lenkage
24.02.09,10:55
Prosím Vás súrne, ako skopírujem celú firmu z jedného programu MRP do druhého MRP....????trápim sa nad tým taaak dlho...ďakujem pekne
Zoltán Kovács
24.02.09,10:08
Prosím Vás súrne, ako skopírujem celú firmu z jedného programu MRP do druhého MRP....????trápim sa nad tým taaak dlho...ďakujem pekne

Máš multiverziu?
lenkage
24.02.09,10:13
Mám
Zoltán Kovács
24.02.09,10:14
Mám

Potom postup je nasledovný:

V zozname firiem sa postav na tú, ktorú potrebuješ prekopírovať. Na ľavo z možnosti si zvol kopírovať a postupuj podľa nápovedy programu. Pekne ťa navedie.
lenkage
24.02.09,10:19
Nepochopila som to. skúšala som to tak, že som si zálohovala jednu firmu, uložila som ju..otvorila druhé mrp a tam: obnoviť údaje.. vložila som tam, prebiehalo mi to, no potom:pri dekomprimácii došlo k chybe...hm??
Zoltán Kovács
24.02.09,10:21
Nepochopila som to. skúšala som to tak, že som si zálohovala jednu firmu, uložila som ju..otvorila druhé mrp a tam: obnoviť údaje.. vložila som tam, prebiehalo mi to, no potom:pri dekomprimácii došlo k chybe...hm??

No z tohoto mi vychádza, že sme sa navzájom nepochopili. Pýtal som sa na multiverziu, v ktorej je možné spracovávať X firiem. Ale teraz som na pochybách. Z toho čo uvádzaš mi vychádza to, že máš 2x inštalovaný program, a potrebuješ preniesť údaje z jedného do druhého. Tak ako to vlastne je?
lenkage
24.02.09,10:25
no ved som napísala z jedného programu MRP do druhého MRP..takže tak..to čo myslíš ty viem..robím mzdy pre 8 firiem..tak to chcem uľahčiť tým, že všetko skopírujem..ale neviem prísť nato, že ako..
Zoltán Kovács
24.02.09,10:27
no ved som napísala z jedného programu MRP do druhého MRP..takže tak..to čo myslíš ty viem..robím mzdy pre 8 firiem..tak to chcem uľahčiť tým, že všetko skopírujem..ale neviem prísť nato, že ako..

Spracovávaš 8 firiem, a na každú firmu máš samostatne nainštalovaný program, alebo ako? Lebo inak nevidím význam prenášania údajov.
lenkage
24.02.09,10:38
nie je to jedno, že prečo?no..skrátka, preto, že multiverziu som mala na jednu firmu, ktorá má veľké problémy, šéf mi kázal, aby som to všetko vymazala...nemala žiadny dôkaz, že licencia je na tú firmu, skrátka, že nemám nič spoločné s tou firmou.. ... tak mám novú licenciu, nový program..a tie firmy chcem dať do nového MRP..
Zoltán Kovács
24.02.09,10:45
nie je to jedno, že prečo?no..skrátka, preto, že multiverziu som mala na jednu firmu, ktorá má veľké problémy, šéf mi kázal, aby som to všetko vymazala...nemala žiadny dôkaz, že licencia je na tú firmu, skrátka, že nemám nič spoločné s tou firmou.. ... tak mám novú licenciu, nový program..a tie firmy chcem dať do nového MRP..

Ja neriešim prečo, len mi to pripadalo nelogické.

No ale k problému:

Treba klasicky odzálohovať údaje z každej firmy. V novom programe zložiť tie isté firmy, a cez obnovu dát nahrať zo zálohy. Len treba si dávať pozor, aby nový program bol minimálne v tej istej verzie, alebo vyššej ako starý program.
hanelie
24.02.09,10:47
skúšala si cez sekciu údržba dát?

btw: na každom vytlačenom doklade /fa, výdajka, príjemka, dod.list ap/je uvedené číslo licencie, podľa toho sa dá zistiť majiteľ - takže všetky dôkazy sa nedajú odstrániť
lenkage
24.02.09,10:48
mám tie isté verzie...všetko som to spravila, no aj tak:pri dekomprimácii nastala chyba:mee:
lenkage
24.02.09,11:14
áno..skúšala..viem, že všade sa ukazuje č.licencie.práve preto..
lenkak
24.02.09,21:51
skús tento postup:
skopíruj si data uložené kde je nainštalovaný mrp.
Napr:
C:\Program Files\MRP\Podvojné účtovníctvo\DATA0002
toto je cesta k dátam pu firmy č 2.
Prekopíruj adresár tam kde ho chceš mať, resp. kde máš nainštalované druhé mrp.
Napr:
C:\MRP\Podvojné účtovníctvo\DATA0002

Len neviem či chceš mať identické data mrp, alebo len jednu firmu chceš skopírovať, potom treba dať pozor, aby si si neprepísala firmu ktorú máš uložené v druhom mpr pod poradovým číslom v tomto prípade 2. Poprípade ten adresár premenovať potom v druhom mrp z Data0002 na Data0005, poseldnú firmu by si mala v tomto prípade pod pč 4.
u.erika
25.02.09,04:18
mám tie isté verzie...všetko som to spravila, no aj tak:pri dekomprimácii nastala chyba:mee:
Ja som robila takto:
Na pevnom disku napr. D:\ som otvorila novú složku: MZDY ZÁLOHY
V aktuálnej firme: údržba údajov aktuálnej firmy→zálohovať údaje→D:\MZDY ZÁLOHY\XY(názov firmy).phc - zálohovať
Potom v druhom programe skús obnoviť údaje odtiaľto