bui
24.02.09,09:42
Chcem sa poradit lebo zase neviem ako postupovat. V decembri sme vystavili fakturu tuzemskemu odberatelovi nasich sluzieb. Odmietli nasu fakturu ze nemaju dostatok podkladov. Podklady su bohuzial na Kube a neviem kedy dorazia. Konatel vymyslel ze aby nam zaplatili skor, kym podklady dorazia, tak budeme od nich pytat o 50 tis menej. Vraj im poskytneme zlavu.
Ako mam postupovat...ako sa poskytuje zlava v tomto roku ak faktura bola za minuly rok. Ako je to s dph? Co sa pri tom vystavuje, dobropis? Moze sa dobropis vystavit len tak bezdovodne, len preto aby boli motivovany zaplatit?
Este ma desi to ze faktura je z minuleho roka...a teda ako by to bolo v pripade zlavy s dph, a tiez dani z prijmov...mate s tym neikto skusenosti?
Kedy sa poskytuje zlava, kedy sa vystavuje dobropis..ako sa to vlastne da vymysliet?
JankaO
24.02.09,08:46
Dajte si do vyhľadávača "skonto" a odpoveď určite nájdete.
bui
24.02.09,12:42
skonto som si pozrela, no nie som si ista ci je aj toto skonto..kedze nejde o skonto za skoru uhradu..ale o akusi zlavu aby vobec zaplatili....pretoze splatnost bola uz v januari... :o(
fakt som bezradna...
m.hladka
24.02.09,13:01
Možno by bolo dobre urobiť nejakú dohodu a "Dobropisovať zmenu hodnoty tovaru na základe dohody expedovaného dňa ..... , týkajúcu sa objednávky č....