Biba
23.02.09,20:11
Kedy je zametnávateľ povinný dať potvrdenie - Doklad o výške príjmu a preddavku na zdravotné poistenie? Hneď pri ukončení pracovného pomeru spolu s Potvrdením o zdaniteľnej mzde alebo až keď sú nové tlačivá ? Tz. Za rok 2008 ešte nie sú, tak sa ešte nevystavujú?
Za každú radu ďakujem.:confused:
Zita4
23.02.09,19:18
Tento doklad sa vydáva na požiadanie. Je na to tlačivo - žiadosť o vydanie..... Nie je povinnosť vydávať doklad pri skončení pracovného pomeru.
Biba
24.02.09,15:51
Dakujem. Len som potrebovala vediet, ci je to niekde spomenute, ako Potvrdenie o zdanitelnej mzde, aby sa clovek mal o co opriet.
Pekny den.
wagner
13.03.09,09:50
Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.
Zoltán Kovács
13.03.09,09:56
Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.

Podľa mňa potvrdenie má minimálne vyhláškou stanovenú formu, ktorú treba dodržať (rozpísanie odvodov podľa jednotlivých mesiacov). Na nárok o zníženú sadzbu sa skúma stav k prvému dňu v mesiaci. RZ ZP sa podáva do 30.06.2009 za rok 2008.
mzdarka renca
13.03.09,10:03
Požiadala som bývalého zamestnávateľa o doklad pre zúčtovanie ZP. Zamestnávateľ mi poslal celkové odvedené sumy za čas, ktorý som u neho odpracovala. Ale ja potrebujem jednotlivé sumy za každý mesiac zvlášť, pretože mi bol spätne od 14.2.2008 priznaný ID. Ako si požiadam o vrátenie preplatkov na ZP, keď z celkovej sumy to neviem vypočítať a bývalý zamestnávateľ mi oznámil, že mu to zákon ukladá poskytnúť tak, ako mi to napísal. A ešte chcem vedieť, či mám nárok na zníženú sadzbu poistného za celý mesiac, aj keď som bola ID len pol mesiaca? Tiež neviem dokedy mám podať zúčtovanie ZP za rok 2008. Do konca marca?Poraďte mi prosím.

Termín na podanie RZZP je do 30.6.2009. Nové tlačivá ešte nie sú, aspoň o nich neviem, ale prilepila som ti ako má vyzerať Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné a aj iné tlačivá súvisiace s RZZP.

http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=112&institucia=5
mzdarka renca
13.03.09,10:13
Tu som ti prilepila ešte termíny súvisiace s RZZP
Jozef Mihál
13.03.09,10:14
Nový doklad ešte nie je, zatiaľ treba používať starý a treba pritom rešpektovať vzor uvedený vo vyhláške 239/2006 Z.z. o RZZP v aktuálnom znení.
wagner
13.03.09,10:33
Práve že mi poslali iba úhrnný sumár a nie podľa jednotlivých mesiacov. Poraďte mi, ktorý § to prikazuje, aby som ich ešte mohla vyzvať s poukazom na zákon, lebo oni so mnou nekomunikujú. Ďakujem za rady a prilepené odkazy. Potešili ste ma.
Zoltán Kovács
13.03.09,10:35
Práve že mi poslali iba úhrnný sumár a nie podľa jednotlivých mesiacov. Poraďte mi, ktorý § to prikazuje, aby som ich ešte mohla vyzvať s poukazom na zákon, lebo oni so mnou nekomunikujú. Ďakujem za rady a prilepené odkazy. Potešili ste ma.

Odvolaj sa na vyhlášku čo uviedol Jožko Mihál.
wagner
13.03.09,10:38
Ďakujem, už som si to našla. Pekný deň. (Mala som z toho zlý pocit, lebo s bývalým zamestnávateľom sme v súdnom spore a oni so mnou nekomunikujú)
wagner
18.03.09,17:40
Dnes som dostala nový doklad o výške príjmu a o preddavkoch na zdravotné poistenie. Chcem sa spýtať - nie je tam uvedené odstupné. Z toho sa nezráža daň na ZP? Príjmy sú uvedené podľa § 13 ods.1 až 3 zákona bez príjmov podľa § 13 ods. 4 zákona. Je to v súlade s vyhláškou? Poradíte mi?
Andyke
18.03.09,17:51
§ 13 Zák. o zdrav. poistení
(4) Do vymeriavacieho základu podľa odsekov 1 až 3 sa nezapočítava
a) odstupné a odchodné


Takže neplatíme poistné z odstupného.
wagner
18.03.09,17:56
Ďakujem, potešila si ma