enad
23.06.05,07:47
Ahojte poraďáci,

mám jednu otázočku. Podnikateľ SZČO začal podnikať v januári 2005. Prihlásil sa do SP ako dobrovoľný platca a všetko si platí. Má aj on ako začínajúca SZČO nejaké povinnosti voči SP do 30.6.2005? Musí odovzdať nejaké papiere na SP, keďže DP bude mať až za rok 2005? Ja si myslím že neodovzdáva nič, a bude až do 30.6.2006 platiť ako dobrovoľný platca. Ale niektorí ma presviedčajú, že musí odovzdať Potvrdenie o vykonaní ročného zúčtovania od predchádzajúceho zamestnávatela. No neviem. Viac hláv, viac rozumu.
Pekný deň!:)
evina
23.06.05,05:54
Ahojte poraďáci,

mám jednu otázočku. Podnikateľ SZČO začal podnikať v januári 2005. Prihlásil sa do SP ako dobrovoľný platca a všetko si platí. Má aj on ako začínajúca SZČO nejaké povinnosti voči SP do 30.6.2005? Musí odovzdať nejaké papiere na SP, keďže DP bude mať až za rok 2005? Ja si myslím že neodovzdáva nič, a bude až do 30.6.2006 platiť ako dobrovoľný platca. Ale niektorí ma presviedčajú, že musí odovzdať Potvrdenie o vykonaní ročného zúčtovania od predchádzajúceho zamestnávatela. No neviem. Viac hláv, viac rozumu.
Pekný deň!:)
Tak o tomto som ešte nepočula a nevidím ani žiadny dôvod prečo by to mal predkladať. Potvrdenie...súvisí predsa so závislou činnosťou a on je SZČO. Podľa mňa je to tak ako píšeš, t.j. do 30.6.2006 bude dobrovoľným platcom a od 1.7. 2006 povinným /ak mu táto povinnosť vznikne na základe DP za rok 2005/. Chcem Ťa upozorniť na to, že pokiaľ by od 1.7.2006 sa stal povinným platcom musí sa z dobrovoľného platcu odhlásiť a prihlásiť sa ako povinný plátca ináč by mal povinnosť platiť na obe ...
Maňaska
23.06.05,05:56
Odovzdanie Potvrdenia o vykonaní ročného zúčtovania /predpokladám, že o dani/ nemá v tomto prípade žiadné opodstatnenie.
enad
23.06.05,06:01
Ďakujem za rady, ste super poraďáci.