cirocka
23.02.09,11:18
Naša 7-ročná dcérka má 14kg a čaká ju biopsia pri podozrení na Celiakiu :-( poraďte ako ju čo najlepšie pripraviť na tento zákrok - ako dlho býva hospitalizácia, jesť, nejesť, čoho sa vyvarovať ...a ako to zvládnuť v čo najmenšom strese hlavne pre ňu ... ďakujééém veľmi veľmi pekne
zanetth
23.02.09,10:59
Moja dcéra absolvovala tento zákrok pred 2 rokmi, vtedy mala 8. Hospitalizácia trvala 2 dni, všetky potrebné odbery a predoperačné sme mali urobené deň predtým ambulantne, ráno nás prijali, dali nás na izbu, samozrejme už od večera nemohla piť ani jesť, zákrok bol až okolo tretej poobede, takže najhoršie pre ňu bolo vydržať bez jedla a pitia. Kým ju neprišli zobrať na sálu sme sa hrali a čítali, samotný zákrok netrval dlho a robili jej ho v celkovej anestézii. Po ňom bola trošku omámená, ešte dostala infúziu, tak bolo treba dávať pozor aby si ju nevytrhla, ale inak v pohode, niekedy môžu byť bolesti brucha. Na druhý deň ráno nás pustili domov. Nie je to nič hrozné určite to zvládnete, dieťaťu treba vhodnou formou vysvetliť čo ho čaká, a veľa závisí aj od prístupu lekára a sestričiek. My sme mali šťastie, celiakia sa nepotvrdila. Držím vám palce nech to dobre dopadne.
pasuliatko
23.02.09,15:23
biopsia nie je thaké hrozné.treba ju hlavne upokojiť nech sa ničoho nebolí a ked bude čakať na to thak treba upútavať jej pozornosť hrať sa s nou a podobne aby nemala čas na to myslieť.prípade sa s ňou o tom môžete porozprávať čo a ako, vysvetliť jej to,podla mna jej to budú robiť v celkovej anestéze lebo lokálna by asi dobrá nebola.možno ju to bude potom troška bolieť ale bude v poriadku. :) a biopsiu čoho jej budú robiť?
cirocka
24.02.09,12:10
No bude to biopsia čreva vzhľadom pre podozrenie na celiakiu ... ďakujem všetkým za upokojenie, lebo možno ja som nervóznejšia ako ona - veď ktorá mamina nie je, však ?
zanetth
24.02.09,13:34
No bude to biopsia čreva vzhľadom pre podozrenie na celiakiu ... ďakujem všetkým za upokojenie, lebo možno ja som nervóznejšia ako ona - veď ktorá mamina nie je, však ?

Je to pravda, že matky sa v skutočnosti boja o dieťa viac ako dieťa samotné toho zákroku. Je to pochopiteľné, ale netreba to dať najavo. Deti to berú úplne inak. Pokiaľ dcéra nemá nejaký panický strach z lekárov a injekcií, tak by to mala hravo zvládnuť a mamička tiež :)
pasuliatko
24.02.09,20:29
nebojte sa bude to dobré :) držím dcére palce a nech sa hlavne nebojí,