12spidy
24.02.09,07:39
Ahojte poradaci,
chcel by som poradiť aj keď sme to preberali s architektom, chcem sa utvrdiť, že novostavba bude dobre zrealizovaná.

chcem stavať s ytongu 300 + 100 zateplenie, problém je vo výklenku resp balkóna nad nim. Aké má byť zloženie aby nevznikal tepelný most a nepremrzalo z balkona dolu do kuchyne.
Ak by sa Vám dalo rozpísať napr. obvodové murivo+eps 100?+ŽBD+eps 100?
Balkon treba zaizolovať a tiež zatepliť aj z hora + boky?
Ferdosondo
24.02.09,17:06
Vyzerá to na pôdorys prízemia. Balkón je pravdepodobne naznačený bodkočiarkovanou čiarou. Balkón určite zatepliť zhora zdola aj boky. Ale vždy to bude tepelný most, samozrejme o niečo menší, ale vždy tepelný most. K tomu zatepleniu daj aspoň 15 cm.
brano11111
25.02.09,07:03
Ahoj

Pan architekt by Ti mal /pokial Ti robi projekt/ navrhnut aj skladbu vsetkych podlah a obvodovych konstrukcii. Ak to neovlada, preco si nedas urobit projektantovi?

Balkonovu dosku zboku a zospodu zatepli 100mm expandovanym polystyrenom /fasadnym/. Podlaha na balkone:
- keramicka dlazba, mrazuvzdorná, protišmyková
- lepiaca malta, mrazuvzdorna
- betonova mazanina 50mm
- ochranna textilia
- foliova hydroizolacia
- tepelna izolacia-extrudovany polystyren, hr180mm, prip. expandovany s vyssiou pevnostou v tlaku
- parozabrana
- ochranna textilia
- betonova mazanina v spade 2%
- balkonova doska
- omietka /interier/
r.galovic
25.02.09,07:20
Ahoj

Pan architekt by Ti mal /pokial Ti robi projekt/ navrhnut aj skladbu vsetkych podlah a obvodovych konstrukcii. Ak to neovlada, preco si nedas urobit projektantovi?

Balkonovu dosku zboku a zospodu zatepli 100mm expandovanym polystyrenom /fasadnym/. Podlaha na balkone:
- keramicka dlazba, mrazuvzdorná, protišmyková
- lepiaca malta, mrazuvzdorna
- betonova mazanina 50mm
- ochranna textilia
- foliova hydroizolacia
- tepelna izolacia-extrudovany polystyren, hr180mm, prip. expandovany s vyssiou pevnostou v tlaku
- parozabrana
- ochranna textilia
- betonova mazanina v spade 2%
- balkonova doska
- omietka /interier/

Súhlasím, ale doplním ešte, že ušetríš pár korún, ale aj pár centimetrov na hrúbke skladby, keď sa bude priamo balkónová doska, resp. konzola robiť v spáde, nemusí sa potom robiť tá spádová mazanina 2%. Možné je aj riešenie pomocou stierkovej hydroizolácie robno pod dlažbu, na betónovú mazaninu hr. 50 mm.
Ale tých možnosí je omnoho viac. V dnešnej dobe sa s úspechom používajú aj drenážne vrstvy v skladbách balkónov a terás.
brano11111
25.02.09,09:03
SÚHLAS

možností je veľa
Milan.Žiška
25.02.09,09:25
Dá sa len súhlasiť, len by som doplnil drobnosť ohľadne dilatácie skladby balkóna.
Taktiež treba dať pozor na výber formátu a farby. Dezén protišmikovosti by som volil tú strednú zlatú cestu.
Prípadne porozmýšľať o drevenej podlahe balkóna - k tomuto typu objektou je to zaujímavé.:)
chandler
25.02.09,10:20
Ten vyklenok by som tam urcite nedaval, bude s tym tolko roboty, ze vzdy keby som sa na neho pozrel by som nadaval na ten napad ho tam dat. Navyse bude to vyzrat otrasne. Ved balkonova doska bude hruba 40 cm (na pohlad).
Jergnov
25.01.10,09:51
A čo tak veci nekomplikovať a použiť prerušenie tepelného mosta od halfen-deha.sk v podkapitole výstuže - HIT
zabuduje sa to priamo pri zalievaní, doska je krásna tenká a nie je ju potrebné obaľovať ani pridávať vrstvy do spádu.
ciners
25.01.10,10:58
Ahoj
Balkonovu dosku zboku a zospodu zatepli 100mm expandovanym polystyrenom /fasadnym/.
NESUHLASIM

Podlaha na balkone:
- keramicka dlazba, mrazuvzdorná, protišmyková
- lepiaca malta, mrazuvzdorna
- PENETRACNY NATER :confused:
- betonova mazanina 50mm
- ochranna textilia
- foliova hydroizolacia
- tepelna izolacia-extrudovany polystyren, hr180mm, prip. expandovany s vyssiou pevnostou v tlaku -NAD MIESTNOSTOU JE 180mm MALO
- parozabrana
- ochranna textilia
- betonova mazanina v spade 2%- DOVOD????
- balkonova doska
- omietka /interier/

Takouto skladbou bude balkonova podlaha vyssie ako podlaha v byte...
Pripomienky som dal priamo do citacie.
Problem je, ze cely ten balkon je tak na...navrhnuty, ze vyriesenie jednourovnovou konzlolovou doskou bude dost divne.
Dalej:Vsetky tieto uvedene skladby daju balkon hrubky cca 40cm :confused:
Uz ste niekto videli balkon 40cm?
Problem samozrejma nie je v prispevku,ktory pouzivam na upozornenie na chyby, samotny architektonicky navrh je blby. Jedine, ze by zadavatel temy doplnil obrazky rezov,mozno ten balkon netvori jednourovnova doska.
Treba popozerat aj isokorby a halfen deha, inak bude asi fakt pol metrovy balkon :D
220870
25.01.10,11:15
rrr.inak bude asi fakt pol metrovy balkon:D... ale bude teplúčko.:D
12spidy
25.01.10,13:07
Bohužial architekt mi nedal žiadne rezy, lebo projekt bol vypracovaný len k stavebnému povoleniu nie podrobný.:mad:
ciners
25.01.10,13:15
Tak projekt je taky, aky ste si zaplatili,to by som neriesil...treba to dat dorobit, to je takeeeee...no nie na riesenie cez internet, treba vidiet vsetky veci okolo a skusat viac navrhov.