jang1
24.02.09,10:57
Dobry den,
som zivnostnik a moj obrat za poslednych 12 mesiacov bol vyssi ako 35000 eur. Avsak moj vsetok prijem pochadza z poskytovania sluzieb (porgramovania) pre firmu v Anglicku. Musim sa aj napriek tomu registovat ako platca DPH na Slovensku? A musim aj DPH odvadzat?
Dakujem.
jang1
27.02.09,15:02
Vyzera to, ze sa nemusim registrovat. Kedze miesto dodania sluzby je v zahranici a do obratu sa zahrnuju prijmy z poskytovania sluzieb iba v tuzemsku, ktore su nulove. Teoreticky by som sa asi mal registrovat v UK, ale nastastie v UK maju limit vyssi (tusim 74 tisic £). Ma niekto iny nazor?
azla
27.02.09,17:52
Dobry den,
som zivnostnik a moj obrat za poslednych 12 mesiacov bol vyssi ako 35000 eur. Avsak moj vsetok prijem pochadza z poskytovania sluzieb (porgramovania) pre firmu v Anglicku. Musim sa aj napriek tomu registovat ako platca DPH na Slovensku? A musim aj DPH odvadzat?
Dakujem.

Pre správne posúdenie, či je alebo nie je povinnosť registrácie na Dph v tuzemsku je najprv potrebné zaradiť službu.
Programovanie pre firmu v Anglicku - je to služba z "katalogových" služieb vymenovaných v § 15, odst. 8.

Služba je poskytovaná pre firmu v Anglicku. Miesto dodania služby je Anglicko, nie je to tuzemsko.

Do obratu pre registráciu sa berú iba dodania s miestom dodania v tuzemsku.

Vychádzajúc z uvedeného - na Slovensku Ti nevyplýva povinnosť registrácie na Dph.