fialka m
24.02.09,12:59
Ahojte, zamestnankyna ma odpracovane 4 roky, nemala prerusene nemocenske poistenie. Od 1.3.2009 ide na urad prace, bude evidovana. Co ked za 3 mesiace otehotnie, bude mat potom narok na materske, alebo bude dostavat rovno rodicovsky prispevok?

Dakujem
fialka m
24.02.09,13:12
nevie niekto poradit
brčko
24.02.09,16:40
Ahojte, zamestnankyna ma odpracovane 4 roky, nemala prerusene nemocenske poistenie. Od 1.3.2009 ide na urad prace, bude evidovana. Co ked za 3 mesiace otehotnie, bude mat potom narok na materske, alebo bude dostavat rovno rodicovsky prispevok?

Dakujem

ak už nebude mať žiadne nem.poistenie, tak len RP. V ochrannej lehote ako "netehotná" v čase ukončenia nem.poistenia je len 42dní!
veronikasad
24.02.09,16:59
Ahojte, zamestnankyna ma odpracovane 4 roky, nemala prerusene nemocenske poistenie. Od 1.3.2009 ide na urad prace, bude evidovana. Co ked za 3 mesiace otehotnie, bude mat potom narok na materske, alebo bude dostavat rovno rodicovsky prispevok?

Dakujem
Doporučujem prihlásiť sa v SP ako dobrovolne nemocensky poistená osoba na reg.liste FO. Doba ukončeného nem. poistenia zo zamestnania sa jej započíta do 270 dní poistenia
Platí sa 4,4% z určeného vymer. základu, najmenej 13€ mesačne