evellina1
23.02.09,18:01
..pls,kto s tymto robite uz dlhsie,poradte..kedze aj nasa organizacia patri od 01.01.2009 k tym,co musia predlozit zdr. poistovni uz elektronicky vykaz (lebo mame vo VŠZP poistenych 10 zamestnancov),vyplnila som na nete ziadost o vydanie osobneho certifikatu a aj ziadost o poskytnutie elektronickej sluzby..bola som to podat na pobocke zdr. poistovne a bolo mi povedane,ze to je vsetko a zmluva mi pride riaditelom podpisana na moju adresu postou..ok,zmluva mi prisla dnes,lenze ja som cakala,ze spolu so zmluvou pride aj nejaka grid karta a cely novy system bude fungovat na nejakom takom principe ako socialka..no a teraz mam dilemu,ze ako vlastne idem ten vykaz elektronicky poslat?? akoze si stiahnem tlacivo zo stranky,vyplnim ho a potom co?? normalne som vykolajena z toho (:*
Lilu1
23.02.09,17:18
Ja posielam elektronicky výkazy už dlhší čas. VšZP neposiela grid kartu. Práve preto si musela požiadať o vydanie certifikátu. Ten certifikát si budeš musieť aktivovať. Mala by si dostať od zdravotnej poisťovne pokyny a jeden dokument kde a ako si ho vieš vlastne stiahnuť. Ja som to toho času robila pomocou technika ktorý mi v tom pomohol. Sama by som to nebola vedela spraviť.
Lilu1
23.02.09,17:22
Ak Ti stačí tak zajtra ti napíšem presne ktoré dokumenty mi vrátila VšZP a kam som musela zavolať ohľadne certifikátu.Skús si preštudovať tento link: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=263
evellina1
23.02.09,18:47
..staci mi,ak mi to posles zajtra..dakujem..ale mohli ma aspon upozornit v tej poistovni,ze ako mam dalej postupovat? tie pokyny na nete nie su moc jasne si myslim...
jaja99
23.02.09,19:00
Ak chceš posielať výkazyx elektronicky, musíš mať a pri vstupe na portál musíš používať prehliadač Internet explorer alebo MozziluFirefox.
Certifikačnú autoritu inštaluješ cez www.digis.sk
Bezpečnostný predmet Ti vydá Všzp.

Ináč žiadna poisťovňa to nemá tak zložité ako všzp a majú tam aj najväčší neporiadok.
Ja som tiež inštaláciu nezvládla sama a pritom som mala postup od chlapíka z poisťovne. No jednoducho to nešlo.
Lilu1
24.02.09,06:15
1. Žiadosť o poskytnutie elektronickej služby
2. Žiadosť o vydanie osobného certifikátu
Obidve žiadosti som poslala podpísané do VšZP. Následne som obdržala obe podpísané žiadosti ktoré som zaslala, zmluvu o využívaní elektronických služieb a protokol o vydaní certifikátu.
Ten certifikát som si musela nainštalovať, zálohovať do PC prípadne na USB (pre prípad poškodenia PC). Vrelo odporúčam zavolať na te. číslo: 044/2824142 Ing. Šolc alebo 052/2824555 Ing. Knežníková. Ja som pomocou inštalovala certifikát. Inak by som to nemala ani dodnes.
kaupke
24.02.09,06:22
..staci mi,ak mi to posles zajtra..dakujem..ale mohli ma aspon upozornit v tej poistovni,ze ako mam dalej postupovat? tie pokyny na nete nie su moc jasne si myslim...
Zavolaj do VSZP - technik ohľadom nainštalovania certifikátu ti poradí , mne diktoval celý postup po " lopate " a zvládla som to na jedničku .
tuta
24.02.09,06:30
Tu máš všetko uvedené, skús postupovať podľa návodu:
https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/main/html.s/pomoc/extra/elektronickapodatelna.htm
evellina1
25.02.09,17:40
..nie nahodou: disig.sk ?? (:*
evellina1
25.02.09,17:54
..tak konecne to uz mam zaktivovane,bez pomoci p. solca by to ale neslo (:* No ale mam dalsi problem,a sice nestastne zaokruhlovanie v suvislosti s eurom..kedze som neposielala hotovy vystup zo mzdoveho programu,ale som sa rozhodla pre rucne natypovanie,nejak mi nesedela vysledna suma v porovnani s tym,co som odviedla..bola som v minuse 8 centov...volala som preto mojej programatorke a ta mi povedala,ze vo vszp mali nejaky zmatok a po tieto dni by to mali odstranit..takze dufam len,ze do konca tohto tyzdna to stihnem odposlat ok..
evuša
25.02.09,18:18
Ja posielam do každej ZP výkazy elektronicky, ale do všzp vďaka bohu nie. Majú to tam totálne zložité a menej zdatný počítačový analfabet - t. j. ja ,to sama nedokážem a ani sa nepokúšam zvládnuť. A taký bordel v papieroch ako majú oni, to hádam nemá nikto. Ani by mi to nevadilo, keby ma neustále neobťažovali, aby som tam behala ako na klavír a dávala im do poriadku ich bordel. Oni totiž nie sú ani schopní vypárovať si prichádzajúce platby. Musím tam behať ako debil a dokladovať im, kedy som im platbu poslala, aby si ju vôbec dokázali nájsť. Totálne ma dokáže dožrať, keď viem, že majú všetko zaplatené, ale aj napriek tomu posielajú papiere, že im dlžíte peniaze. Prípadne dokladovať cez potvrdenú kópiu, že som zamestnanca prihlásila do 8 dní a nie do 8 mesiacov, alebo ešte lepšie, vydokladovať im, že ste nikdy v živote nezamestnávali zamestnanca, ktorého oni evidujú ako Vami prihláseného avšak prihláška, ktorú ste im údajne priniesli sa kdesi stratila. Toto sú moje skúsenosti so všzp.
Llívia
20.05.10,10:26
Trochu mimotemy Podarilo sa mi nainštalovať certifikát. Chcela som ho zálohovať podľa tohto postupu: http://www.disig.sk/index.php?id=installvszpmozback
Lenže, keď dám v záložke "Nástroje -> Možnosti -> Spresnenie (Rozšírené, Pokročilé) -> Šifrovanie -> Certifikáty -> Vaše certifikáty (Osobné certifikáty)", tak v ponuke nie je žiadne šifrovanie atď. (dostanem sa len po "pokročilé"). Dá sa ten certifikát zálohovať aj iným spôsobom?
Llívia
21.05.10,10:50
Trochu mimotemy Podarilo sa mi nainštalovať certifikát. Chcela som ho zálohovať podľa tohto postupu: http://www.disig.sk/index.php?id=installvszpmozback
Lenže, keď dám v záložke "Nástroje -> Možnosti -> Spresnenie (Rozšírené, Pokročilé) -> Šifrovanie -> Certifikáty -> Vaše certifikáty (Osobné certifikáty)", tak v ponuke nie je žiadne šifrovanie atď. (dostanem sa len po "pokročilé"). Dá sa ten certifikát zálohovať aj iným spôsobom?

Nepodelíte sa s postupom pri zálohovaní certifikátu? :)
Anja111
11.08.10,19:59
Odstávka elektronických služieb
Aktuálne | Dátum: 11.8.2010
Oznamujeme Vám, že dňa 12.8.2010 po 13:00 hod. nebudú pre klientov VšZP dostupné elektronické služby z dôvodu technologickej odstávky.
Ďakujeme za pochopenie.