Lucius-IL
23.02.09,18:07
ma niekto skusenosti so zrusenim zmluvy s aegon:mam ju 3r a chcel by som ju zrusit,ake su nasledky a poplatky,vie niekto?
Filip Glasa
24.02.09,11:07
skús napísať čo presne chceš rušiť.
Lucius-IL
24.02.09,17:21
mno mal by som platit az do dochodku setrenie-3 pilier,viete stym neako pomoct?
NOrBO85
24.02.09,21:50
Skus kontaktovat agenta ktory ti zmluvu uzatvaral, ten ti urcite bude vediet povedat ci to vobec ma zmysel alebo nie.. Neviem kolko si si rocne, mesacne odkladal ale pokial si zdravy slovensky priemer tak prve dva roky povacsine len platis poplatky.. to je vsak politika vsetkych poistovni.. kazdopadne teraz je zla doba na rusenie investicnych produktov vzhladom na vyvoj na burzach
Filip Glasa
25.02.09,10:14
Lucius napíš čo máš za produkt. Životnú poistku alebo doplnkové dôchodkové poistenie?

Zrušiť môžeš oboje ak ich nepotrebuješ. Ale z poistky nič nedostaneš - bol si poistený, napriek tomu, že ti poradca povedal že šetríš. Väčšina peňazí ide prvé dva roky na poplatky, neskôr ti ide časť na poistenie a časť na sporenie. Ale rozhodne nemôžeš od poistky čakať, že z nej dostaneš to čo si do nej vložil.
V pohode si napíš sám výpoveď poistnej zmluvy a pošli doporučene do poisťovne.

Doplnkové dôchodkové - prestať platiť môžeš, ale peniaze ti vyplatia ža na dôchodku keďže je to dôchodkové sporenie. Samozrejme treba to dohodnúť písomne.

Ale hlavne - ak si si uplatnil daňovú úľavu na účelové sporenie na dôchodok, tak by si mal daň doplatiť, lebo si nakoniec zrušil sporenie (poistenie) a dôchodok neriešiš.