jamborova
24.02.09,13:30
Dobry den prajem, rada by som Vas poprosila o radu.Uctujem v programe Alfa a mam problem s knihou jázd.Nemozem sa pohnut z jedneho miesta.Uctujem taxikara ktory si odklada bločky od phm a eviduje pocet najazdených km za den ked odpracoval.Prichadza z Galanty do Bratislavy (vecsiu cast dna odjazdí v BA) a vecer sa vracia spet do Galanty.Pocas niektorých dni ma jazdy aj mimo mesto aj mimo SR.To su podklady ktorými disponujem....a co dalej?Neviem sa pohnut z miesta.Budem Vam moc moc povdacna ak mi pomozete.Dakujem
Veronika R
25.02.09,10:16
Dobry den prajem, rada by som Vas poprosila o radu.Uctujem v programe Alfa a mam problem s knihou jázd.Nemozem sa pohnut z jedneho miesta.Uctujem taxikara ktory si odklada bločky od phm a eviduje pocet najazdených km za den ked odpracoval.Prichadza z Galanty do Bratislavy (vecsiu cast dna odjazdí v BA) a vecer sa vracia spet do Galanty.Pocas niektorých dni ma jazdy aj mimo mesto aj mimo SR.To su podklady ktorými disponujem....a co dalej?Neviem sa pohnut z miesta.Budem Vam moc moc povdacna ak mi pomozete.Dakujem


1. Zapíšte si všetky údaje o automobile do číselníka "autá"
2. Potom pokračujete klasickým spôsobom cez evidenciu jázd, je to rozpísané aj v príručke Ak príručku nemáte, a nebudete vedieť ako ďalej napíšte.
jamborova
25.02.09,11:23
Dakujem pekne,ale prirucku uz citam odzadu aj odpredu a som asi nechapava alebo,,,,:-(.Nemozem evidenciu zadavat sposobom:Zaciatok cesty - Galanta - ciel cesty BA(tu je nabehaných vetsina KM - ukoncenie jazdy Galanta.Zadam celkovy pocet odbehn.KM za den + šerpanie PHM?Alebo to chapem upne zle?Dakujem
Veronika R
25.02.09,16:11
Jednoduchšie by to určite bolo, ale neviem, či by to bolo správne, keďže je taxikár. Posúvam otázku skúsenejším.
jamborova
25.02.09,17:55
Budem povdacna.Dakujem
marta bodonova
27.06.12,12:05
Som platcom DPH a do knihy jazd by som mala davať PHL bez DPH, ale v Alfe sa to neda, ako to robíte čo máte ALFU?
Na bločku je cena za liter s DPH, tak neviem ako to mám robiť.
Ďakujem

Odpovie mi niekdo, prosim...
mondes
27.06.12,21:49
Som platcom DPH a do knihy jazd by som mala davať PHL bez DPH, ale v Alfe sa to neda, ako to robíte čo máte ALFU?
Na bločku je cena za liter s DPH, tak neviem ako to mám robiť.
Ďakujem

Odpovie mi niekdo, prosim...

Zadáš cenu s DPH a stlačíš F7 a prepočíta ti to na cenu bez DPH. Máš to napísané pod kolonkou, kde zadávaš cenu PHL modrými písmenkami.
marta bodonova
28.06.12,12:54
Nemám tu žiadne modré ani iné písmenka. Dam cenu a F7 a nič sa nedeje.
mondes
28.06.12,21:06
Nemám tu žiadne modré ani iné písmenka. Dam cenu a F7 a nič sa nedeje.

Hmm, tak to je zaujímavé. A máš ostrú verziu? Máš platný balík podpory? Ja som tiež dávala cenu s DPH a potom som prišla na to, že ak je platiteľ DPH, tak má udávať cenu bez DPH. Klikla som na kolonku s cenou a stlačila som F7 a bolo. Aj som si to skontrolovala a sedelo. No neviem, ale mne pod kolonkou s cenou píše malými drobnými písmenkami, že: Pre cenu bez DPH stlačte F7.
avalik
28.06.12,21:50
Nemám tu žiadne modré ani iné písmenka. Dam cenu a F7 a nič sa nedeje.

pozri do prirucky - str. 167

"Údaje o PHL zadajte v casti Pohonné látky. Ak ste platitel DPH, môžete do textového pola Cena za l uviest cenu s DPH a stlacením
tlacidla F7 program vypocíta cenu bez DPH."
marta bodonova
09.08.12,09:32
Používam súkromné auto, nezaradené, tak to tam nemám. Tak teraz neviem či robim dobre. Z DU som dostala písomnú odpoveď, že DPH z blokov u nezaradeného auta si môžem uplatniť.
marta bodonova
09.08.12,10:27
Z Krosu som dostala takú odpoveď: V prípade, že jazda je vykonaná na súkromnom vozidle, tak talačidlo F7 sa tam nenachádza. Z toho dôvodu, že pri výpočte cenu s DPH pri súkromnom vozidle nesledujete.
Tak tomu nerozumiem. DPH ignorujem? Ako tomu rozumiete?
Mila123
09.08.12,10:28
Z Krosu som dostala takú odpoveď: V prípade, že jazda je vykonaná na súkromnom vozidle, tak talačidlo F7 sa tam nenachádza. Z toho dôvodu, že pri výpočte cenu s DPH pri súkromnom vozidle nesledujete.
Tak tomu nerozumiem. DPH ignorujem? Ako tomu rozumiete?

pošli do Krosu stanovisko DU......
nikulik
05.10.12,11:48
Ahojte poradaci, mam takuto otazočku. Ak robim jazdu tak v časti pohonné látky uvádzam ked tankoval, napíšem koľko litrov, a Cena za l uvediem stale taku aka je na danom bločku? Alebo mam brat v dany mesiac priemer zo všetkych bločkov?
A druha otazočka, ak sme platcami dph tak mam pri cene stlačať tu F7 aby mi tam dalo cenu bez dph?
Ďakujem veľmi pekne.
mondes
05.10.12,11:54
Ahojte poradaci, mam takuto otazočku. Ak robim jazdu tak v časti pohonné látky uvádzam ked tankoval, napíšem koľko litrov, a Cena za l uvediem stale taku aka je na danom bločku? Alebo mam brat v dany mesiac priemer zo všetkych bločkov?
A druha otazočka, ak sme platcami dph tak mam pri cene stlačať tu F7 aby mi tam dalo cenu bez dph?
Ďakujem veľmi pekne.

1. Cenu takú, aká je na bločku.
2. Áno.
nikulik
08.10.12,08:50
1. Cenu takú, aká je na bločku.
2. Áno.

Ďakujem, ale ked dam ku tankovaniu napr. 01.10. cenu aka je na bločku, tak dalsi den netankuje 02.10. a tahat prepočet bude z 01.10. cenu, atd. dalsie dni az kym znova nenatankuje. Takto to bude teda správne?
mondes
08.10.12,10:00
Áno je to správne, pretože on keď netankoval na ďalší deň, tak to znamená, že má v nádrží ešte naftu z 1.10. a tú mal za cenu z tohto dňa. Takže to je OK.
nikulik
08.10.12,10:14
Áno je to správne, pretože on keď netankoval na ďalší deň, tak to znamená, že má v nádrží ešte naftu z 1.10. a tú mal za cenu z tohto dňa. Takže to je OK.

Ďakujem ešte raz veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli. :)