arizona
24.02.09,10:11
Ahojte, potrebujem stiahnuť fotky z NB.
Na CD mi to ide bez problémov, ale na DVD vôbec. (vypisuje to, že nejde naformátovať disc). Skúšala som rôzne druhy DVD,ale stále to isté,takže v DVD problém nie je.
Skúšala som to cez Nero aj cez Ashampoo-tiež Cd napáli, DVD nie.
Keď vložím DVD tak ho prehrá...
Viete mi prosím poradiť v čom môže byť problém?
marko182
24.02.09,09:22
Prepac, mozno hlupa otazka, ale je to DVD napalovacka alebo iba DVD-ROM (dokaze DVD citat, ale nie napalovat)?
Aky je to vyrobca a model?
duves
24.02.09,09:34
DVD jeden krat zapisovacie sa neformatuje. Iba DVD-RAM media.
Na ake medium sa pokušaš napalovať?
arizona
24.02.09,09:38
Prepac, mozno hlupa otazka, ale je to DVD napalovacka alebo iba DVD-ROM (dokaze DVD citat, ale nie napalovat)?
Aky je to vyrobca a model?
Je to aj DVD napaľovačka,donedávna som napaľovala fotky aj filmy bez problémov.(DVD Super multi DoubleLayer)
arizona
24.02.09,09:42
DVD jeden krat zapisovacie sa neformatuje. Iba DVD-RAM media.
Na ake medium sa pokušaš napalovať?
To "formátovanie" ma preto udivuje, lebo používam tie isté DVD, ako predtým,ked to napáliť šlo:rolleyes:
Chobot
24.02.09,09:48
Ahojte, potrebujem stiahnuť fotky z NB.
Na CD mi to ide bez problémov, ale na DVD vôbec. (vypisuje to, že nejde naformátovať disc). Skúšala som rôzne druhy DVD,ale stále to isté,takže v DVD problém nie je.
Skúšala som to cez Nero aj cez Ashampoo-tiež Cd napáli, DVD nie.
Keď vložím DVD tak ho prehrá...
Viete mi prosím poradiť v čom môže byť problém?

Asi máš podobný problém, ako tento poraďák, len tebe odišlo napaľovanie DVD úplne:

http://www.porada.sk/t103559-dvd-mechanika-nechce-citat.html#post960567

Treba poskúšať rôzne disky a ak nič, tak novú mechaniku.
Chobot
24.02.09,09:51
To "formátovanie" ma preto udivuje, lebo používam tie isté DVD, ako predtým,ked to napáliť šlo:rolleyes:

To formátovanie ma neprekvapuje. PC sa totiť správa presne takto - mechanika zistí, že má nejaké médium v sebe, ale nevie ho prečítať, preto prvú možnosť, ktorú ponúkne je formátovanie média. V tomto kroku nevie, čo je to za typ média, lebo keby to bolo DVD-RAM, tak to možno naformátuje v pohode.

Takže problém je v tom, že DVD médiá nevie vôbec prečítať.

Ak máš DVD-RAM, skús to tam dať a naformátovať.
arizona
24.02.09,09:57
Asi máš podobný problém, ako tento poraďák, len tebe odišlo napaľovanie DVD úplne:

http://www.porada.sk/t103559-dvd-mechanika-nechce-citat.html#post960567

Treba poskúšať rôzne disky a ak nič, tak novú mechaniku.

Skúšala som rôzne disky,stále to isté:rolleyes:...
Pred reklamáciou som sa teda chcela presvedčiť,či problém nie je niekde inde.
Len ma hnevá a nejde mi do hlavy, že na dvoch nových NB (asus) odišla do roka DVD mechanika...

Takže budem reklamovať.
Ďakujem všetkým za rady!
Chobot
24.02.09,10:05
Skúšala som rôzne disky,stále to isté:rolleyes:...
Pred reklamáciou som sa teda chcela presvedčiť,či problém nie je niekde inde.
Len ma hnevá a nejde mi do hlavy, že na dvoch nových NB (asus) odišla do roka DVD mechanika...

Takže budem reklamovať.
Ďakujem všetkým za rady!

Mechaniky sú veľmi citlivé zariadenia a v notebookoch to platí dvojnásobne, lebo sú stále vystavené otrasom. Preto nie je nezvyčajné, keď prestanú fungovať - tam stačí, aby sa lúč vychýlil o pár stupňov a už je problém s čítaním diskov.
duves
24.02.09,10:34
A zvlášť originalne mechaniky v NB maju kratku životnosť vobec.
arizona
03.05.09,11:51
Som tu opäť so svojim starým problémom:rolleyes::mee:
Hoci oba NB boli v servise,vrátili sa s tým, že vymenili DCD,CD mechaniku,ani jeden nenačíta CD,DVD.
PC sa naďalej správa,tak ako predtým-t.j. žiadna takáto "mechanika" neexistuje. Skúsila som prehrať DVD aj cez externý HDD...žiadna reakcia:confused:

Poradíte niekto,v čom môže byť chyba?
kero64
03.05.09,17:48
A čo ti povedali v servise? Tam im to fungovalo? Neváhaj a vráť im to znovu. To nemusí byť len chyba mechaniky. Takto sa to ťažko posudzuje, ale skús pozrieť do správcu systému, či je všetko nainštalované, ako má. Možno je chyba v ovladačoch. Skús a uvidíš. Ale ak je to ešte v záruke, určite to reklamuj.
arizona
03.05.09,17:55
A čo ti povedali v servise? Tam im to fungovalo? Neváhaj a vráť im to znovu. To nemusí byť len chyba mechaniky. Takto sa to ťažko posudzuje, ale skús pozrieť do správcu systému, či je všetko nainštalované, ako má. Možno je chyba v ovladačoch. Skús a uvidíš. Ale ak je to ešte v záruke, určite to reklamuj.
V správcovi to vôbec neukazuje.Ovládače - som stiahla nové aktualizácie. Je to v záruke,ale najbližší asus je v Čechách, zase 2 týždne bez NB:mee:
Oni iba poslali k obom dodák, že " vymenená mechanika,prešlo kontrolou OK"
Aj som im písala, vraj prešetria...doteraz nič.
Určite to pošlem späť,ale chcela som zistiť, či nerobím chybu niekde ja.
Dva NB, dve rovnaké chyby,oba po návrate zo servisu v rovnakom (neopravenom? ) stave...nechápem:rolleyes::confused::mad:
kero64
03.05.09,18:07
To isté som mal ja kedysi s televízorom. Vozil som ho do servisu skoro denne. Je to otrava, viem. Preto, keď som kupoval NB, kamarát mi poradil, aby som si ani ACER a ani ASUS nekupoval. Ja tomu veľmi neverím. Ak sa má vydariť, vydarí sa a ak sa má pokaziť, pokazí sa aj DELL. Len rozdiel je v servise. DELL ti opravia do 24 hod. AK hovoríš, že je to na oboch NB rovnaké, je to záhada. Chybu by si mohla robiť, keby si bola začiatočník, ale ty s PC pracuješ už dlho a tiež si písala, že si už napalovala média, tak sa mi nezdá, že by si ty robila niekde chybu, keď si ju neurobila pred časom. Neostáva mi, len ti držať palce.
seat
08.05.09,19:20
no možno by som ako posledne riesenie skusil zalohu udajov cez usb kluc na inom pc a naformatovat vsetko od znovu instalovat windows - ked som v koncoch zabera to - len si nezabudni zazalohovat svoje udaje
arizona
09.05.09,04:32
no možno by som ako posledne riesenie skusil zalohu udajov cez usb kluc na inom pc a naformatovat vsetko od znovu instalovat windows - ked som v koncoch zabera to - len si nezabudni zazalohovat svoje udaje
Minulý týždeň som dala NB preformátovať,všetko je nanovo nainštalované.
Nepomohlo:mee::confused: . Ale díky za ochotu:)
sondaw
09.05.09,09:57
Zdravím, Arizona, zkus to DVD načíst v programu IsoBuster, pokud to nenačte, bude zřejmě ta mechanika špatná a je to na novou reklamaci.
Měla jsem před časem stejný problém, dělalo mi to i po výměně mechaniky (jednalo se teda o stolní PC) a tvrdili mi, že je špatný nosič, ne mechanika. Nakonec jsem si zavolala domů kamaráda, který pracuje u servisní služby, ten mi mechaniku vyměnil přímo doma a ejhle, najednou fungovala jak má
Držím ti palce, aby to bylo brzo v pořádku
http://www.rony.dobrodruh.net/isobuster