Jennys
24.02.09,17:11
Prosím neviem či mi bude vedieť niekto poradiť, ale aspoň sa pokúsiť opísať môj problém. 6.2. 2009 som posielala tri balíky cca každý mal 15 kg do Austrálie jednej firme. Všetko prebehlo dobre, išlo to cez colnicu potom na poštu. Pravdaže som ich aj poistila. Dnes mi z tej firmy poslali mail, že jeden z tých balíkov už prišiel ale pred 10 dňami, ostatné stále nemajú. Naozaj netuším ako mám postupovať. Bola som na pošte, musím vraj čakať a potom sa napíše reklamácia...lenže ide o to že ak neboli doručené a niekoho vinou sa mi tak vrátia späť, budem musieť za ne zaplatiť tú cestu späť čo teda pekne stálo keďže všetky tri boli za cenu poštovného 240 € čo sú fakt nemalé peniaze a keď si predstavím že by som to za vrátenie musela zaplatiť pošte tak mi je z toho nanič a to ešte nehovorím o opätovnom zaslaní do Austrálie, keďže je to všetko už z ich strany zaplatené. Písala som aj mail priamo na poštu oni mi nevedia zistiť kde zásielky sú. Načo sú potom všetky papierovačky a tie čísla okolo toho? Dodacia doba od odoslania je maximálne 18 pracovných dní ktoré ešte neuplynuli ale už to je zarážajúce že jeden balík prišiel a ďalších desať dní sa nič nedeje. Ak mi to príde naspäť môžem tie zásielky neprebrať s tým že budem na to písať reklamáciu? naozaj neviem ako a čo s tým. Aj tá firma na tovar čaká, neviem kde to je či to nedali do nejakého iného lietadla ale to je tiež možné a teraz je to ktovie v akej krajine, tam sa adresát nenájde a pošlú mi to späť. Nie som ochotná tie peniaze za to zaplatiť. Ďakujem za radu akúkoľvek.