cinque
23.02.09,19:12
Dobrý deň,
chcem poprosiť odkontrolovať:
Priateľ bol minulý rok do mája zamestnaný na Slovensku, potom bol 4 mesiace v Holandsku a tri mesiace na úrade práce. Príjem z Holandska som prerátala priemerným kurzom podľa nbs v období, v ktorom tam pracoval. Zaplatil preddavky podľa §35-5823,- a podľa §43-57,- (z brigády).S Holandskom máme zmluvu o vyňatí. a takto by som vyplnila daňové priznanie:
r.32: 275248,-
r.33: 22739,-
r.34: 252509,-
r.36: 252509,-
r.37: 98496,-
r.39: 2084,-
r.43: 100580,-
r.44: 151929,-
r.45: 28866,-
r.46: 200194,-
r.47: 0,-
r.48: 0,-
r.54: 0,-
r.56: 0,-
r.62: -5823,-
r.63: -57,-
r.65: -5880,-
Taktiež zaplatil daň v Holandsku v celkovej výške (podľa Jaaropgave) 1166€ a chceli by sme požiadať o vrátenie. Najskôr som dostala informáciu, že to nie je nič zložité, ale akosi sa nemôžem dostať k dostupným a hlavne praktickým informáciam. Dnes mi napríklad jedna pani povedala, že aby priateľ nepriznal prijmy zo zahraničia, ale nech si požiada zamestnávateľa z Holandska o ročné zúčtovanie dane. Vie teda niekto ako postupovať pri žiadosti o vrátenie dane? Ja som plánovala presunúť to agentúre, ale ako potom vyplniť daňové priznanie? Má niekto skúsenosti s agentúrami, ktoré túto službu ponúkajú? Vopred ďakujem krásne za rady a ochotu.
Krtko
26.02.09,21:34
DP podávané na Slovensku pri použití metódy vyňatia príjmov nemá nič spoločné s vrátením daní zo zahraničia.
Na Slovensku má Váš priateľ povinnosť podať DP z celosvetových príjmov a nezávisle na tomto daňovom priznaní, ak splní podmienky mu Finančný úrad v zahraničí môže vrátiť daň zaplatenú v zahraničí.

Robím účtovníctvo už nejakú chvíľu a klienti sa na mňa čoraz častejšie obracajú so žiadosťou o vrátenie daní zo zahraničia. Vzhľadom k tomu, že vo svojom obore mám dosť široký záber, nechcem sa venovať ďalšej novej činnosti. Z tohoto dôvodu by som uvítala kontakt na nejakú overenú agentúru alebo živnostníka, ktorého by som im mohla doporučiť.
Vopred ďakujem.
cinque
02.03.09,16:52
Ďakujem krtko. Pre vrátenie dane zo zahraničia sme sa už s priateľom rozhodli risknúť a požiadať jednu z agentúr, takže ak to vyjde určite dám odporučenie.
Môže mi však niekto odsúhlasiť to daňové priznanie? Bude to vypísané správne?
m.lujza
12.03.09,07:27
Dobrý deň, vie niekto "čítať" z jaaropgaafu a holandských pások?

Do DP zahrniem príjmy z Holandska. Potrebujem určiť:

1. hrubý príjem, čo je asi suma v kolonke Loon loonbelasting/volksverzekeringen ?
2. Príspevky na poistné, čo je asi suma z kolonky Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet?
3. Čo znamená kolonka Verrekende arbeidskorting?
4. V kolonke Ingehouden loonbelasting/ premie volksverzekering je asi vyčíslená daň?

Stačí pre určenie príjmov a poistného brať údaje z jaaropgaafu? Alebo sa započítavajú aj sumy zrážok, ktoré vidím na páskach, tie vyzerajú byť po zdanení a v jaaropgafe nie sú. Holanďania majú vraj iný systém soc.poistenia, vyzerá mi to, že časť poistného sa zráža pred zdanením, časť pozdanení. Pomohlo by mi, keby sa našiel niekto, kto už robil DP s príjmami zo ZČ z Holandska. Za reakcie vopred díky.
Michaela45
17.03.09,14:31
Ahoj Cinque,

chcem sa opytat ako si s tymi danami dopadla...
Zobrali ti to tety na danovom urade?
A co ta agentura? Ja tiez rozmyslam, ze to do dakej poslem, a ked tak pozeram na kalendar, uz vcera bolo neskoro...

Dakujem

Michaela
nika.sum
23.03.09,10:32
Ahoj, prosim viete niekto nieco o JAAROPGAAF, je ten preklad z prispevku č. 4 spravny? Ja mam tiez spravit DP z prijmov v Holandsku a neviem tym pohnut.
cinque
01.06.09,12:28
Ahoj Cinque,

chcem sa opytat ako si s tymi danami dopadla...
Zobrali ti to tety na danovom urade?
A co ta agentura? Ja tiez rozmyslam, ze to do dakej poslem, a ked tak pozeram na kalendar, uz vcera bolo neskoro...

Dakujem

Michaela
Ospravedlňujem sa, že som neodpovedala skôr, ale ja som to priznanie zaniesla a viac som sa na tú tému nepozerala. Na daňovom mi priznanie normálne prevzali a už aj vrátili preplatok. Na DÚ v SR som odovzdávala aj priznanie z príjmov v anglicku a tiež som to robila takým istým spôsobom a ani tam nebol problém. A vrátenie dane zo zahraničia som realizovala cez jednu agentúru, ale zatiaľ ešte peniaze na účet nedošli, tak určite dám potom vedieť, ktorá agentúra to bola a ako som s nimi pochodila.
milkami
08.07.09,09:14
Ahojte, potrebovala by som súrne poradiť pri zdanení príjmov z Holandského kráľovstva. Klient má potvrdenie o príjmoch ako spoločník vo verejnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Holandsku. Mám ich dať v VI. oddieli DP B (mal aj živnosť v SR, pozastavenú k 15.1.08)do riadku č. 4 ? Ďalej budem postupovať ako pri príjmoch vyňatých zo zdanenia. Okrem toho mal na Slovensku aj príjmy zo závislej činnosti na základe potvrdenia, ale to by som zvládla.
m.lujza
08.07.09,10:44
Otázka- odpoveď = ano - VI. oddiel Súčasťou príjmov na r. 1 až 8 a 10 sú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, pričom táto skutočnosť sa uvádza v XIII. oddiele

Ďalej budem postupovať ako pri príjmoch vyňatých zo zdanenia. ano
milkami
08.07.09,12:40
ďakujem krásne, môžem pracovať ďalej.
Anik
02.03.10,15:54
cingue

prosím ťa ako si pochodila s tou agentúrou vrátili ti peniaze z Holandska , alebo má niekto nejaké bližšie skúsenosti s Holandským DP a hlavne vrátením dane z Holandska
za radu ďakujem
Anik
05.03.10,16:10
nemá nikto skúsenosti s tým vrátením dane z Holandska
za pomoc ďakujem
dobsony
18.03.10,16:19
Dobrý deň, vie niekto "čítať" z jaaropgaafu a holandských pások?

Do DP zahrniem príjmy z Holandska. Potrebujem určiť:

1. hrubý príjem, čo je asi suma v kolonke Loon loonbelasting/volksverzekeringen ?
2. Príspevky na poistné, čo je asi suma z kolonky Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet?
3. Čo znamená kolonka Verrekende arbeidskorting?
4. V kolonke Ingehouden loonbelasting/ premie volksverzekering je asi vyčíslená daň?

.
Je to tak spárne preložené? Potrebovala by som súrne! Ďakujem
dobsony
18.03.10,16:45
už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik
nadka1
16.03.11,18:56
už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik
Ďakujem za link, pomohol mi zorientovať sa v jaaropgaaf,ktorý mám pred sebou, prosím ešte poradiť: čo všetko sa uvádza v DP B z tejto karty, hrubá mzda v r.34, v r. 35 zrazené odvody - bijdrage ZVW,r.37 výsledok-základ dane=r.79, uvádza sa niekdezrazená daň ingehouden loonbelasting, zamestnanecká úľava a mzdový základ. Ak to nie je zrozumiteľn, napíšem konkrétne čísla. Zatiaľ ďakujem pekne za ochotu.
veronikasad
16.03.11,18:59
už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik
nevieš náhodou link na slovník na mzdové výrazy z Polska ?
nadka1
22.05.14,06:52
Ďakujem za link, ale ja mám v potvrdení aj tieto výrazy: Werkgevers Heffing ZvW a Werkgeversheffing Zorgverzekeringswet. Viete poradiť, čo to je a či sa to uvádza v DP?
katka s
19.05.15,18:49
Chcela som sa spytat, ci ste riesili aj holandske danove priznanie? Moj manzel tiez ma potvrdenie o prijme ako spolocnik vo verejnej obchodnej spolocnosti. Slovenske danove priznanie mam, ale co s holandskym? neviete mi niekoho poradit kto urobi? Dakujem
milkami
20.05.15,11:51
už sa presne nepamätám, určite som neriešila DP v Holandsku, robila im to holandská účtovníčka