Mattaa
23.02.09,20:09
Zdravím vás, od júla 2008 som povinne nemocensky poistená a povinne dôchodkovo poistená SZČO. od 13.2.2009 som na Pn-ke..myslíte si, ze mám nárok na nejaké nemocenské? kedy je to vyplácané..?
veronikasad
23.02.09,19:18
Zdravím vás, od júla 2008 som povinne nemocensky poistená a povinne dôchodkovo poistená SZČO. od 13.2.2009 som na Pn-ke..myslíte si, ze mám nárok na nejaké nemocenské? kedy je to vyplácané..?
Máš nárok na nemocenské. Ak PN-ka bude trvať k 28.2.09, nezabudni si od ošetrujúceho lekára vypýtať tzv. "prechodku" - potvrdenie o trvaní DPN k posl. dňu mesiaca a túto odovzdať čím skôr do SP /dúfam, že začiatok PN-ky si už odovzdala/. Dávky sú vyplácané okolo 15. nasl. mesiaca.
Koľko platíš poistné - z min. VZ ?
Mattaa
23.02.09,19:21
To mi lekár hned vystavil, tu "prechodku", na kontrolu idem tusim 5.3... a platim si to minimum.. to kolko potom činí to nemocenské???
veronikasad
23.02.09,19:28
To mi lekár hned vystavil, tu "prechodku", na kontrolu idem tusim 5.3... a platim si to minimum.. to kolko potom činí to nemocenské???
denný vymer.základ vychádza okolo 264sk/prepoč.na €

nemocenské
prvé 3 dní - 25 % DVZ
ďalšie dni 55 % DVZ - nemocenské sa poskytuje za kal. dni
Janaex
23.02.09,19:28
Máš nárok na nemocenské. Ak PN-ka bude trvať k 28.2.09, nezabudni si od ošetrujúceho lekára vypýtať tzv. "prechodku" - potvrdenie o trvaní DPN k posl. dňu mesiaca a túto odovzdať čím skôr do SP /dúfam, že začiatok PN-ky si už odovzdala/. Dávky sú vyplácané okolo 15. nasl. mesiaca.
Koľko platíš poistné - z min. VZ ?

máš nárok na PN, ak sociálke nedlhuješ na nemocenskom poistení viac ako 3,32 EUR. SP poistné kontroluje pri PN 10 rokov spatne, radšej si to v SP over, aby si to stihla do konca februára vyrovnať, veľa živnostníkov nepostrehne zmeny v min.odvodoch a potom sú nemilo prekvapení
veronikasad
23.02.09,19:30
máš nárok na PN, ak sociálke nedlhuješ na nemocenskom poistení viac ako 3,32 EUR. SP poistné kontroluje pri PN 10 rokov spatne, radšej si to v SP over, aby si to stihla do konca februára vyrovnať, veľa živnostníkov nepostrehne zmeny v min.odvodoch a potom sú nemilo prekvapení
súhlasím, do konca mesiaca si to treba skontrolovať v SP, lebo potom už nemocenské nevyplatia
Zita5
23.02.09,19:33
Keď Vás tak čítam , tak ma napadá , že môj klient je PN od 21.1.2009.
Veru k dnešnému dňu mu zatiaľ nevyplatili žiadnu dávku .Práve dnes som s ním telefonovala , že by sa tam mal ísť spýtať .PN mu pokračuje , najbližšiu kontrolu u obvodného má až v marci.
Mattaa
23.02.09,19:33
aha, no to ma ani nenapadlo, mala by som tam mat vsetko poplatené, ale viem, ze 1-2 platby mi odisli neskôr ako po ôsmom v mesiaci...to nevadí? da sa to na socialke aj telefonicky prezistit - ohladom tych chybajúcich platieb..?
veronikasad
23.02.09,19:35
Keď Vás tak čítam , tak ma napadá , že môj klient je PN od 21.1.2009.
Veru k dnešnému dňu mu zatiaľ nevyplatili žiadnu dávku .Práve dnes som s ním telefonovala , že by sa tam mal ísť spýtať .PN mu pokračuje , najbližšiu kontrolu u obvodného má až v marci.
A odovzdal načas prechodku ? U nás ak ju neodovzdá tuším do 2 prac. dní, nemocenské potom vyplácajú až v druhom termíne.
Ja som na PN-ke už pár mesiacov a zatial som nemocenské neskôr ako 15. nemala.
Mattaa
23.02.09,19:39
a ako je to s kontrolami.. chodia???
Janaex
23.02.09,19:45
a ako je to s kontrolami.. chodia???

chodia, hlavne ked mas milych a pozornych susedov. ohladne toho overenia po telefone, zavisi od pobocky, plati zakon o ochrane osobnych udajov ... najlepsie je si dat vytlacit saldokonto, tam to uvidis cierne na bielom, ak si mala predtym aj dobrovolnu ucast, aj tu musis mat v poriadku. to ze boli platby v omeskani nevadi, hlavne aby boli vyrovnane do konca mesiaca kedy vznikla PN
veronikasad
23.02.09,19:46
a ako je to s kontrolami.. chodia???
záleží od diagnozy, ja som zatial nemala.
Zita5
23.02.09,19:47
A odovzdal načas prechodku ? U nás ak ju neodovzdá tuším do 2 prac. dní, nemocenské potom vyplácajú až v druhom termíne.
Ja som na PN-ke už pár mesiacov a zatial som nemocenské neskôr ako 15. nemala.

Mal odovzdané všetko načas.
veronikasad
23.02.09,19:50
Mal odovzdané všetko načas.
Tak treba zistiť dôvod na pobočke
Zita5
23.02.09,19:52
Tak treba zistiť dôvod na pobočke

Už som mu dala dnes telefonicky echo , že tam musí zájsť sa informovať , že čo sa deje .
Mattaa
23.02.09,19:53
no super..susedky nevedia..a mam vychádzky, takze ja si stiham povybavovat cez tie...vačšinou.. ja som prvy krát na pn-ke, vôbec neviem ako to chodí..dakujem vam za rady..snád sa vam budem vediet nejako revansovat..