ataner
23.06.05,09:43
Prosím Vás kto pracuje v omege, viete mi poradit mám rozdiel v hlavnej knihe a v saldokonte na účte 311 rozdiel 1400 sk ako to mám začať hladať, som z toho pako. Viem že tento rozdiel mi vznikol vo februári, len prosím ako dalej to zistit v kontrolovaní. Už vopred vám veľmi pekne ďakujem. Príjemný slnečný dník Vám prajem!
Oldi
23.06.05,08:25
Dobre by bolo vedieť, kde je vyšší stav, či v HK alebo v salde. Od toho sa dá aj odraziť.
Možností je viacero. Skúste si vytlačiť knihu analytickej evidencie za príslušný mesiac (teda február v tomto prípade) a porovnať pohyby so saldom.
Bežné prípady sú tie, že v salde je len úhrada, alebo len faktúra a nie je k nej pripárovaná úhrada. Treba sa pohrať aj so saldom a nájsť si tú najvhodnejšiu tlačovku (napr. po partneroch alebo po dokladoch).
ataner
23.06.05,10:40
ďakujem, ale už som sa s tým hrala že som vytlačila knihu analitickej evidencie a saldo a položku po položke som kontrolovala ale nič a preto som písala.

HK je stav menší ako v salde.
Prosím pomožte dakujem!
UCET
23.06.05,10:43
Prosím Vás kto pracuje v omege, viete mi poradit mám rozdiel v hlavnej knihe a v saldokonte na účte 311 rozdiel 1400 sk ako to mám začať hladať, som z toho pako. Viem že tento rozdiel mi vznikol vo februári, len prosím ako dalej to zistit v kontrolovaní. Už vopred vám veľmi pekne ďakujem. Príjemný slnečný dník Vám prajem!
Tak ako hovori Oldi vytlacit KAE a porovnat so saldom ci niekde neusiel ucet 311. A ja by som predtym este spustil kontrolu ci sama omega nieco nenajde. A velmi casto sa stane ze nejaka uhrada nie je spravne naparovana a to zistis ak porovnas 311 z KAE so saldom.
Oldi
28.06.05,12:56
ďakujem, ale už som sa s tým hrala že som vytlačila knihu analitickej evidencie a saldo a položku po položke som kontrolovala ale nič a preto som písala.

HK je stav menší ako v salde.
Prosím pomožte dakujem!
Takže zrejme ide presne o prípad, ktorý som spomínal. Keďže stav v HK je nižší ako v salde, v salde chýba nejaká úhrada. Ak ste skontrolovali položku po položke, preverte v prvom rade, či Vám sedí počiatočné saldo s počiatočným stavom v HK. Niekedy sa stáva, že na to človek pozabudne. Možno sa to nezdá, ale naozaj sa porovnaním týchto tlačoviek, teda KAE a salda (samozrejme pri 100% istote počiatočných stavov) musí chyba nájsť. Často sa stáva, že aj keď si to človek pozrie aj 3 krát a nevšimne si chybičku, skúste to dať pozrieť kolegovi/kolegyni, skrátka aby to videlo druhé oko. Chybu potom isto nájdete. Veľa šťastia!
adrika
17.02.06,09:34
Ahojte, prosím o pomoc.Robím v Omege a nesedí mi saldokonto odberat. s Hlavnou knihou. Minulý rok som totiž preberala účto a zač. stavy z r. 2004-t.j. neuhrad.pohľadávky-som nahadzovala ručne cez ID. Rozdiel medzi sumami v HK a salde je presne suma zač. stavu.V Hl. knihe mi figuruje, ale v salde nie. Podľa pomoci z Krosu som nahodila ZS cez ID s príznakom "doklad nezahrnúť do saldokonta" a potom som OF nahrala do EUD s príznakom "neúčtovať". Následné úhrady sa mi pekne napárovali - nesvietia načerveno - ale celkovo mi to nesedí. Kde som urobila chybu ? Prosím, ak ste sa niekto vysomárili z týchto mojich litánií, poraďte... ĎAKUJEM
tonkat
17.02.06,09:41
Ahojte, prosím o pomoc.Robím v Omege a nesedí mi saldokonto odberat. s Hlavnou knihou. Minulý rok som totiž preberala účto a zač. stavy z r. 2004-t.j. neuhrad.pohľadávky-som nahadzovala ručne cez ID. Rozdiel medzi sumami v HK a salde je presne suma zač. stavu.V Hl. knihe mi figuruje, ale v salde nie. Podľa pomoci z Krosu som nahodila ZS cez ID s príznakom "doklad nezahrnúť do saldokonta" a potom som OF nahrala do EUD s príznakom "neúčtovať". Následné úhrady sa mi pekne napárovali - nesvietia načerveno - ale celkovo mi to nesedí. Kde som urobila chybu ? Prosím, ak ste sa niekto vysomárili z týchto mojich litánií, poraďte... ĎAKUJEM
Zruš si ten príznak - nezahrnúť do saldokonta - vypárovalo sa ti to, ale v saldokonte to nemáš zahrnuté- preto ti to nesedí.
babenko1
17.02.06,16:11
skôr by som povedala, že dané faktúry by mala nahádzať do nultého obdobia do OF tak, ako keby ich normálne účtovala, ale s tým, že zaškrtne hore políčko neúčtovať, a tak sa prenesú do salda.. a nie cez ID...
LubenaK
17.02.06,16:35
Skús si vytlačiť Evidenciu Pohľadávok, Záväzkov, Saldokonto a Hlavnú knihu za Otvorenie a tie sa musia rovnať. Ak nie, treba to opraviť.
Reina
17.02.06,18:11
presne ako píše babenko, cez interný doklad sa ti dostane len účet 311 do účtovníctva - HK. /tam treba mať zakliknuté v záložke ostatné údaje - nezahrnúť do saldokonta/ Do samotného saldokonta ich dostaneš cez okruh OF, normálne ich nahodíš do nultého obdobia a dáš neúčtovať. Takže si skontroluj saldokonto za obdobie otvorenie. toto sa musí rovnať s HK. Ak sa to nerovná, tak sa presveč, či keď si prebrala účtovnícvo - vôbec tam sedeli neuhradené faktúry s Hk. Aj to sa môže stať.
tonkat
17.02.06,20:05
skôr by som povedala, že dané faktúry by mala nahádzať do nultého obdobia do OF tak, ako keby ich normálne účtovala, ale s tým, že zaškrtne hore políčko neúčtovať, a tak sa prenesú do salda.. a nie cez ID...
TAk to mi úplne ušlo, že ona ich účtovala cez interné doklady. Pravdaže, ako hovorí babenko, treba ich nahodiť cez okruh OF s príznakom neúčtovať, potom to bude OK.