Katty
08.07.04,14:04
Zdravím všetkých,

potrebovala by som poradiť s vyhotovením "dobropisu", ktorý by sa však mal týkať dodávok tovaru cca.40 faktúr v tuzemsku jednému odberateľovi za obdobie apríl-jún 2004 (potrebujeme znížiť cenu tovarov).Dá sa to vôbec všetko zhrnúť na jednu mínusovú faktúru (s prílohou zoznamu poradových čísel pôvodných faktúr, podľa §75 ods.7) alebo sa musí ku každej faktúre vystaviť dobropis???

Za odpovede vopred všetkým ďakujem
Oldi
08.07.04,12:24
Myslím si, že by to nemal byť problém. Pokiaľ budú uvedené poradové čísla pôvodných faktúr v zmysle spomínaného §75,ods7. Tiež mávam podobné dobropisy, zatiaľ nebol problém. Len v tej faktúre (dobropise) by malo byť zreteľne vyznačené, že poradové čísla faktúr, na ktoré sa oprava vzťahuje sú uvedené v prílohe... atď.
Upresňuje: myslel som tým, že by mal stačiť jeden súhrnný dobropis. Ale na druhej strane z praxe viem, že je to dosť nepríjemné pri účtovaní, pokiaľ sa to viaže na reklamácie. V tom dobropise by mala byť za každú faktúru samostatná položka, závisí od toho, o akú opravu pôjde. Či celkové zníženie z ceny alebo len niektoré položky z faktúry, toto je už individuálne. Snáď som to nenapísal moc komplikovane... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Pekný deň želám...
Luckasari
08.07.04,12:31
ja v takychto pripadoch vystavujem jeden dobropis, a prikladam zoznam faktur, ku ktorym sa dobropis vztahuje
Katty
08.07.04,12:42
Ďakujem za odpovede, zhrniem to teda do jednej mínusovej faktúry.
Milka
09.07.04,20:04
A čo keď vznikne takýto problém? Mám dobropis za vrátené palety a nedá sa konkretizovať, ku ktorým faktúram patrí. Mám ho zaradiť do výkazu na riadok medzi došlé faktúry? A nie riadok 25?
Zuzka
09.07.04,20:32
Milka, ja by som to asi dala na riadok 25. Kamarátka sa na školení na toto presne pýtala, a školiteľka z DR BB povedala, že na riadok 25.