ekopo
24.02.09,11:17
... a stále sneží



že by pokračovanie témy "prší" ?
Zoltán Kovács
24.02.09,10:19
... a stále sneží



že by pokračovanie témy "prší" ?


Bleee.... už mám po krk toho snehu. :(
michelle84
24.02.09,10:21
Minule som uvažovala nad založením tejto témy :) a už je to tu. U nás momentálne nesneží, ale včera bolo nádherne :)
mzdarka renca
24.02.09,19:43
Našťastie, dnes som prišla načas do práce, aj keď sypalo, sypalo,sypalo. Včera mi trvala cesta 2,5 hod.

Neviete, prečo vždy cestárov prekvapí, že v zime sneži?
michelle84
26.02.09,06:11
Vo Zvolene snežíííí.
AlaNR
26.02.09,06:21
V Nitre ho tiež kydáááááá

Minule som v telke od jedného pána z Oravy počula super vtip, že na južnom Slovensku sú asi najmenší ľudia na svete, lebo keď napadne 5 cm snehu, majú ho po krk.
No tu je takých 20-30 cm ako kde, a ja ho mám aj po krk aj plné zuby....
abel
26.02.09,06:36
Ja som mala včera svalovicu, kým som sa preplahočila po chodníkoch, a nebodaj ešte prejsť cez cestu, ktorá je mimo hlavného ťahu. Potrebovala som kajak. A ešte je nebezpečné chodiť na chodníku popod strechy - padajú lavíny :D:D:D
mirpo
26.02.09,10:49
Ja som mala včera svalovicu, kým som sa preplahočila po chodníkoch, a nebodaj ešte prejsť cez cestu, ktorá je mimo hlavného ťahu. Potrebovala som kajak. A ešte je nebezpečné chodiť na chodníku popod strechy - padajú lavíny :D:D:D
S tými lavínami to nie je sranda. Z jednej budovy pri parkovisku spadol sneh a preliačil kapotu auta. :eek: Správca hneď nahlasoval poistnú udalosť.
mzdarka renca
26.02.09,13:55
Ja som mala včera svalovicu, kým som sa preplahočila po chodníkoch, a nebodaj ešte prejsť cez cestu, ktorá je mimo hlavného ťahu. Potrebovala som kajak. A ešte je nebezpečné chodiť na chodníku popod strechy - padajú lavíny :D:D:D

To isté bolo včera v centre BA na Hviezdoslavovom nám., išla som na obed všade plno snehu, len sem tam odhrnuté, sneh všade. Keby vedľa mňa nešla koleginka, tak chytím "cestno-snehový lišaj", čo by som padla na hu.u.
DanielaSL
26.02.09,14:06
Jáj tak to by ste mali prísť ku nám.....a povedali by ste si, že nikdy viac.....:);). Ale my sme už na to zvyknutí, pamätám zimy, keď napadal sneh v novembri a ešte koncom marca bolo bielo. A žiadne odhrnuté chodníky.....Len kto prvý vyšľapal chodníček, tak ostatní v ňom chodili. A toto ostalo dodnes. A mimoiné...husto sneží...len nedávno začalo. Ale aj toto má svoje čiaro, nie?
hanelie
26.02.09,14:14
Vo Zvolene snežíííí.
v trnave pršíííííííííííííííí:mee::D
adi11
26.02.09,15:26
aj v nitre prší:mee:
ekopo
26.02.09,15:41
aj v nitre prší:mee:
tak prejdite do témy "prší":D
adi11
26.02.09,16:15
tak prejdite do témy "prší":D
ale ved za chvíľu začne snežiť:mee:
DanielaSL
27.02.09,13:34
Ráno ešte snežilo a teraz sa tie haldy snehu začali topiť....:confused:, príšerné....
mzdarka renca
27.02.09,13:52
V Bratislave nesneží, neprší, len je tu samá špinavá voda so špinavým snehom....brrr
michelle84
13.03.09,09:27
Aj Vy ste sa zobudili do zasneženého rána? Psychicky som už pripravená na príchod jari a toto som teda vôbec nečakal, že navalí toľko snehu :eek::eek::eek:
pepsikova
14.03.09,01:12
..ach jaj..neviem, čo máte proti snehu..
..okrem bielej krásy zakryje ešte aj kopce bordelu, čo sa povaľujú kde- kade po trávnikoch a vedľa cesty..mám ho rada aj preto, že mi chvíľu poskytne okulahodiaci pohľad na čistý svet..
durisovad
14.03.09,04:37
Ak sa clovek diva z okna, je to nadherne, ale ak treba rano odpratavat z auta 10 cm snehu a potom sa po ceste klzat, uz to nie je taka krasa.
Anežob
14.03.09,04:47
Nie všade sa musí isť na aute. Skús pohodlné topánky, je víkend malá prechádzka bielou čistou krajinou... Ja už sa teším.
durisovad
14.03.09,04:52
Cez vikend je prechadzka prijemna, ale ak mas ist rano do roboty, tak to celkom nie je mozne.
DanielaSL
14.03.09,05:25
Ak sa clovek diva z okna, je to nadherne, ale ak treba rano odpratavat z auta 10 cm snehu a potom sa po ceste klzat, uz to nie je taka krasa.

My sme tu na také zvyknutí.... a KSENP...ešte je tu stále bielo. ;):)
buchač
14.03.09,13:07
NEPRŠÍ


Juraj
michelle84
24.03.09,13:06
Úžas, celý deň snehové prehánky, silný vietor a dokonca aj krúpy. Sneh mám rada, ale takéto chumelice so silným vetrom a sneh ani neostane, to veru nemusím.
ludmilla
15.10.09,09:18
Na Záhorí sneží, na lyže to však nevyzerá, len pes má mokrý kožuštek.
elpka
15.10.09,09:25
sneží..super, každý deň klikám na stránku Martiniek a Chlebu, koľko tam pribudlo...už sa teším na prvú lyžovačku...:):):)
piggos
20.10.09,17:00
a tu u nás,,, nič...ani mi to nevadí.... a zase nič... aj tak je ešte skoro..a stále nič,,,,.viac ma poteší keď, bude snežiť na vianoce...
ludmilla
03.11.09,09:15
... dnes buďme na cestách opatrnejší:

http://www.shmu.sk/sk/?page=987
Paula
03.11.09,09:30
Aktuálny stav z východu: v KE nádherný, slnečný jesenný dník.:)
Danielle369
03.11.09,09:36
aj u nás sneží
wagner
09.12.09,16:40
SHMU nám sľubuje zimu. Bude?

09 DEC 2009
Konečne decembrové počasie.
MV, Meteo
Dnes ešte nič nenasvedčuje tomu, že by sa malo počasie zmeniť.
Máme oblačno až zamračené a prší najmä na severe nášho územia. Stále je nadpriemerne teplo na túto ročnú dobu. Teraz, po 13.00 hod , je najteplejšie v Dudinciach – takmer 10 °C, v Lučenci a v Kamenici je takmer 9 °C. Už sa ale chystá zmena.
Štvrtok a piatok budú v znamení nízkeho tlaku vzduchu, veľkej oblačnosti a zrážok, ktoré budú v piatok postupne od 400 m snehové. Maximálna teplota bude do 5 °C.
V sobotu k nám začne prúdiť od severovýchodu po okraji tlakovej výše nad Škandináviou studený arktický vzduch. Cez víkend to bude len taká prvá dávka, ale aj tá zníži nočnú teplotu v sobotu na -1 až -8 st, v nedeľu ešte o 2 °C nižšie.
Cez deň sa vzduch v sobotu zohreje na -4 st na severe krajiny, na juhozápade bude ešte 1 st nad bodom mrazu. V nedeľu už musíme počítať s celodenným mrazom na celom našom území. Ďalšia dávka chladného vzduchu k nám dorazí na začiatku budúceho týždňa.
Zima by už bola, len keby ešte nasnežilo, možno ste si v tejto chvíli povedali....
Treba vydržať do utorka, kedy sa k nám od juhu dostane pásmo vlhkosti spojené s tlakovou nížou nad Jadranom. Podľa dnešných predpovedných materiálov to vyzerá veľmi nádejne na sneženie najmä v južných okresoch. Sneženie by sa malo postupne počas noci odjuhu rozširovať ďalej na sever nášho územia.
Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať ďalšie dni.... Žeby konečne prišla zima ?
buchač
09.12.09,17:03
SHMU nám sľubuje zimu. Bude?

09 DEC 2009
Konečne decembrové počasie.
MV, Meteo
Dnes ešte nič nenasvedčuje tomu, že by sa malo počasie zmeniť.
Máme oblačno až zamračené a prší najmä na severe nášho územia. Stále je nadpriemerne teplo na túto ročnú dobu. Teraz, po 13.00 hod , je najteplejšie v Dudinciach – takmer 10 °C, v Lučenci a v Kamenici je takmer 9 °C. Už sa ale chystá zmena.
Štvrtok a piatok budú v znamení nízkeho tlaku vzduchu, veľkej oblačnosti a zrážok, ktoré budú v piatok postupne od 400 m snehové. Maximálna teplota bude do 5 °C.
V sobotu k nám začne prúdiť od severovýchodu po okraji tlakovej výše nad Škandináviou studený arktický vzduch. Cez víkend to bude len taká prvá dávka, ale aj tá zníži nočnú teplotu v sobotu na -1 až -8 st, v nedeľu ešte o 2 °C nižšie.
Cez deň sa vzduch v sobotu zohreje na -4 st na severe krajiny, na juhozápade bude ešte 1 st nad bodom mrazu. V nedeľu už musíme počítať s celodenným mrazom na celom našom území. Ďalšia dávka chladného vzduchu k nám dorazí na začiatku budúceho týždňa.
Zima by už bola, len keby ešte nasnežilo, možno ste si v tejto chvíli povedali....
Treba vydržať do utorka, kedy sa k nám od juhu dostane pásmo vlhkosti spojené s tlakovou nížou nad Jadranom. Podľa dnešných predpovedných materiálov to vyzerá veľmi nádejne na sneženie najmä v južných okresoch. Sneženie by sa malo postupne počas noci odjuhu rozširovať ďalej na sever nášho územia.
Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať ďalšie dni.... Žeby konečne prišla zima ?

Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....
Sabadka
09.12.09,17:19
Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....

To je super, 12.1 mám dovolenku, 13.1. to ráno nejak vydržím a domov už pôjdem o 17:00 a to už bude po zime:D
tetrisss
09.12.09,17:25
Mne by toto trvanie zimy vooobec nevadilo...:o
Paula
09.12.09,17:37
Zima bude dňa 12. januára 2010 v čase od 09:00 hodín do 13. januára 2010 do 15:00 hodín .....



Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku? ;)
buchač
09.12.09,18:28
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku? ;)

Poradím sa .....;)
Sabadka
09.12.09,18:28
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku? ;)

... a ešte zariadiť, aby tá 5 minútovka bola 13.1. od 00:15 do 00:20:D
Eulalia
10.12.09,04:09
Nedalo by sa to scvrknúť na 5-minútovku? ;)


... a ešte zariadiť, aby tá 5 minútovka bola 13.1. od 00:15 do 00:20:D

Nehnevajte sa, ale táto objednávka je nesprávna:)
Správny čas zimy: 24.12. od 16.00 hod. do 1.1. do 13.00 hod.:---:D
wagner
11.12.09,13:22
A zajtra tu vraj bude zima. Tešte sa!!!!!!:D

Zima už je tu....!!!
MV, Meteo
Aj keď dnes v nížinách ešte popŕcha a mrholí, pred našimi severovýchodnými hranicami je už pripravený studený arktický vzduch.
Nad Škandináviou sa nachádza tlaková výš a po jej okraji k nám začína prúdiť skutočne decembrová zima.
Najbližší víkend bude polooblačný až oblačný s ojedinelými snehovými prehánkami. Do rána poklesne teplota pod nulu na celom území, cez deň sa vzduch zohreje na -4 st v severných okresoch Slovenska po +1 st na juhozápade krajiny. Takýto charakter počasia, s menšou oblačnosťou, so slabými snehovými prehánkami, s chladnými ránami a s mrazom na celom území aj cez deň, nám vydrží do 15.12. Mrazy zosilnejú nielen v noci, ale aj cez deň. Nezabudnite sa poriadne chrániť pred mrazom vhodným oblečením !
Už v nasledujúci deň začne od juhu pribúdať oblačnosť, to sa stane riadiacim tlakovým útvarom oblasť nižšieho tlaku vzduchu nad Jadranom, a od juhu nám začne slabo snežiť. Sneženie sa zintentzívni 17.12., to sa rozsneží na celom Slovensku. Z dnešného pohľadu to vyzerá tak, že prírodná snehová pokrývka v najbližších dňoch nebude veľmi hrubá, ale zima ešte nekončí.... Predpovedné modely, ktoré nám pri predpovediach na dlhšie obdobie pomáhajú, aj naďalej totiž počítajú s prúdením studeného vzduchu zo severu. Aké budú Vianoce, to sa ešte nedá povedať, ale aj posledný adventný víkend by mal byť v znamení chladu, mrazu a jemného sneženia.
Dobrá správa pre lyžiarov – nízke nočné teploty a mráz
Sabadka
11.12.09,13:29
Nehnevajte sa, ale táto objednávka je nesprávna:)
Správny čas zimy: 24.12. od 16.00 hod. do 1.1. do 13.00 hod.:---:D

...no je to trošku dlhý čas, ale keď ináč nedáš,:D ale buďme spravodlivé nech je zima hoci aj od 1.11 do 31.3. ale len v zimných športových strediskách a na iných miestach vhodných na zimnú relaxáxiu a oddych, v ostatných častiach územia prosím o priemerných 15-20 stupňov:):):). Nech si každý vyberie podľa nálady,veď máme demokraciu či čo:D
Dav
11.12.09,13:37
...no je to trošku dlhý čas, ale keď ináč nedáš,:D ale buďme spravodlivé nech je zima hoci aj od 1.11 do 31.3. ale len v zimných športových strediskách a na iných miestach vhodných na zimnú relaxáxiu a oddych, v ostatných častiach územia prosím o priemerných 15-20 stupňov:):):). Nech si každý vyberie podľa nálady,veď máme demokraciu či čo:D
:D:Ddobre, ale choď si (popri Hviezde) teplou stranou chodníka, na tej mojej strane chcem -20°, snehovú vrstvu 10 cm:---:---:---
Vysvetlenie - "pri Hviezde" je spoločné miesto výskytu mňa a Sabadky v LC :---:---
Sabadka
11.12.09,16:09
:D:Ddobre, ale choď si (popri Hviezde) teplou stranou chodníka, na tej mojej strane chcem -20°, snehovú vrstvu 10 cm:---:---:---
Vysvetlenie - "pri Hviezde" je spoločné miesto výskytu mňa a Sabadky v LC :---:---

:D:D:D:D No moja to si píš, že ak nasneží, tak budeš mať na chodníku súvislú vrstvu, ale neidentifikovateľnej kašovitej s....y či niečo podobného a budeš sa v tom brodiť až po kolená, :eek: ale potom nech ťa nestretnem na tej teplej strane chodníka:D:D:D:D
pepsikova
11.12.09,16:49
:D:Ddobre, ale choď si (popri Hviezde) teplou stranou chodníka, na tej mojej strane chcem -20°, snehovú vrstvu 10 cm:---:---:---
Vysvetlenie - "pri Hviezde" je spoločné miesto výskytu mňa a Sabadky v LC :---:---..


...Davík, pri ""Hviezde"" by mohlo byť aj v PD..len som tam zatiaľ nikoho nestretla..(Hviezda je hotel v PD)

..ale istotne tam teraz nesneží, môžem ja chcieť, koľko chcem:D..
Zuziana
11.12.09,16:57
Aj my máme Hviezdu - kino tiež tu nesneží:D chvalabohu:D
Sabadka
11.12.09,17:06
Aj my máme Hviezdu - kino tiež tu nesneží:D chvalabohu:D

:D:D:D:D:D... a že len mne vadí zima.:)
olybaba
12.12.09,08:24
v tychto chvilach u nas skusobne zacalo snezenie

... pada sniezik pada, "ej ale som rada" ....



http://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gifhttp://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gifhttp://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gif
michelle84
13.12.09,11:15
U nás posnežievalo dnes
wagner
17.12.09,10:20
No a Vianoce budú mokré :mee:- teda od ďažďa - aspoň tak sľubuje SHMU, Viď príloha
Vianočné počasie.
MV, Meteo
Dnes máme príjemný typicky zimný deň. Na západe krajiny sa už oblačnosť trhá, prebleskuje slnko, aspoň teraz okolo desiatej hodiny ráno. Na strednom a východnom Slovensku stále sneží a aj po väčšinu dňa a snežiť bude.
V ďalších dňoch mrazy ešte zosilnejú, pretože sa rovno nad nás presunie jadro chladu z Čiech. Budeme mať prevažne oblačné počasie s častými snehovými prehánkami.
Mrznúť bude v noci aj cez deň, do rána bude teplota klesať na -5 až -10 st, v dolinách a kotlinách až do -17 st. Cez deň sa vzduch zohreje na -8 až -2 st. Na horách vo výške 1500 m očakávame na poludnie teplotu okolo -14 °C. V chladnom duchu a vzduchu vydrží počasie do pondelka.
V utorok sa situácia zlomí – začne k nám prúdiť od juhozápadu teplý vzduch a jeho prílev bude v ďalších dňoch zosilňovať.
Zostane oblačné a vlhké počasie, ale v priebehu utorka sa sneženie začne meniť na dážď, najskôr v nížinách západného Slovenska a v ďalších dňoch sa sneženie presťahuje do vysokých horských polôh.
Utorok bude ešte chladné ráno, s teplotou -5 až -10 st, ale cez deň už budeme mať teplotu od
-2 do +2 st. Ešte viac sa oteplí v ďalších dňoch. V stredu bude v noci +2 až -3 st, cez deň 0 až +6 st. Štedrý deň a aj Božie narodenie bude s občasným dažďom, alebo prehánkami, teplota v noci -1 až +3 st, cez deň +2 až +7 st. Oteplí sa aj na horách, vo výške 1500 m očakávame teplotu okolo poludnia +2 až +5 st.
Jedna z pranostík hovorí: Na Adama a Evu čakajme oblevu a zatiaľ to vyzerá skutočne na výrazne oteplenie práve počas sviatkov.

11 DEC 2009
buchač
17.12.09,11:55
v tychto chvilach u nas skusobne zacalo snezenie

... pada sniezik pada, "ej ale som rada" ....



http://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gifhttp://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gifhttp://www.penzionfontana.sk/img/akcie/sneh.gif


Padá sniežik padá, padá sniežik padá,
ej ale som rada, ej ale som rada .
Bude dobrá lyžovačka, bude dobrá lyžovačka,
bude dobrá sánkovačka, bude dobrá sánkovačka,
bude dobrá guľovačka, bude dobrá guľovačka...
bude dobrá ............, bude dobrá .................
olybaba
18.12.09,11:21
DanielaSL
18.12.09,11:38
Aj my sme pekne zasnežení...... len aby to vydržalo....:confused:
buchač
19.12.09,17:10
.....zbláznim sa ...;)

Teraz v TV novinách .....Bratislava ......1.stupeň výstrahy ...:confused::confused::confused:

Prečo , začo , načo ???

Pre tých 5 centíkov , čo sa z nebíčka presunulo ..????:eek:

Klasika , v Blave sa poserú z 5 cm snehu = kalamita....:eek:

Na Orave trochu nasneží , len 120 cm = bežný to život ...:---
wagner
19.12.09,17:19
U nás tiež začalo snežiť, zatiaľ napadlo pár centimetrov. V BA je problém so snehom, pokiaľ tam nebývaš, tak to ťažko pochopíš. Krátky čas som tam bývala, dovtedy som to tiež nechápala, prečo napadne 5 cm snehu a majú ho po krk.
buchač
19.12.09,17:30
U nás tiež začalo snežiť, zatiaľ napadlo pár centimetrov. V BA je problém so snehom, pokiaľ tam nebývaš, tak to ťažko pochopíš. Krátky čas som tam bývala, dovtedy som to tiež nechápala, prečo napadne 5 cm snehu a majú ho po krk.

....Blava je viac menej na rovine ....čo napríklad mestá , ktoré majú aj iné terénne obmedzenia ???

....s parkovaním a aj hustota áut je primeraná počtu obyvateľstva ....

....ale tu ide o to , že tieto problémy boli vždy , za každej vlády , režimu ....či bolo via , alebo menej áut ...a to pamätám dosť dozadu ...;)

Onehdá , za študenských čias ráno hlásili vždy v rádiu predpoveď počasia ...nič zvláštne , aj za socíku sa táto relácia vysielala ..:---

Ale tá predpoveď ...::eek:

V Bratislave bude dnes ráno ....postupne .....atď

Západoslovenský kraj bude mať zrána .....

Stredoslovenský a Východoslovenský .....atď ....

Toto chcem , chcel som naznačiť , že Blava bola vždy niečo iné .....to je už zakódované v , onéééééé....
abel
19.12.09,17:47
teraz budem kúštik mimotemy lebo toto je téma sneží a ja idem o slnku. Ale my, čo sme ludé z dzedziny, okná do hnoja, my sme vždy volali bratislavčanov, že sú dvojslnkoví :):) jedno slnko vždy svietilo pre nich a druhé pre ostatných :cool:
uct2007
20.12.09,03:40
Aj my sme pekne zasnežení...... len aby to vydržalo....:confused:

Aj my :).... krásne je to, no fakt len nech to vydrží.
Danielle369
20.12.09,04:52
Aj my sme zasnežení a sme pritom kúsok od Blavy..tam je teplejšie a velmi málo snehú..a u nás padal celú noc a teraz ešte vetrisko do toho...:):)peknú nedelu prajem
Maruška54
20.12.09,06:29
môj výhľad z okna
uct2007
20.12.09,06:44
môj výhľad z okna

A toto môj :)
hnedoočka
20.12.09,20:49
fotografiu nemám,ale u nás nielen sneží, ale i hrozne mrzne / - 17,5 / a myslím ,že ráno pri šoférovaní mi zmrzne i úsmev....ale čo už, bude i horšie!;):)
babi2
20.12.09,21:22
SHMU o 23 hod. bŕŕŕ
http://www.shmu.sk/sk/?page=1
wagner
20.12.09,21:35
SHMU o 23 hod. bŕŕŕ
http://www.shmu.sk/sk/?page=1
Aj tam už píšu že PD -20. To je ozaj bŕŕŕŕ. A ráno neviem, či nezamrzneme.
jojom
21.12.09,05:46
Dnes ráno hlásenie: Sliač -20 Hurá milujem zimu a lyžovačku. Jediné čo sa mi nechce to je škrabanie skiel na aute. Ale do vianoc si zalyžujeeeem. :)
buchač
21.12.09,06:28
Dnes ráno hlásenie: Sliač -20 Hurá milujem zimu a lyžovačku. Jediné čo sa mi nechce to je škrabanie skiel na aute. Ale do vianoc si zalyžujeeeem. :)

" Vona mu koupila na Vánoce sáně...

a von ji za to líže ..." ;)

:---:D
jojom
21.12.09,07:35
Súhlas, len dnes som drahú vyprevadil do Austrie na služobku. A ja môžem ísť líííyžovať :D
wagner
29.12.09,11:11
http://www.shmu.sk/Image/vystrahy_mapa.png?1262088387

Hlásia nám na dnes od rána od 6 hod do 18 hod snehové jazyky a záveje a tu po snehu ani stopy. Slniečko nám od rána pekne svieti, aj keď je dosť zubaté. Takže si môžeme spievať ...nesnežííííííí..:D
http://www.shmu.sk/img/loading.gif
wagner
05.01.10,13:18
Ktosi sa tu zháňal po snehu, asi ho budeme mať dosť. Toto hlási SHMU dnes.

JAN 2010
Nebezpečný koniec týždňa.
MV, Meteo
Už dnes vo výstrahe upozorňujeme na sneženie, ktoré by dnešný večer malo zasiahnuť južné časti Slovenska a v noci postupovať pomaly ďalej na sever. Ešte zajtra by malo snežiť na západe a strede územia a postupne by sa zrážky mali presúvať ďalej na východ krajiny. Popoludní by mali zrážky ustať na západe, ale na krajnom juhovýchode by sneženie malo prechádzať postupne do dažďa. Predpokladáme, že zajtra budú lokality s novým snehom v hrúbke 5 až 15 cm. Pretože zajtra je voľný deň, určite sa snehovej perine potešia prázdninujúce deti, cestári budú môcť ukázať svoju pripravenosť na nástrahy zimy.
Zmena sneženia na dážď už predznamenáva, že charakter počasia sa bude tiež meniť.
Vo štvrtok predpokladáme ešte slabé sneženie, ktoré bude ale prechádzať do dažďa so snehom až dažďa. Zrážky môžu aj namŕzať. Cez deň sa oteplí na -4 až +1 °C.
V ďalších dvoch dňoch zosilnie prílev teplého vzduchu od juhu. Jeho prílev bude smerovať najmä na východné Slovensko. Predpokladáme, že zostane na oblohe veľa oblačnosti, bude hmlisto a často sa budú vyskytovať aj zrážky. V piatok začneme ešte so snežením, ale to bude prechádzať do dažďa a čisté sneženie môžeme očakávať až od nadmorskej výšky cca 1000 m.
Opäť sa bude tvoriť poľadovica.
Sobota bude opäť s veľkou oblačnosťou a dažďom, na západe Slovenska od 1000 m, na východe až od 1500 m očakávame sneženie. Na teplý vzduch budú reagovať aj teploty. V noci bude klesať teplota na 0 až -5 °C, v sobotu ráno bude dokonca +2 až -3 st. Aj denná teplota sa zdvihne. V piatok 0 až +5 , v sobotu +1 až +6 st .
V nedeľu sa k nám vráti chladný vzduch, tento raz od západu, okľukou popod Alpy.
V nedeľu dopoludnia bude ešte pršať pri zamračenej oblohe, ale dážď sa bude od západu meniť na sneženie. Ranná teplota +2 až -3 st, teplota cez deň -2 až +3 st. Najteplejšie bude na východe krajiny. Čo dokáže studený vzduch pocítime naplno v pondelok, kedy sa mnohí budú vracať späť do práce a deti do škôl. Ráno bude studené, -2 až -9 °c, cez deň sa len mierne oteplí na -6 až -1 °C.
Maruška54
06.01.10,06:33
snežilo celú noc a aj teraz ešte padá...idem trošku pozametať chodníky a pospomínať si na detské časy
Dav
06.01.10,06:43
Aj u nás nasnežilo, a stále sa sype. Z okna je to krásne, idem si to užiť do reálu aj so psinou.
AlaNR
06.01.10,12:46
U nás bolo ráno cca 10 cm. Ale je teplo, zospodu sa to púšťa, predpokladám, že zajtra ráno bude rozbiriť, ako sa u nás hovorí...:D
ludex
06.01.10,13:04
U nás v noci napadlo asi 5cm,ale teraz sú 4 st.,takže samá člapkanica. Sniežko sa ešte snaží,ale to ani nie je sneženie,skôr by som povedal,že SNEŽOPRŠÍ. ;):)
Sabadka
06.01.10,13:21
Aj u nás nasnežilo, a stále sa sype. Z okna je to krásne, idem si to užiť do reálu aj so psinou.

Ale pevne verím, že zajtra už budú chodníky suché:D:D:D
Dav
06.01.10,20:45
Ale pevne verím, že zajtra už budú chodníky suché:D:D:D
Tvoja strana možno....na mojej je zo sniežiku Tebou avizovaná kašovitá ...:eek:hmota:---:D
wagner
22.01.10,12:15
A nebudete sa dievčence tešiť zo sniežika, SHMU nám sľubuje iba zimu. Tak si ju užívajme a treba si dobre prikúriť:)

Sneh na Slovensku.
MV, Meteo
Správy o výške snehovej pokrývky v lyžiarskych strediskách nás presviedčajú, že snehu je dosť. Áno, ale na lyžovanie sa využíva najmä umelý sneh. Prírodného snehu máme najviac tam, kde by sme ho čakali asi najmenej. Dnes, 22.1. ráno, bola najvyššia snehová pokrývka na bratislavskej Kolibe-21 cm, bratislavské letisko má 14 cm, na Záhorí je tiež veľa cm-13.
V západnej časti Slovenska je ešte sneh aj v Prievidzi, 2 cm, Žilina mala ráno 9 cm, Čadca 12 cm. Čím ďalej na východ pôjdeme, tým viac bude snehu ubúdať. V Lučenci je len 1 cm , v Dudinciach je to lepšie – 5 cm, v Telgárte je poprašok, ten je aj v Košiciach a Kamenici nad Cirochou. V Poprade má snehová perina 3 cm. Na Štrbskom Plese je len toľko snehu, koľko je aj na letisku v Bratislave.
Nuž, niektoré zimy bývajú aj takéto - sneží najmä tam, kde je sneh najmenej treba (narážam na problémy v doprave, ktoré vie sneh spôsobiť v našom hlavnom meste) a tam, kde ho očakávame a tešíme sa naň, (myslím lyžiarske strediská) tam chýba.
V najbližších dňoch nečakáme žiadnu nádielku. Frontálne rozhranie, ktoré hrozilo ďalším snežením v západnej časti Slovenska sa rozpadne pred príchodom k nám. Zostane zima, aj v noci aj cez deň.
Cez deň bude od -7 do -1 st, v noci poriadne prituhne, od -6 do -12, v horských dolinách a kotlinách, ale aj na niektorých miestach Záhoria čakáme teplotu až do -18 st.
Na kopcoch bude príjemne slnečno, v nižších polohách sa môže vytvoriť nízka oblačnosť a slnka bude teda pomenej.
Prežite príjemný víkend, či už na horách, alebo v príjemnom teple domova.
wagner
25.01.10,12:07
AJ keď by téme nezaškodilo teraz premenovať na mrazí:D, pozrite sa čo nám podľa aktualne.sk sľubujú
Slovensko cez týždeň poriadne stuhne. Od mrazu
http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1071/36/10713617-dievca-v-zime.jpg
Pani zima sa poriadne pozrie na Slovensko.väčší obrázok (http://aktualne.centrum.sk/domov/regiony/foto.phtml?id=977348&cid=1200435)Autor: http://images.veer.com





13:20 | Dnes | Ladislav Bariak, ml. (http://aktualne.centrum.sk/autori/clanek.phtml?id=1150343) Bratislava - Nočné teploty nezriedka smerujúce k -20 stupňom Celzia a cez deň vytrvalo pod nulou. Zima aká tu už dlhšie nebola, tentoraz poriadne preverí Slovensko.
Rumenec z tvárí krásnych slovenských diev a švárnych junákov teda tak skoro nezmizne. Ich príťažlivosť však nebude také jednoduché oceniť.
Pri denných teplotách -5 až -1, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši okolo -7 stupňov Celzia, im totiž spod niekoľkých vrstiev oblečenia bude vytŕčať maximálne nejaký ten kúsok očí.
Zotrvať vonku na dlhšiu konverzáciu sa nielen kvôli mrazu, ale aj oblačnej až zamračenej oblohe, bude chcieť zrejme len málokomu. Možno tak urozprávaným východniarom, keďže v tejto časti územia bude prevažne polojasno.
Zatiaľ čo mraziť nás bude výdatne po celý utorok, snehové divadlo bude na Slovensku hosťovať len ojedinele.
Rovnaký súbor sa síce predstaví na polojasných až oblačných doskách slovenskej domoviny aj v stredu, opäť však len ojedinele a tak výsledný zážitok nie je istý.
Isté je však to, že väčšine národa bude zima aj v stredu. Denným teplotám sa účinkovanie pod bodom mrazu zapáčilo, a tak si tam pohovejú aj naďalej. A opäť to bude medzi -5 až -1, na severe okolo -7 stupňov Celzia.
Na mimoriadne dramatické zimné divadlo sa môžeme tešiť vo štvrtok. V hlavných úlohách sa predstaví to najlepšie, čo toto ročné obdobie ponúka: krutý mráz, silný nárazový vietor, snehové jazyky alternujúce so závejmi a samozrejme elitný súbor snehových vločiek.
http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1070/59/10705952-sneh-a-zima-v-europe.jpg
Hlavne vo štvrtok budú mať cestári asi plné ruky práce.väčší obrázok (http://aktualne.centrum.sk/domov/regiony/foto.phtml?id=976797&cid=1200435)Autor: SITA/AP




Kým teda v noci zo stredy na štvrtok sa budú triasť nielen osiky pri teplotách -7 až -13, v horských dolinách a kotlinách -14 až -18 stupňov Celzia, cez deň to bude zrejme veľmi podobné.
Počas štvrtka totiž aj dym v komínoch stuhne pri teplotách od -7 do -3 stupňov Celzia, na juhu okolo -1 stupňa Celzia. Zápasiť navyše nebudeme len s mrazom, ale aj s vetrom, ktorý v nárazoch môže dosahovať rýchlosť 45 kilometrov za hodinu.
Ako výsledok tejto rovnice sa navyše budú tvoriť snehové jazyky alebo záveje. Bez hriateho v termoske tak vo štvrtok do roboty či školy radšej ani nekráčajte.
Všetko toto vyčíňanie bude zrejme predzvesťou miernej zmeny v počasí. Kruté mrazy by totiž mali mierne povoliť nielen v noci, ale aj cez deň.
V piatok by denné teploty mali vystúpiť na -5 až 0 stupňov Celzia. Z prevažne oblačnej oblohy však naďalej budú v tichosti padať snehové vločky.
Snehovú perinu nám Perinbaba navyše vymení aj v sobotu. Z prevažne veľkej oblačnosti sa na mnohých miestach občasne rozosneží, či sa snehové vločky len tak popreháňajú.
Po dlhšom čase opäť cez deň nazrieme, ako to vyzerá v plusovej časti teplomera. V prvý víkendový deň totiž bude od -4 do +1 stupňa Celzia.
V nedeľu síce zasneží už len občasne, ale ostane oblačno až zamračené. Nedotknuté ostanú aj denné teploty, ktoré opäť vystúpia na -4 až +1 stupňa Celzia.


naspäť na Aktuálne.sk (http://aktualne.centrum.sk/) vytlačiť (javascript:void(0)) poslať e-mailom (http://aktualne.centrum.sk/posli.phtml?id=1200435)
wagner
26.01.10,16:36
Jóbove zvesti o počasí pridávam asi len ja :(, ale už nám sľubujú okrem zimy aj sneženie. :D
26 JAN 2010
Pozor na fujavicu !!
MV, Meteo
Zima ako z ruského filmu stále pokračuje. Denná teplota sa ani dnes nedostala nad nulu, aj keď v Piešťanoch, v Žiari nad Hronom a aj v Nitre sme boli k tomu veľmi blízko, a rovnako chladný deň čakáme aj zajtra. Ešte zajtra nás čaká deň v oblasti vyššieho tlaku vzduchu, bez podstatnej zmeny v teplote a v oblačnosti. Vo štvrtok sa však riadiacim tlakovým útvarom stane hlboká tlaková níž so stredom nad juhom Škandinávie a Pobaltím a počasie u nás sa zmení. Zostane naďalej chladno, ale pribudne oblačnosť a pribudne aj čerstvá snehová perina.
Už vo štvrtok ráno bude zamračená obloha v západnej polovici Slovenska a už bude aj posnežievať...Počítame s tým, že vo štvrtok ráno by sme mali mať v západných okresoch krajiny do cca 5 cm čerstvého snehu. Zrážky v priebehu dňa budú postupovať cez celé naše územie ďalej na východ. Okrem snehu sa však aj rozfúka čerstvý, v nárazoch na juhozápade až prudký vietor. Ten spôsobí na našich cestách tvorbu snehových jazykov a závejov.
Sneženie vo štvrtok ešte len začne a pokračovať bude aj v priebehu piatku a soboty. Stále bude prevažne veľká oblačnosť, sneženie alebo snehové prehánky a zima. V noci sa mrazy zmiernia, teplota bude klesať na -6 až 12 st, v dolinách a kotlinách okolo -14 st. Cez deň sa však vzduch veľmi nezohreje, zostaneme zväčša pod nulou, -6 až -1 st. Vietor aj v piatok ešte v nárazoch do 55 km/h, čo opäť môže spôsobovať tvorbu jazykov a závejov na našich cestách, ale v priebehu soboty sa očakáva utíšenie vetra.
michelle84
26.01.10,20:05
Som zvedavá, či bude u nás tento týždeň snežiť. Mohlo by, keď je už taká zima.
endrju
26.01.10,20:56
Inzercia:
... do opatery v spolahlivych rukach zverim kopu snehu spred mojho obydlia. Podmienkou je odvoz na vlastne naklady. :---
pepsikova
26.01.10,21:07
.....no teda..všade sneží, len u mňa nie..beriem ten sneh na vlastné náklady..
Jara
27.01.10,06:36
V Michalovciach je slnečno a -11... Bez snehu, len kde tu zbytky ako pocukrovane...
wagner
27.01.10,08:14
.....no teda..všade sneží, len u mňa nie..beriem ten sneh na vlastné náklady..
Pepsi, sneh si môžeš prísť zobrať aj ku mne. Ja ho síce nemám plné zuby, ale keď padá, tak už ho mám dosť. Musím ho odhŕňať, vyvážať a tie kopy sa nejak nechcú pustiť. Inak u mňa ráno o 6 hod bolo - 16, riadna kosa.
Jara
28.01.10,07:53
Bŕŕŕ, ale je mrazivo, fúka a sneží... Nech už je jar...
michelle84
28.01.10,08:01
Náhodou, nádherne sneží, pekné vločky a všetko je biele :)
willma
28.01.10,08:34
najmä vodiči majú kooooopec radosti
pepsikova
28.01.10,15:52
najmä vodiči majú kooooopec radosti..

..no to teda určite nemajú..ale nemôžeme mať všetci všetko..

..a konečne je už aj u mňa snehovo..krásne snehovo..
wagner
29.01.10,13:41
A ešte nám len bude snehovo krásne.Pozrite sa, čo nám sľubuje meteorológ - zdroj www.cestovateľ.eu - to aby som neporušila zákon.
Aktuálna predpoveď počasia pre najbližšie dni
http://www.cestovatel.eu/predpoved/p1.jpgDoteraz zimný charakter počasia udržiavala mohutná tlaková výš v arktickom vzduchu nad severnou a severovýchodnou Európou. Teraz riadiacu úlohu prevzala rozsiahla a hlboká tlaková níž so stredom nas Pobaltím. Súčasne z Atlantického oceánu rýchlo postupuje do vnútrozemia kontinentu frontálny systém. Pri jeho postupe sa nad Nemeckom prehlbuje ďalší stred tlakovej níže. Predpokladá sa, že v sobotu prinesie na Slovensko intenzívne sneženie.
http://www.cestovatel.eu/predpoved/p2.jpgV nedeľu a v pondelok sa bude nachádzať nad strednou Európou pásmo vyššieho tlaku spájajúce tlakové výše nad Atlantikom a nad Ruskou. Pre nás bude dôležitý vývoj novej tlakovej níže nad Stredomorím. Presunie sa nad Balkán a ovplyvní od utorka počasie aj na Slovensku. Prinesie intenzívne sneženie a bude k nám fúkať studený vzduch z Ukrajiny. Schyľuje sa tak v celej karpatskej oblasti k poriadnej snehovej fujavici.
Predpoveď počasia prináša RNDr. Peter Jurčovič
Danielle369
11.02.10,06:10
a zase snežííííí....
michelle84
11.02.10,06:13
Ráno padali nádherné vločky :)
Laco-monter
11.02.10,06:16
Ako v materskej školke , veruprisám.
Jara
11.02.10,06:26
V noci snežilo a teraz padá mrznúci dážď. To bude veselo...
buchač
27.11.10,06:35
...prvý sneh tejto zimy ...na chalupe zatiaľ ...

Včera by som ani zlámaný cenťák za to nedal , prehral by som stávku .
Sám sa čudujem , kĺby inak zvyknú varovať pred zmenou počasia ...;):rolleyes:

A sneží aj naďalej ...
Llívia
27.11.10,06:44
Aj u nás prvý sneh v tomto roku. Zatiaľ je to taký poprašok, ako keby to niekto vonku pocukroval.
JankaII
27.11.10,06:47
u nás tiež
lujza.j
28.11.10,18:59
v BA sneží:( to zas bude pondelkové ráno na cestách, aj bez snehu to je na:mee::mee::mad::mad:
veronikasad
28.11.10,19:04
V PD prší - ak to do rána primrzne, bude tiež veselo ...
Ivenka
28.11.10,19:06
V KE sneží a do rána to vyzerá na záveje.
video1983
28.11.10,20:09
keltsky tiger sneh, -7 uff
mzdarka renca
28.11.10,20:13
aj u nás sneží, ale je to taký bablavý sneh, ktorý sa zajtra cez deň roztopí bude len taká hnusná odporná člapkanica.
Zdenka 0705
29.11.10,06:16
hm... a u nás ani včera, ani dnes...nesneží...len prší
blazonko
29.11.10,12:57
Blavácka kalamita :D Ja keď som ráno chcela autom niekam ísť, najprv som ho musela vyhrabať z polmetrových závejov. A keď si k tomu predstavíte ešte 30 cm vrstvu na streche (včera som ju čistila) a nejaké to mini autíčko, tak keby nebolo modré, tak ho ani nenájdem. Viditeľných bolo 10 cm okolo celého auta.
lujza.j
01.12.10,16:38
v BA sneží celý deň, už od rána:mee::mee::mee:
arizona
01.12.10,16:41
U nás dnes zasnežilo prvý krát. Prvý sniežik som videla minulý týždeń na str.Slovensku.

Mám info, že v Anglicku majú veľké kalamity a zatvorili pre to školy a pod. Napadlo im 10 cm snehu :D:---
Lilka 1
01.12.10,16:49
v BA sneží celý deň, už od rána:mee::mee::mee:
Veru, sneží nám tu ostošesť:rolleyes:.
willma
01.12.10,16:57
cesta PK-BA po starej ceste hodina a v BA od Polusu do Vrakune ďalšia hodina - priemerná rýchlosť 10km/hod.
Lilka 1
01.12.10,17:29
:rolleyes:
buchač
01.12.10,17:35
Kresnu mater si babre ....:rolleyes:
Lilka 1
01.12.10,17:47
čože si to babreš?, prezraď :D
verkaz
01.12.10,18:02
U nás je to krásne všetko biele. Dobré by bolo keby to takto pekne vyzeralo celú zimu.
Tamila
01.12.10,18:22
veronikasad
01.12.10,20:26
U nás to už začalo: http://www.youtube.com/watch?v=gZql6wVLA7o&NR=1

Miladka, ale ešte je dnes len 1. december ... A v dnešnom akciovom letáku (neviem odkial, je ich každý deň plná schránka) - som videla akciu na lopaty na sneh ... (som škodoradostná, v nedelu mi skončila služba na schodišti, ďalšiu mám o 14 týždňov).


Pekný večer
Veronika
Llívia
01.12.10,20:41
Veronika, u vás ten, čo má službu, odhadzuje aj sneh? U nás by to tak malo tiež platiť, len vlastníci túto službu tak nejako očakávajú od predsedu SVB (ako keby to bolo jeho povinnosťou).
Llívia
01.12.10,20:46
U nás snežilo skoro celý deň. Zase som sa spolu s asi 80 ďalšími ľuďmi na vlastnej koži presvedčila o "pripravenosti" cestárov na zimu. Autobus meškal "len" 15 min. po zastávku, na ktorej nabral ďalšie meškanie z toho, koľko ľudí sa do neho tlačilo (tiež som sa tlačila, jeden spoj mi ušiel, druhý sme stihnúť mohli a trčať niekde vonku ďalších minimálne 40 min. sa mi veru nechcelo). Išli sme natlačení ako sardinky, čo malo jednu výhodu - nebolo kam spadnúť :D
Dúfam, že tú snehovú kašu z ciest cestári odstránili, lebo ak nie, tak zajtra bude iná sranda cestovať.
durisovad
01.12.10,21:08
Veronika, ked mas teraz 14 tyzdnov volno a zacnelo by sa ti po snehu a lopate, rada ti jednu pridelim a mozeme odhadzovat spolu kazdy den aj dva razy. Je to lepsie cvicenie ako fitko.
Tamila
02.12.10,07:31
Včera boli u nás večer na cestách zápchy, autobusy meškali a vlaky meškali viac ako hodinu. Dúfam, že sa to už dnes ustáli.
durisovad
02.12.10,13:34
Ked som bola mlada, v takomto pocasi autobusy nechodili vobec a kedze do roboty sme museli prist na pol siedmu, naobliekali sme sa a pekne sme si cestu do roboty presliapali. Isli sme v rade ako husky, vpredu isiel ten, kto mal najvacsie nohy.
buchač
02.12.10,13:50
Včera začalo snežiť ...potom sa to zmenilo na dážď so snehom ..
Málo bolo pľuhavstva , takže aj mráz sa pridal spolu s vetrom ...

Dnes ráno pomrznuté všetko bolo ... cesty , chodníky a o autách ani nevraviac ...
Pred hodinou v správach v rádiu dávali info , že od včera večera do rána bolo ošetrených do 130 ľudí . Samé zlomeniny členkov , zápästia , narazené rebrá ...


KOŠICE: Zimné počasie zamestnalo úrazových chirurgov

Košice 2. decembra (TASR) - Prevažne v súvislosti so zimným počasím ošetrili úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach od stredajšieho (1.12.) popoludnia do dnešného rána vyše 130 pacientov. TASR informovala hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová podľa údajov z ambulancie Kliniky úrazovej chirurgie na Rastislavovej 43 a traumatologickej ambulancie Oddelenia urgentného príjmu na Triede SNP 1.

„Takmer päťdesiat pacientov utrpelo rôzne zlomeniny. Prevažovali polámané zápästia a ramenné kosti, ale vyskytli sa aj zlomené členky a rebrá. Niekoľko pacientov si pri páde udrelo hlavu a utrpelo otras mozgu. Dvadsať vážnejšie zranených bolo potrebné hospitalizovať,“ konkretizovala Oravcová s tým, že viacerých pacientov s komplikovanejšími zlomeninami bude potrebné v najbližších dňoch operovať.

V súvislosti s počasím radia lekári pohybovať sa po klzkých cestách a chodníkoch maximálne opatrne a nechodiť s rukami vo vreckách. „Ruky totiž stlmia prípadný pád a neraz pomôžu predísť vážnejšiemu zraneniu,“ dodala hovorkyňa nemocnice.
http://www.tasr.sk/201.axd?k=20101202TBB00283
verkaz
02.12.10,15:12
Včera to bolo krásne biele zasneženie a dnes je zase maras.
lujza.j
02.12.10,17:07
pre boha:eek: v BA ho zase sype:mee::mee::mee: mimotemya ja som som zase do večera v robote:mad::mad::mad: cesta domov bude zase na:mee::mee::mee:
willma
02.12.10,17:18
kým len sype ale na zajtra je avizované http://www.shmu.sk/Image/vystrahy_mapa.png?1291313823
olybaba
02.12.10,20:32
uz asi 3 hodiny husto snezi
Mirica-LV
03.12.10,05:41
....a už zasa sype
invest
03.12.10,05:59
Aj u nás, z okna je to paráda :)
beba13
03.12.10,06:35
no konečne aj u nás chumelí
MAISI
03.12.10,06:49
Aj na záhorí padá sneh a je ho dosť.
Dada
03.12.10,06:58
V SNV tiež husto, ale ozaj husto sneží.
Zvalik
03.12.10,07:08
Zdenka 0705
03.12.10,09:32
...no, krása to je, aj ja sa vytešujem :), aj v BN sneží, len šoféri u nás to nemajú ľahké, 2x za sebou ma na prechode dnes skoro zrazili ... a to som prechádzala, keď boli ďaleko, no nedalo sa brzdiť :( ... cesty boli bez posypu...
durisovad
03.12.10,09:37
Ani u nas sa cestari vobec neunuvali, rano to bolo dost smyklave, behom dna sa teplota trochu zvysila a auta to prejazdili.
pepsikova
03.12.10,19:37
...snehujeee...a cestičky sú biele- cestári buškajú..čo už...
Lubaba
03.12.10,22:30
.. a stále ho sype...
Lubaba
03.12.10,22:30
...ale pre mňa je to krása...
verkaz
04.12.10,08:45
http://www.hotel-staraposta.cz/uploads/tx_rsguidepost/zimni_tabor.jpg
Umývam okná a všade naokolo je všetko biele, no krása.
Aké je počasie na sv. Barboru, tak bude až do Vianoc
Tamila
10.12.10,07:31
Od včera rána stále sype a sype ...
vieraaaa
10.12.10,07:34
u nás v SE od dnes rána, riadna chumelenica
Nandrolon
10.12.10,07:40
čím viac snehu tým som radšej, milujem zimu...
ela77
17.02.12,08:05
Stará, ale dnes aktuálna téma. Ľutujem tých na severe Slovenska. Majú síce krásnu zimu, ale čo je moc, to je moc. Už som sa rozčúlila v inej téme, že niekedy keď bol veľký problém tak sa nasadila aj vojenská technika. Teraz sa to nedá????už sú profesionáli, hlavne, že zachraňujú tam kde ich nikto nevolal (za doláriky)
misoft
17.02.12,16:50
Keď sneží, tak si zarecitujem:
Chumelí se, chumelí,
padá snížek bílý,
škrabeme se v prdeli,
krátíme si chvíli!
jahoszmsk
17.02.12,16:53
Stará, ale dnes aktuálna téma. Ľutujem tých na severe Slovenska. Majú síce krásnu zimu, ale čo je moc, to je moc. Už som sa rozčúlila v inej téme, že niekedy keď bol veľký problém tak sa nasadila aj vojenská technika. Teraz sa to nedá????už sú profesionáli, hlavne, že zachraňujú tam kde ich nikto nevolal (za doláriky)

naši vojaci už nemajú žiadnu vhodnú a funkčnú techniku.:D
misoft
17.02.12,16:59
A načo? Veď je inovovaná technika - miesto LK30C je teraz LK30V :D
jahoszmsk
17.02.12,17:14
Alebo... ja ako starosta obce sa s tebou ako majiteľom firmy dohodnem na zapožičaní 2ks techniky, odpracuje sa cca 8 hodin, ale štátu naúčtujeme že sa pracovalo 80 hodín... tebe to zaplatia a Ty mi vyplatíš môj podiel. Biznis.
hubatá
17.02.12,17:24
Minule som tu nadávala že už ani ten sneh nie je čo býval za komančov.
Sneh je tu, že by sa aj komouši vrátili a budú rady na banány????
misoft
17.02.12,17:25
Keď sneží, tak si zarecitujem:
Chumelí se, chumelí,
padá snížek bílý,
škrabeme se v prdeli,
krátíme si chvíli!
Keď som pozeral správy a videl a počul, ako bieli (gádžovia) robia a Rómale (nezamestnaní, poberatelia dávok) len sedia, čumia a ešte buzerujú, že nemajú odhrabané spred ich "jaskýň" - tak akurát táto básnička presne na nich pasuje!
Ale čo chceme, keď sú takíto?
109847
hubatá
17.02.12,17:41
Aj mňa to dnes ráno napadlo:
prečo nemajú nezamestnaní v rozhodnutí nejaký § aby boli povinní nastúpiť pri požiari, snehovej kalamite alebo povodni a počúvať príkazy niekoho? Prečo len poberajú podpory, príplatky, príspevky, múku a cestoviny zadarmo? Ja idem do roboty po neodhrabanom snehu, spotená, brodím sa len aby som mohla robiť a oni ...... hajajú. Kľudne k múke a cestovinám by mohli fasovať aj gumáky a lopatu. Keby nastúpili o 5.00 hod. do 8.00 hod. by bolo mesto ako cumeľ. A nebolo by treba pičiakovať na cestárov, na snežné frézy, na buldozéry, na nedostatok nafty, soli a štrku. Ručičky nezamestnaných a neprispôsobivých sú predsa zadarmo.
misoft
17.02.12,17:51
Aj mňa to dnes ráno napadlo aj teba? Mňa už včera, ale sa mi nechcelo rozmýšľať:
prečo nemajú nezamestnaní v rozhodnutí nejaký § aby boli povinní nastúpiť pri požiari bo by nehasili, ale kvárili, snehovej kalamite šak by "zamrzli alebo povodni alebo utopili - znečistenie vodných tokov a počúvať príkazy niekoho oni nepočúvajú, skôr počuť ich? Prečo len poberajú podpory, príplatky, príspevky, múku a cestoviny zadarmo lebo tak rozhodli gorily, predgorily, šympanzy, makaky a iné tvory-potvory. Ty ideš, oni sa vozia taxíkom? Ja idem do roboty po neodhrabanom snehu, spotená, brodím sa len aby som mohla robiť vidíš - ty "uvedomelá" a oni ...... hajajú a škrabú sa v zadku. Kľudne k múke a cestovinám by mohli fasovať aj gumáky a lopatu si šiši? 5 minút a už sú zmenené za lóve. Keby nastúpili o 5.00 hod. do 8.00 hod tak skoro? A tak dlho? Šak by si obe ľavé ruky poškodili. by bolo mesto ako cumeľ cumeľ ako cumeľ - pre nás hej, oni skôr čučo. A nebolo by treba pičiakovať na cestárov, na snežné frézy, na buldozéry, na nedostatok nafty, soli a štrku ešte dobre, že ***čujú, ale po rómsky, aspoň nerozumiem. Ručičky nezamestnaných a neprispôsobivých sú predsa zadarmo omyl - tie nie sú zadarmo - vedia ich pekne natŕčať na prídavky, podpory, príspevky..
lujza.j
17.02.12,17:56
naši vojaci už nemajú žiadnu vhodnú a funkčnú techniku.:D

techniku asi už nie, ale každý má dve ruky + lopata= makať, lepšie niečo ako nič.
hubatá
17.02.12,18:03
Mohli by prísť aj tí čo majú pri zásahu kukly a štít, prípadne aj s tými čo zvyknú bývať prechodne v Leopoldove, v Ilave, BA-Chorvátskej v III. cenovej nápravnej skupine (teda tí najmenej nebezpeční).........

:confused:Hubatá, preber sa, šibe ti zo snehovej kalamity?
misoft
18.02.12,12:27
Veď preto som konštatoval, že je modernizovaná technika - LK30V miesto LK30C
misoft
18.02.12,12:29
Mohli by prísť aj tí čo majú pri zásahu kukly a štít, prípadne aj s tými čo zvyknú bývať prechodne v Leopoldove, v Ilave, BA-Chorvátskej v III. cenovej nápravnej skupine na to treba I.cenovú - tí môžu aj von (teda tí najmenej nebezpeční)......... trojkári sú tí "najbezpečnejší", ale za siedmimi zámkami - potrebujeme elitu - jednotkárov;)
Darina1234
18.02.12,12:36
nielen v 45 ist na dochodok
Mila123
28.10.12,06:14
u nás už je jemný poprašok......:D
marleau
28.10.12,06:56
Na parapete 3 cm.
220870
28.10.12,07:02
Aj ja som musel včera začať kúriť.:mee:
Paula
28.10.12,09:59
KE - aktuálne lejakosneží , vetrisko ako vždy sa besnie
alaya1
28.10.12,10:15
Prešov- dazd so snehom.
Paula
05.12.12,08:00
Aspoň z jednej strany na mňa nečumí panelák .
alaya1
05.12.12,08:27
Snezilo celu noc aj tento den,. teraz prestalo.
trisestri
05.12.12,09:42
nejde ani tak o to ci snezi teraz,chcem aby snezilo 23 decembra a aby vydrzal sneh aspon do 7 januara./byvali roky ked nasnezilo v decembri a sneh vydrzal do marca,este aj hrady sme ako decka z neho stavali/
Indeed
05.12.12,09:46
Nebudte ako jedna pani,čo píše modrým tučným písmom pravidelne do rubriky Šuťak ,hlášky o aktualnom stave počasia...

Ona je dobrovolná náruživá amaterska meteorologička.
Paula
05.12.12,09:48
To by bolo, aby niekto nezabŕdol !
misoft
05.12.12,15:52
lujza.j
09.12.12,20:05
BA....:mad:
srska
09.12.12,20:07
BA....:mad:čo už ...
pivko
09.12.12,20:10
Ty koňos , do rána Vám paštekárom spadnú 3cm a máte kalamitu. Tak že nastaviť budíky min. o hodinu skor.
lujza.j
09.12.12,20:13
Ty koňos , do rána Vám paštekárom spadnú 3cm a máte kalamitu. Tak že nastaviť budíky min. o hodinu skor.
ak to bude takto ako sype sypať do rána...tak:eek:
pivko
09.12.12,20:15
A tie kolony ráno od Trnavy keď sa Vám tam začnú zbiehať robotníci:D tak to bude veselo.
lujza.j
09.12.12,20:19
A tie kolony ráno od Trnavy keď sa Vám tam začnú zbiehať robotníci:D tak to bude veselo.
no dúfam, že od Vás su už všetci tu:D
pivko
09.12.12,20:23
Tak Figeľ je tam už určite , však za to berie aj príplatky ako poslanec že má trv. pobyt na východe.
Nechcel riskovať kalamitu:D:mad:
lujza.j
09.12.12,20:27
no nie je jediný.....
DanielaSL
23.12.12,07:41
Na severe začalo sypať....
alaya1
23.12.12,07:43
Prešov- huste snezenie
Danielle369
23.12.12,07:46
lujza.j
23.12.12,07:55
Aj v Ba
Tweety
23.12.12,08:19
Poslušne hlásim, aj u nás snežíííííí.http://img1.obrazkyanimace.com/oa/143/021.jpg
Mila123
03.01.13,14:06
a perinbabe sa roztrhla perina........neskutočne u nás sneží.....už dávno neboli také chumáče, konečne!!!!!
Darina1234
03.01.13,14:07
poprad a okolie sneziiii
lujza.j
03.01.13,14:08
a perinbabe sa roztrhla perina........neskutočne u nás sneží.....už dávno neboli také chumáče, konečne!!!!!
jej aj ja kcém....ked som doma by som si to so psom užila....tu v ba prší
Mila123
03.01.13,14:13
jej aj ja kcém....ked som doma by som si to so psom užila....tu v ba prší
veď prídi k nám.......:D
Danielle369
04.01.13,06:37
BA-----leje o dušu....
KoxXxo
04.01.13,07:00
RVHP- slniečko a vietor.
Valcake
04.01.13,11:16
...súhlasím, ..no u nás sa nepohne ani lístok..cez hmlu sa predierajú slnečné lúče a 1°C...zatiaľ:)
alaya1
11.01.13,11:45
Snezi a snezi a snezi...ale krasne.
Indeed
11.01.13,11:49
okrem toho,že sneží , spozoroval som,že v mojom byte tečie z kohutika teplá aj studená voda a je k dispozícii aj elektrika
Zdenka 0705
11.01.13,11:49
u nás veľmi rýchlo dosnežilo,... a topí sa
alaya1
11.01.13,11:50
snezi od rana krasne a husto. Viem, kde mam byvat-)
Tweety
11.01.13,11:58
okrem toho,že sneží , spozoroval som,že v mojom byte tečie z kohutika teplá aj studená voda a je k dispozícii aj elektrika
To nič nie je, nám dnes bol ujo z SPp vymeniť plynomer, takže máme krásny malý novučký.
Anik
11.01.13,14:00
sito
11.01.13,14:10
RVHP- slniečko a vietor.

Takže, teplý ...
sito
11.01.13,15:19
To nič nie je, nám dnes bol ujo z SPp vymeniť plynomer, takže máme krásny malý novučký.

Aj ty, Tweety? Aj pred tým to poznali svety, a aj svätí? Malý, novučký? Len za tvoju radosť a účty, aby netrpeli, aj tvoje pravnučky. História sa vracia? Nie! Len keď - kto sa s toho povracá. Nič nezmení na tom, ani robin húd, tí hore, si so všetkých spravia ú.!

Len či vyberú si správne pohlavie? Noo, kto to vie?
Tweety
11.01.13,15:38
ale nemusel mať tam toľko vulgarizmov
trisestri
11.01.13,17:36
snezili pekne velke vlocky,skoda ze tak pekne nesnezilo na Vianoce.
sito
11.01.13,17:45
A prečo si nespravíš vianoce, keď je sneh, keď pekné sneží! Ale v tedy si spravíš, keď máš v rukách kalendár!

Veď predsa, každý deň ...



http://www.youtube.com/watch?v=Pny6GV7IApU

:);)
trisestri
11.01.13,17:55
A prečo si nespravíš vianoce, keď je sneh, keď pekné sneží! Ale v tedy si spravíš, keď máš v rukách kalendár!

Veď predsa, každý deň ...






http://www.youtube.com/watch?v=Pny6GV7IApU

:);)



ta kto by znova rozbaloval stromcek,ani kapra nemaju:)
sito
11.01.13,18:11
Niekto má kapra! Niekto, kapry! A niekto kapra na Capri! A niekto, VIANOCE, každý deň.

Ja nie. V pondelok som nepodal LOTO a stredu som túžobne očakával výhru. Neboli ...:mad:
Anik
11.01.13,21:12
Varovanie! V prípade, že v nasledujúcich dňoch uvidíte vo vzduchu poletovať biely prášok, nerobte paniku! To sneží…
DanielaSL
11.01.13,21:32
Veď je v nedeľu rusnácky Nový rok....a to obvykle sneh býva...
lujza.j
13.01.13,11:44
BA-čku snehuje...síce taký drobizg, ale to zas bude pondelok.....:cool:
misoft
13.01.13,11:47
East Slovakia - cca 10-15 vločiek na m2 - rýchlosť pádu nemerateľná, prípadne len tak-tak. :D
alaya1
14.01.13,12:09
Snezi.....
lujza.j
16.01.13,20:30
ba
luja5
17.01.13,10:39
v Bratislave "pohroma":rolleyes:, ešteže nemusím ani nos vystrčiť z domu:)
kn-alka
17.01.13,17:19
Dunajská Streda 17.01.2013
Anik
17.01.13,17:49
téda riane Vám tam nasnehovalo
kn-alka
18.01.13,11:26
.... a dnes to pokračuje, zasa poriadne husto sneží
alaya1
19.01.13,08:27
snezi......
allgreen
19.01.13,09:01
prosim vás kto viete, ako to vyzerá v BA idem dnes z NR na vajnorsku, nezapadnem? a dialnica? Velke DÍK
lavanda
19.01.13,09:29
Včera večer sme šli po diaľnici z BA na Nitru a bola v pohode, v rádiu som počúvala o snehových jazykoch, ale všetko bolo čisté, akurát cesta bola mokrá a bola hustá prevádzka.
pivko
20.01.13,12:14
Já sa na to ..... len čo som dozametal zase začalo kydať. Idem si dať radšej pivko:D
Tweety
20.01.13,12:15
Já sa na to ..... len čo som dozametal zase začalo kydať.
Môžeš, zajtra má pršať. Jak na hojdačke.
lujza.j
20.01.13,12:18
Já sa na to ..... len čo som dozametal zase začalo kydať. Idem si dať radšej pivko:D
ale ved to máš na miesto športu:D
Anik
26.01.13,17:41
v prípade, že Vám snehuje posielam pomocníka
http://www.funny.sk/video/nahodny-vyber/
kn-alka
20.02.13,10:55
V Dunajskej Strede práve svieti slniečko a SNEŽÍ :)
Excise Duty
20.02.13,11:01
alaya1
22.02.13,15:09
cely den.
kn-alka
15.03.13,14:33
Snehová kalamita 14. - 15. 03.2013:
Anik
15.03.13,15:58
dávala som tu malý skútrik na sneh, ale jaksi to nevyšlo a neviem to zmazať
lujza.j
18.03.13,06:47
BA:eek:
AlaNR
18.03.13,12:00
PÍŠTE JEŽIŠKOVÍÍÍÍÍ´!!!

Bude posielať oneskorené vianočné darčeky, len adresa sa zmenila, nepíšte na severný pól, ale do Nitry!
Sneží ako v decembri :D
trisestri
18.03.13,12:06
uz ta zima lezie na nervy.
lujza.j
18.03.13,12:26
Neviem ci mi lezie na nervy...len nema konca kraja....a tu stale sype.....minuly rok som chodila v mikine....
kn-alka
26.03.13,16:56
25.03.2013 - jar nám prišla :(
trisestri
26.03.13,17:06
uz je to moc,ta zima lezie uplne na nervy.
Tweety
26.03.13,17:07
uz je to moc,ta zima lezie uplne na nervy.

Keby len na nervy. horšie že až pod kožu.
korela
26.03.13,19:31
Buďme radi, že nám nenapadalo ako na Ukrajine, Británii, a inde.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/275323-storocny-sneh-zablokoval-kyjev/
Už keď ponechali aj štátnych zamestnancov doma. Tam je kalamita ozaj skutočná.