EXPE
23.06.05,06:49
Prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je v programe Pohoda možné vytlačiť saldokonto v cudzej mene. Našla som iba zostavu v slovenskej mene a auditori odo mňa pri kontrole chceli aj v cudzej mene. Ďakujem.
apo
31.07.05,12:35
Môj klient sa rozhodol používať POHODU a ja musím prejsť na tento softwer.
Pri prvom teste som zistl, že pohoda nedokáže to čo je požiadavka zákona o účtovnícve vytlačiť 321, alebo 311 s cudzej mene a zároveň aj v SK. Poslali sme dotaz do POHODY a prisľúbili, že to v najbližšom termíne spravia.
Dnes je cca tomu 4 mesiace a môj klient mi oznámil, že prišla aktuálizácia software a že už by to tam malo byť.

Dá sa predpokladať, že táto zmena bude aj v pomocnej evidencii teda v kniha závazkov a pohľadávok.

Pošli mi odpoveď.

Ďakujem.
jimni
01.08.05,13:30
Rieši to nová verzia LETO 2005. Ale vďaka, treba ich naháňať!
jamajka
06.08.06,11:20
posúvam.........

táto téma sa rozoberala pred rokom. dnes čumím do saldokonta, pretože sme začali príliš veľa prípadov účtovať v cudzej mene a neviem, či dobre hľadám..... ale saldokonto v cudzej mene nie a nie nájsť :( pomooooooc...
Hanah
07.08.06,06:56
Myslím, že v agende Saldokonto nič také nie je, ale v účtovej osnove pri tlačovej zostave pohyb na účte si môžeš zapnúť i cudziu menu.

Alebo ešte lepšie, ja používam pre 311 a 321 zostavu Vydané faktúry v cudzej mene, alebo Prijaté faktúry v cudzej mene a mám ju premenovanú na "Saldokonto v cudzej mene". (vyfiltrované len neuhradené FA). Samozrejme výsledná hodnota z tejto zostavy sa mi musí rovnať zostatku na danom účte v cudzej mene, ktorý si zistím z účtovej osnovy zo zostavy "Pohyb na účte" v cudzej mene.