Viera Božíková
24.02.09,13:28
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako je to vlastne s daňou v Rakúsku.
Bola som prijatá od 1.5.2009 do prac.pomeru ako opatrovateľka. Pri pohovore mi bolo povedané, že si budem musieť odvádzať každý mesiac 140 evr.daň. Platí sa však každý štvrťrok. Na internete som však čítala, že sa robí ešte ročne daňové priznanie pri zárobku za rok nad 10000 evr.v Rakúsku. Neviem, si to predstaviť, že keď ja zaplatím daň každý štvrťrok.Mám ešte odviesť nejakú daň pri daňovom priznaní. Neviem, či som to dobre videla na internete, ale tam písal nejaký pán,že daň je až 38 % a zároveň sa robí daňové priznanie aj na Slovensku, odá sa tam teda vôbec chodiť?
Ďakujem.
mysimis
24.02.09,12:32
Máš to trošku pomýlené. To čo platíš štvrťročne nie je daň ale sú to odvody do inštitúcie ako u nás sociálna poisťovňa. Ohľadom daňových priznaní v Rakúsku je tu už téma: kuk sem: http://www.porada.sk/t58314-opatrovatelky-v-rakusku.html
Hanka U.
25.02.09,09:39
Vcera ma jedna znama poziadala o pomoc pri danovom priznani. Je opatrovatelka v Rakusku na Rakusku zivnost. Bola sa opytat na DU v nasom meste a potvrdili jej za podat DP musi na Slovensku. Ona ale nema ziadny doklad o tom ze plati nejake dane a odvody aj v Rakusku. Ma len akusi podpisovu listinu, kde podpisuje kolko jej rodina v ktorej opatruje plati mesacne Eur.Ake doklady o prijme ma predlozit, resp. ako v DP zadat ten prijem aby uz nemusela platit dane aj na Slovensku. Dakujem vopred za info.
mysimis
25.02.09,09:44
Vcera ma jedna znama poziadala o pomoc pri danovom priznani. Je opatrovatelka v Rakusku na Rakusku zivnost. Bola sa opytat na DU v nasom meste a potvrdili jej za podat DP musi na Slovensku. Ona ale nema ziadny doklad o tom ze plati nejake dane a odvody aj v Rakusku. Ma len akusi podpisovu listinu, kde podpisuje kolko jej rodina v ktorej opatruje plati mesacne Eur.Ake doklady o prijme ma predlozit, resp. ako v DP zadat ten prijem aby uz nemusela platit dane aj na Slovensku. Dakujem vopred za info.

doporučujem preštudovať tému [SEARCH]opatrovateľky v Rakúsku[/SEARCH/. Tam je to všetko popísané.
brato
27.02.09,05:43
Vcera ma jedna znama poziadala o pomoc pri danovom priznani. Je opatrovatelka v Rakusku na Rakusku zivnost. Bola sa opytat na DU v nasom meste a potvrdili jej za podat DP musi na Slovensku. Ona ale nema ziadny doklad o tom ze plati nejake dane a odvody aj v Rakusku. Ma len akusi podpisovu listinu, kde podpisuje kolko jej rodina v ktorej opatruje plati mesacne Eur.Ake doklady o prijme ma predlozit, resp. ako v DP zadat ten prijem aby uz nemusela platit dane aj na Slovensku. Dakujem vopred za info.

Cavte
Napisem Vam nase skusenosti.Manželka tak isto pracuje ako opatrovatelka v Rakusku,tiež si plati odvodu tych spominanych 140euro štvrtrocne,kedze nezarobi na viac ako 10000euro je oslobodena od dane v Rakusku
Paradox je ale že musi podat DP na Slovensku.
Uz sme tak aj urobili je to danove priznanie typu B ale robila nam to jedna ekonomka takže podrobnosti čo tam všetko poškrtala neviem.
Povedala nam že toto DP sa musi podatr na Slovensku ale že sa nemusime bat že nejake dane nam pridu platit.(co si osobne myslim ze by bol vrchol drzosti )
Na zadnu stranu DP napisala od kedy ma zivnost v Rakusku , cislo Zivn.Listu
a povedala nam este ze si ma manzelka viest nejake knihu kde bude mat presne napisane a podlozene primovym blokom kolko a za ake obdobie zarobila
To je asi tak vsetko co o tom viem:)