Pitt
23.06.05,07:32
Ahoj vsetkym, mám otázku či mi nevie niekto poradit.
Mám firmu ktorá sa zaoberá zásielkovým predajom.Firma má sídlo na slovesnku a je tu registrovaná ako plátca dph Ale súčasne je zaregistrovaná ako plátca DPH aj v ČR.Podľa akých zákonov sa má počítať DPH na faktúre vystavenej do ČR podľa slovenských alebo podľa českých ?
Ak použijem vstupnú cenu pre výpočet DPH cenu s DPH tak sa čiastka dane úplne iná z důvodu iného spůsobu výpočtu.
Skúste kto niečo o tom vie napísať nejaké info.
Ďakujem.
Bunny
23.06.05,15:18
ahoj pitt, dph sa počíta podľa toho zákona toho štátu, v ktorom štáte je miesto dodanie služby... , potom pri službách ešte pozri § 69. Zásielkový predaj samostatne upravuje zákon o dph... :)
Vladimír Ozimý
23.06.05,15:30
tak tak, treba zistit aky tam maju limit pre registraciu, ale ty si registrovany, tak by som povedal ze ceska dph