macoil
23.02.09,22:07
Dobry večer všetkým. Poprosil by som o pomoc s danovým priznaním FO, kde mam prijem zo závislej činnosti od jedneho zamest. a prijem z Urbarskeho a pasienkoveho spoločenstva. Tlačivo by malo byť B, ale kam zaradiť tieto prijmy? Prijmy na môj podiel boli 4426SK a výdaje 2236Sk, podla potvrdenia, ako to zapísať do DP FO:confused:
Dakujem za akukolvek pomoc....
Marína
23.02.09,22:30
Dobry večer všetkým. Poprosil by som o pomoc s danovým priznaním FO, kde mam prijem zo závislej činnosti od jedneho zamest. a prijem z Urbarskeho a pasienkoveho spoločenstva. Tlačivo by malo byť B, ale kam zaradiť tieto prijmy? Prijmy na môj podiel boli 4426SK a výdaje 2236Sk, podla potvrdenia, ako to zapísať do DP FO:confused:
Dakujem za akukolvek pomoc....
str. 5, odd. VIII, r. 1 - ZDP §8 ods.1 písm. a)
Ak si podielnikom a zároveň aj samostatne hospodáriacim roľníkom, potom str. 3, odd. VI, r. 1 - ZDP §6 ods. 1 písm. a)
macoil
24.02.09,08:02
Velmi pekne ďakujem za radu, len nechapem prečo to nechce robiť firemná učtarka, len nezabudla poznamenať, ked to budete mať, tak mi to pridite ukazať.... Ešte raz vďaka...
Marína
24.02.09,14:10
Velmi pekne ďakujem za radu, len nechapem prečo to nechce robiť firemná učtarka, len nezabudla poznamenať, ked to budete mať, tak mi to pridite ukazať.... Ešte raz vďaka...
Pretože to nie je povinná robiť. Ak ste spoločenstvo bez právnej subjektivity, dosiahnuté príjmy a výdavky sa delia podľa spoluvlastníckych podielov jednotlivých členov spoločenstva a tieto príjmy a výdavky sú súčasťou daňového priznania každého člena spoločenstva.
Je vecou každého daňovníka, aby v daňovom priznaní uviedol pravdivé údaje a sám za ich správnosť zodpovedá, preto nie ste povinný jej daňové priznanie predložiť.