Denny30
23.02.09,16:51
Ahojte, chcela by som Vás poprosit o radu.
od 10.10.2007 si platim DNP. Do augusta som bola na materskej dovolenke a platila som si z maxima. Od septembra pracujem a momentalne platim aspon si myslim, že z maxima.Z maximalneho zakladu som si odpocitala svoj hruby plat a z rozdielu ktorý mi vznikol platim 4,4% to je okolo 23EU.Planovali sme babetko, no teraz sa to zmenilo a chceli by sme ho az v roku 2010, ale neviem ci si mam aj nadalej platit DNP, aby som dostala najvysiu matersku.Podmienku 270dni som uz davno splnila.čo by som mala urobit, aby to bolo spravne a neprisla o najvyšiu matersku a neplatila tolko.
Je mozne to prerusit alebo sa odhlasit? Bude mi to potom platit? Ak by som to teraz prerusila dostala by som aj nadalej napr. marodku alebo ocr za dieta?
Nestaci len zaplatit v decembri tohto roku z maxima ak planujem otehotnet az v roku 2010.
Dakujem velmi pekne za odpoved s pozdravom
Denny
Denny30
25.02.09,15:07
Chcela by som Vás este raz poprosit o radu ohladom DNP, ktora je napisana hore.
Dakujem
Katy a R
25.02.09,20:20
Denny .... napíš presné, konkrétne údaje. Zbytočne píšeš nové príspevky;) - ako chceš poradiť, keď nevieš ani sama ako platíš:confused: ... a len tak mimochodom, platí sa podľa toho, aký uvedieš na RLFO VZ (či už na prihláške, alebo zmene ...)