koral
23.02.09,13:44
Dobrý deň,
pred piatimi rokmi som kúpil nové auto a vložil som ho do firmy.Po celú dobu používania auta som platca DPH.
Teraz chcem auto vyradiť z majetku firmy do osobnej spotreby.Poraďte mi prosím aké kroky musím vykonať a aká povinnosť mi bude z toho vyplývať z titulu DPH.
Ďakujem za odpoveď
Tweety
23.02.09,13:06
Dobrý deň,
pred piatimi rokmi som kúpil nové auto a vložil som ho do firmy.Po celú dobu používania auta som platca DPH.
Teraz chcem auto vyradiť z majetku firmy do osobnej spotreby.Poraďte mi prosím aké kroky musím vykonať a aká povinnosť mi bude z toho vyplývať z titulu DPH.
Ďakujem za odpoveď
MV vyradíš z majetku a finito. Z hľadiska dph jeho vyradením nevzniká žiadna povinnosť.
koral
23.02.09,15:10
+dakujem, je to jasne a jednoduche,
jozef5555
10.04.09,14:19
MV vyradíš z majetku a finito. Z hľadiska dph jeho vyradením nevzniká žiadna povinnosť.

Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?
Tweety
10.04.09,14:35
Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?
Áno.
aura
25.04.09,10:12
Toto platí aj v prípade úžitkového automobilu, pri ktorom pri kúpe bol uplatnený odpočet DPH?

A ak sa jedná o nové vozidlo (1rok) a chce ho SZCO pri ukonceni svojej cinnosti previest do SRO? ako je to s dph?
aura
27.04.09,07:52
Prosim, poradte mi s tymto nemam skusenost...auto je kupene vo 2/08, uplatnena DPH, 1.1.09 zalozena jednoosobova SRO, kde auto treba previest....ako to treba vysporiadat s dan.uradom? Odviest DPH z predaja auta firme sro? Aj ked fyzicky to auto nepredaval....:-(
azla
27.04.09,08:04
Prosim, poradte mi s tymto nemam skusenost...auto je kupene vo 2/08, uplatnena DPH, 1.1.09 zalozena jednoosobova SRO, kde auto treba previest....ako to treba vysporiadat s dan.uradom? Odviest DPH z predaja auta firme sro? Aj ked fyzicky to auto nepredaval....:-(

Tak predával, alebo nepredával ?:rolleyes:

Ak majetok mení vlastníctvo, SZCO predáva auto PO, tak sa dohodne kúpna cena a tá je základom
pre odvod Dph. SZCO a PO sú už dva samostatné subjekty.

Ak sa nemení vlastníctvo , auto sa nepredalo, tak nič neriešiš.
aura
27.04.09,12:56
Je to tak, ze SZCO fyzicky neplatila 13000eur za svoje vlastne auto, lebo ich ani nema.....len na papieri - to treba vymysliet..
auto je na uver a fin.spolocnost postupila uver zo szco na sro.
azla
27.04.09,13:04
Je to tak, ze SZCO fyzicky neplatila 13000eur za svoje vlastne auto, lebo ich ani nema.....len na papieri - to treba vymysliet..
auto je na uver a fin.spolocnost postupila uver zo szco na sro.

Podľa môjho názoru:
1.
Auto je vo vlastníctve SZCO; bude dovtedy, kým sa kúpnou zmluvou a prepisom nezmení vlastník na s.r.o.
2.
Ak nastalo postupenie pohľadávky z fin. spoločnosti na s.r.o. - je k tomu nejaká zmluva a tá zmluva dáva podklad na účtovanie.
Vznik pohľadávky voči SZCO a záväzok voči fin. spoločnosti.
3.
Ak SZCO vyfakturuje predaj auta, bude mať s.r. o . záväzok voči SZCO a zároveň pohľadávku (z prevzatého úveru) a následne sa môžu pohľadávky a záväzky navzájom započítať do výšky do ktorej sa kryjú.
koral
11.05.09,11:28
Prosím poradte mi,
Možem auto ktoré som vyradil z podnikania do osobného majetku darovať darovacou zmluvou fyzickej osobe?
Musím v účtovníctve cenu auta zahrnúť do príjmu a zaplatiť daň? :confused:
Ďakujem
Janurka
11.05.09,15:27
Áno, môžeš. V prípade darovania vozidla Ti nevyplýva povinnosť zahrnúť cenu vozidla do príjmu, ale táto cena nepredstavuje ani daňový výdavok. /Aby nedošlo k omylu, myslela som samozrejme ZC/.