papuca25
23.02.09,11:30
Dobrý deň,
prosím o radu a pomoc, vyskitol sa mi takýto problém zistila som falošný doklad,živnostník mi doniesol doklad ktorý je vystavení na meno ktorý nie je živnostníkom a nemá nič spoločné so stavebným materiálom je to zamestnanec pošty. ako mám postupovať,
Braňo
23.02.09,10:32
Vrátiť mu tento doklad a neúčtovať o ňom.
papuca25
23.02.09,10:50
lenže ja som ho zaplatila, jasné že ho neúčtujem, môžem ho udať?
Miska 1
23.02.09,10:58
Určite ho udať na daňový úrad . Ja mám skúsenosti že " velký podnikatelia " aby si znížili základ dane vystavovali falošné faktúry za drobných živnostníkov , ktorý pre nich robili. Ak na to prišli vyhrážali sa im fyzickou likvidáciou . Tak čo Vy na to ? V akom štáte to žijeme.
Zita5
23.02.09,10:59
A čo ak mal prebytočný stavebný tovar a tento tovar predal živnostníkovi .
Však dnes ľudia z nevedomosti porobia veľa čudných dokladov .

Skôr ako spravíte krok , preverte si veci , nemôžete niekoho hneď len tak obviniť .Pozor na to .
papuca25
23.02.09,17:40
je to doklad ktorý vystavil dotiční živnostník vyčíslil si určitý tovar ktorý získal ktovie od kial uviedol tam osobu a jej údaje zistila som si že tá osoba je zamestnanec pošty a dovolil si v jej mene vydať doklad. Mám ísť s tím dokladom na políciu alebo danový úrad čo prvé mám spraviť
Zita5
23.02.09,19:40
je to doklad ktorý vystavil dotiční živnostník vyčíslil si určitý tovar ktorý získal ktovie od kial uviedol tam osobu a jej údaje zistila som si že tá osoba je zamestnanec pošty a dovolil si v jej mene vydať doklad. Mám ísť s tím dokladom na políciu alebo danový úrad čo prvé mám spraviť

Teda nepatrím k tým , ktorý by podvod každého druhu schvaľoval , ale mne sa zdá , že máte na niečom evidentný záujem . Ak chcete konať , prečo sa potrebujete radiť tu na Porade .

Už Vám vyššie Braňo napísal , neúčtovať ,vrátiť podnikateľovi .
Nepáči sa mi Váš prístup , nakoľko konáte bez jedinej snahy sa so SZČO spojiť a určité veci a pravidlá si vyjasniť .
veronikasad
23.02.09,19:42
Dobrý deň,
prosím o radu a pomoc, vyskitol sa mi takýto problém zistila som falošný doklad,živnostník mi doniesol doklad ktorý je vystavení na meno ktorý nie je živnostníkom a nemá nič spoločné so stavebným materiálom je to zamestnanec pošty. ako mám postupovať,
čo rozumieš pod falošným dokladom ? Ak je to kúpna zmluva, tá môže byť uzatvorená aj s pracovníkom pošty.
Michal420
04.04.16,19:25
Zdravím mám podobny problem cudzia firma si vystavuje faktúry na mna.Som SZČO. Ako ste to riešili? Ďakujem.