tinkas
24.02.09,15:00
Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
Tweety
24.02.09,14:03
Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
Je to tlačivko :
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
Nájdeš ho tu:
http://www.socpoist.sk/formulare/362s
mzdarka renca
24.02.09,14:04
Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..

1. možnosť
vytlač mu potvrdenie zo softu. ak nevieš ako, tak popros personalistku, nech ťa telefonicky naviguje, ako to máš urobiť.

2.možnosť
vypíš potvrdenie o príjme podľa mzdového listu za rok 2008, máš tam VZ na nemocenské poistenie, prípadné PN, OČR, neplat. voľno...
denisie
24.02.09,14:07
Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
ja im v takomto prípade posielam údaje zo mzdového listu, v členení na hrubú mzdu za jednotlivé mesiace, výšku odvodov a čistú mzdu za jednotlivé mesiace
mzdarka renca
24.02.09,14:13
ja im v takomto prípade posielam údaje zo mzdového listu, v členení na hrubú mzdu za jednotlivé mesiace, výšku odvodov a čistú mzdu za jednotlivé mesiace

myslím si, že v tomto prípade SP nezaujíma výška odvodov a už vôbec nie čistá mzda, ale VZ a obdobie v ktorom mal zamestnanec prerušenie (neplatenie poistného) za obdobie, z ktorého si vyráta DVZ, aby mohli poistencovi vyrátať dávku z nemocenského poistenia.
jana32
08.02.10,08:21
Dobrý deň môžem mi prosím poradiť ohľadom vyplnenie potvrdenia zaestnanca na nemoc.dävku? Ja to idem vyplniť pre žienku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskom a teraz 12.2. ide na materskú s ďalším dieťatkom. Do bodu 3 - Perušenie povinného nemocenského poistenia mám vykázať obdobie od 1.1.2009 do 11.2.2010 a to isté uviesť aj v prílohe?
Ďakujem, neviem sa s tým pohnúť ďalej.
alušik
08.02.10,08:45
Dobrý deň môžem mi prosím poradiť ohľadom vyplnenie potvrdenia zaestnanca na nemoc.dävku? Ja to idem vyplniť pre žienku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskom a teraz 12.2. ide na materskú s ďalším dieťatkom. Do bodu 3 - Perušenie povinného nemocenského poistenia mám vykázať obdobie od 1.1.2009 do 11.2.2010 a to isté uviesť aj v prílohe?
Ďakujem, neviem sa s tým pohnúť ďalej.
Áno, ona mala v celom tomto období prerušené poistenie, takže vyplníte to tak, ako ste napísala + vyplníte bod 7 - pravdepodobný zárobok.;)
editasara
12.02.10,07:13
Dobrý deň, prosím Vás, som DNP osoba, aj zamestnaná, aj SZČO-ale zatiaľ si neplatím odvody. Mám nadčasy, ktoré by som mohla vyčerpať počas OČR - zo zamestnania. Môžem si z DNP čerpať OČR a v práci náhradné voľno? Dá sa robiť takáto kombinácia? Ďakujem
veronikasad
12.02.10,07:17
Dobrý deň, prosím Vás, som DNP osoba, aj zamestnaná, aj SZČO-ale zatiaľ si neplatím odvody. Mám nadčasy, ktoré by som mohla vyčerpať počas OČR - zo zamestnania. Môžem si z DNP čerpať OČR a v práci náhradné voľno? Dá sa robiť takáto kombinácia? Ďakujem
Nemal by byť žiadny problém
editasara
12.02.10,07:38
Ďakujem za odpoveď, Veronika.