
Tlačivo o príjme priložíš k daňovému priznaniu.
uplatnujem si neodpocitatelnu polozku, Uplatňuješ si odpočitateľnú položku.
uplatnujem si 12000SKK znizenie zakladu dane (zivotne poistenie)

Ako by zhruba malo vyzerat moje danove priznanie?

Dakujem vopred za radu, dufam, ze davam k dispozicii dostatok udajov.

Tvoje daňové priznanie by malo vyzerať ako daňové priznanie typu A :D, pretože máš len príjmy zo závislej činnosti... ;)
Podrobnejšie poznámky v texte...
Preto, aby Ti mohol niekto pomôcť s konkrétnymi číslami v daňovom priznaní, by bolo potrebné upresniť sumy príjmu v Anglicku a tiež od zamestnávateľa zo SR.