maryt
24.02.09,12:24
Prosím Vás, vie mi niekto poradiř, aký by mal byř správny postup v takomto prípade:
Počas roka 2008 sme odoberali od českého obchodného partnera tovar. Zmluvne bolo dojednané percento zľavy pri odobraní určitého množstva. Množstvo bolo odobrané, na základe čoho bola nimi uznaná zľava vo výške 800,- EUR. Vo februári r. 2009 došlo k ďalšiemu nadobudnutiu tovaru od toho istého českého partnera vo výške 1000,- EUR. Tento nás žiada, aby sme previedli úhradu posledného závazku 1000,- EUR poníženého o nimi uznanú zľavu 800,- EUR, čo by znamenalo, že namiesto 1000 EUR by sme zaplatili iba 200,- EUR a zvyšných 800 by nám zostalo visieť v saldokonte ako závazok. Na našu žiadosť o vystavenie dobropisu reagovali odmietavým stanoviskom. Je takýto postup z ich strany správny? Ak by sme my zaplatili febrárovú FA v plnej výške a oni nám zľavu taktiež poukázali na účet, vyplývali by pre nás nejaké povinnosti z titulu prijatej paltby?
Ďakujem.
Marianna01
24.02.09,11:26
vyrovnajte to zápočtom. Vystavte doklad- jednostranné započítanie pohľadávok a záväzkov, kde sa uvedie, ktoré fa v akej výške sú započítané, a teda na úhradu zostáva suma 200,- EUR
maryt
24.02.09,11:33
Ďakujem za promptnú odpoveď, ale aj tak celkom dobre nerozumiem. Ja som si myslela, že oni nám majú povinnosť vyhotoviť dobropis, s ktorým by sa to dalo započítať a zvyšných 200,- EUR by sa doplatil. Ale dobropis vyhotoviť nechcú a ja to nemám s čím započítať. MAJÚ, ALEBO NEMAJÚ POVINNOSŤ VYHOTOVIŤ DOBROPIS?
Zoltán Kovács
24.02.09,11:34
Ďakujem za promptnú odpoveď, ale aj tak celkom dobre nerozumiem. Ja som si myslela, že oni nám majú povinnosť vyhotoviť dobropis, s ktorým by sa to dalo započítať a zvyšných 200,- EUR by sa doplatil. Ale dobropis vyhotoviť nechcú a ja to nemám s čím započítať. MAJÚ, ALEBO NEMAJÚ POVINNOSŤ VYHOTOVIŤ DOBROPIS?

Ak tú zmluvu máte písomnú, tak stačí na jednostranný zápočet tá zmluva.
maryt
24.02.09,11:47
Ďakujem pekne.