petra78tn
24.02.09,08:33
dobry deň,
možno prídem o pracu,tak sa chcem spytať,či budem mať narok na podporu v nezamestnanosti.Do zamestnania som nastupia v januari 2005 ,ale v marci toho roku som odišla na pn z dovodu tehotenstva.Po materskej som nastupila na svoje miesto v Novembri 2008.Mam narok na podporu v pripade že dostanem vypoveď???Ďakujem za odpoveď.
hanelie
24.02.09,07:47
nárok na podporu vzniká ak poistenie v posledných štyroch rokoch bolo hradené počas 1095 dní / tri roky /
petra78tn
24.02.09,08:13
a toto poistenie je hradene aj počas materskej dovolenky?
veronikasad
24.02.09,08:16
a toto poistenie je hradene aj počas materskej dovolenky?
Ak si si neplatila poistenie v nezamesnanosti dobrovolne - nie
hanelie
24.02.09,08:19
počas materskej a rodičovskej dovolenky nie je osoba poistená v nezamestnanosti
petra78tn
24.02.09,08:52
aha,takže nemám nárok na podporu.Smutné.Dúfam,že neprídem o prácu.Vďaka za odpovede.
brčko
24.02.09,08:55
počas materskej a rodičovskej dovolenky nie je osoba poistená v nezamestnanosti

súhlasím len čiastočne.
Ak PP trvá, tak počas materskej dovolenky poistenie v nezam estnanosti trvá (aj ked je zamestnávatel od platenia oslobodený a pri výpočte dávky v nezamestnanosti sa toto obdobie vyníma, no do doby PvN sa ráta). Až nástupom na RD sa všetky poistenia v SP, t.j. vrátane poistenia v nezamestnanosti prerušujú. Toto prerušenie platí od 1.7.05, ak by si bola na RD pred 1.7.05, tak si poistená bola do 30.6.05, no to tvoj prípad nie je.

No ako písala Veronika, ak si si dobrovolne neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak nárok nebudeš mať. Podla dátumov sa mi zdá, že si nastúpila do práce ešte pred dovršením 3-och rokov dieťaťa, ale určite tvoja medzera od nástupu na RD do nástupu do práce je dlhšia ako jeden rok. No a tvoj PP je určite na dobu neurčitú (trvá dlhšie ako 3roky). Pri dobe určitej by medzera mohla byť do 2rokov, no to tiež nebude tvoj prípad.

Dôvod ukončenia PP nehrá rolu pri nároku na dávku v nezamestnanosti.
petra78tn
24.02.09,09:24
Do práce som nastúpila až po dovršeni troch rokov dieťaťa,ale myslim, že je to aj tak jedno.Nie?Dúfam ,že neprídem o prácu. Uvidím ako to dopadne. Ďakujem za odpovede.