kachniatko
24.02.09,15:41
Dobrý deň,
Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom normatívov na deti pre MŠ. Potrebujem urobiť rozpočet a všade som našla len normatív pre ZŠ.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
mjarka
25.02.09,20:40
"Normativ" v MŠ, zriaďovateľom ktorej je obec (mesto) vlastne neexistuje. Dá sa zistiť suma, ktorú dostane obec v podielových daniach na dieťa v MŠ. Na dieťa v MŠ, ktorá má viac ako 25 detí, dostáva zatiaľ obec v roku 2009 71,4€/2152 Sk x 31, t. j. cca 2213,4 €/66 680 Sk na celý rok. Suma 71,4€ je jednotkový koeficient a 31 je koeficient, ktorým sa započítava dieťa MŠ. V tom je započítané aj stravovanie dieťaťa v školskej jedálni pri MŠ. Výška jednotkového koeficientu závisí od výnosu dane, t.j. môže sa zmeniť (čo je veľmi aktuálne v súvislosti s hospodárskou krízou). Obec však nie je povinná dať MŠ všetky prostriedky, ktoré dostane na MŠ v podielových daniach. Môže dať viac, môže dať menej.
Nie je mi celkom jasné, že robíte teraz rozpočet pre MŠ. Rozpočet by ste už predsa mali mať schválený - je súčasťou rozpočtu obce, ktorý sa schvaľoval na konci roka 2008. Výšku schváleného rozpočtu by Vám mal oznámiť zriaďovateľ, resp. si ho vyhľadajte v rozpočte obce na rok 2009.