gven75
24.02.09,07:57
Ahojte,
mám zopár otázok:
1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

Ďakujem!!!:)
gven75
24.02.09,07:32
prosím pomôžte mi niekto!!! :(
gven75
24.02.09,08:00
prosííííííííííííííííííííííí íííííííííííííím
mzdarka renca
24.02.09,08:10
Ahojte,
mám zopár otázok:
1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

Ďakujem!!!:)

Kompetentne sa ti viem vyjadriť len k druhej otázke.
Netreba žiadne prehlásenie, že nepracoval. Môžeš mu kľudne urobitť RZD.
Sarah
24.02.09,08:12
Na školení nám hovorili, že to prehlásenie netreba, ale ja si to robím, lebo mám dozadu lepší prehľad, čo sa v daných mesiacoch dialo. Malo by stačiť to, čo ti napíše na žiadosť o roč. zúčt. dane.
veronikasad
24.02.09,08:29
Ahojte,
mám zopár otázok:
1.) zamestnanec dostal bezúročnú pôžičku od zamestnávateľa (s.r.o.). Bral si ju za účelom nákupu stavebného materiálu.
Dala som do slov. spor. žiadosť o potvrdenie o výške úrokových sadzieb, kde som uviedla iba dátum k akému mi úroky treba (nepísala som účel pôžičky) Je to problém? pretože mi zaslali potvrdenie kde je uvedená: fixná úroková sadzba spotrebného úveru (bezúčelový úver) a neviem či je to správne. Je to jedno aký úrok použijem pretože mi napísali len ten jeden.

2.) zamest-c je predčasný dôchodca. 1,2 mesiac 2008 pracoval v inej firme, 4-6 tu na dohodu, 7-12 hlavný PP a tretí mesiac bol doma. Ako mi má zdokladovať ten 3. mesiac? Môžem mu napísať nejaké prehlásenie, v ktorom mi potvrdí že okrem dôchodku nemal iný príjem alebo tým že je predč. dôchodca je to OK a nič mi netreba?

Ďakujem!!!:)
K bodu 2/
Zamestnanec v žiadosti o vykonanie RZD potvrdzuje od kolkých zamestnávatelov mal príjem - žiadne čestné vyhlásenie netreba. Ak však príjem na dohodu bol zdaňovaný zrážkovou daňou, nemôžeš ho zahrnúť do RZD. Aká je celková výška príjmu a výška dôchodku predč.dôchodcu ?
gven75
24.02.09,08:35
príjem 151 361,-(my + 1. zam-ľ), (je to bez odrátanie poistného) a dôchodok neviem presne lebo mi povedal, že si uplatňovať PNČ nebude, že mu to nevyjde podľa posledného papiera mal 7 759,- a od 1.7.2008 8 657,-
gven75
24.02.09,08:35
a k tomu 1. bodu mi nikto neviete pomôcť??? :(
veronikasad
24.02.09,08:37
a k tomu 1. bodu mi nikto neviete pomôcť??? :(
Čo potrebuješ vedieť ? Či je správna tá výška úroku alebo ako úrok vypočítať ?
gven75
24.02.09,08:39
áno či môžem použiť tento úrok, ktorý mi napísali mýli ma trocha to bezúčelové či nemal byť použitý iný???
gven75
24.02.09,09:22
hmmmmmmmmm
gven75
11.03.09,11:46
ešte k tejto tematike :
1.)
ak zamestnanec bol v 1/08 živnostník no nemal príjem aj tak mu nemôžem urobiť RZD a musí si podať daňové priznanie ?

2.)
zamestnanec bol zamestnaný v 1/08 a v 2/08 nastúpil k nám. tvrdí, že žiadne potvrdenie neobdržal a ani sám nevie čo robil v 1/08 je trocha slabšej mysle. ako mám postupovať?

súúúúri mi to prosím
veronikasad
11.03.09,11:59
ešte k tejto tematike :
1.)
ak zamestnanec bol v 1/08 živnostník no nemal príjem aj tak mu nemôžem urobiť RZD a musí si podať daňové priznanie ? ak vykázal stratu, napr. zaplatením odvodov zo živnosti, musí si podať DP sám.

2.)
zamestnanec bol zamestnaný v 1/08 a v 2/08 nastúpil k nám. tvrdí, že žiadne potvrdenie neobdržal a ani sám nevie čo robil v 1/08 je trocha slabšej mysle. ako mám postupovať? za údaje uvedené v žiadosti o RZD zodpovedá zamestnanec. Ak vam k žiadosti o vykonanie RZD nepredložil kompletné podklady, vydaj mu Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Ak jeho ročný príjem presiahol 1/2 NČZD, musí si DP do 31.3.09 podať sám.

súúúúri mi to prosím
odpoveď v texte
gven75
11.03.09,12:01
ja sa veľmi do živnostníkov nerozumiem a tak len pre informáciu ak nemal príjem aj tak musí zaplatiť poistné za mesiac, ktorý príjem nemal?
veronikasad
11.03.09,12:37
ja sa veľmi do živnostníkov nerozumiem a tak len pre informáciu ak nemal príjem aj tak musí zaplatiť poistné za mesiac, ktorý príjem nemal?
Poistné sa neplatí z príjmu za aktuálny mesiac, ale z príjmu za predch. kal. rok. Ak jeho príjem za rok 2006 presiahol 12-násobok min. mzdy, od 1.7.07 sa stal povinným platitelom odvodov do SP. Poistné za 12/07 bolo splatné v januári 08 - teda v čase, keď už nemal žiadny príjem ...