zuzka111
23.02.09,11:20
Ahojte poradaci,

nastupila som do novej firmy, v ktorej sa neviem celkom stotoznit s uctovanim a manualnym upravovanim (cez"dohady"?). Nie som si celkom ista, ci sposob, ktorym upravuju trzby, je celkom v poriadku (nie je to standardny postup), rada by som to zmenila, len potrebujem poradit.
Fakturacia je vo vacsine pripadou riesena samofakturaciou, co trosku komplikuje celu situaciu.V systeme je zadana fixna predajna cena vyrobkov, ktora sa na zaklade cien na burze ocele kazdy mesiac manualne upravuje (dobropisy, tarchopisy) a kedze chcu mat pri zavierke zohladnene aj tieto cenove rozdiely (ide hlavne o cen. rozdiely mat. vstupov), na zaklade nejakych predbeznych vypoctov (mailov), bud zvysia or znizia trzby zapisom 311/601 (co sa teda mne az tak celkom spravne nejavi, kedze ta ciastka vacsinou nie je spravna), tzn. vystornuju predchadzajuci zapis a zuctuju spravnu vysku na zaklade dobropisu or tarchopisu. Akym inym sposobom by sa dalo toto osetrit?

2. Mate prosim Vas niekto skusenosti s uctovanim "dohadov" (viem, ze podla nasho uct. sa uz nepouzivaju a boli nahradene 323, 326) a s úctovanim na uctoch cas.rozlisenia v priebehu roka (svoje opodstatnenie to ma na prelome rokov)

Velmi pekne dakujem, ja som z tohto zufala.

Zuzana