miriza
23.06.05,10:41
Odkiaľ ste zobrali registračné čislo iformačného systému??? Ja spracuvávam mzdy a osobné údaje v Olympe. Čo mám teda napísať do toho poverenia zodpovednej osoby?

Ďakujem
skola
23.06.05,09:18
Najprv sa musíš zaregistrovať, po obdržaní potvrdenia o registrácii IS dopíšeš registračné číslo-ak dobre viem, aj ja tak budem robiť
vladan
23.06.05,09:19
To mi nikto neporadí?????????
neviem, či má vzor nejakého poverenia, ale niečo nájdeš v príspevku č. 19 tejto témy: http://www.porada.sk/showthread.php?p=89053#post89053
miriza
23.06.05,09:20
Musím sa zaregistrovať na Formulári informačného systému?? Akurát ho mám pred sebou. Dnes sa celý deň hrabem v téme o OOU a už mi z toho šibe.
vladan
23.06.05,09:23
Musím sa zaregistrovať na Formulári informačného systému?? Akurát ho mám pred sebou. Dnes sa celý deň hrabem v téme o OOU a už mi z toho šibe.
skôr než sa rozbehneš zaregistrovať sa ... http://www.porada.sk/showthread.php?t=9417&page=1&pp=10
Zita5
23.06.05,09:26
Já ešte pridám jednu otázku , ak mám na DoVP mzdárku , ktorá mi spracuváva mzdy na svojom PC doma , musí si informačný systém zaregistrovať na UOOÚ a následne po pridelení jej registračného čísla , já napíšem poverenie zodpovednej osoby , čiže mzdárku a súčasne toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... Dobre rozumiem ?
miriza
23.06.05,09:28
Už som to dnes čítala najmenej 3x ale na tvoje odporúčanie som si to prešla ešte raz. Máme 13 zamestnancov IS je pripojený na internet a pod. Takže už sa môžem rozbehnúť zaregistrovať?
Kočtúchová
23.06.05,10:17
Nie som si istá, či je nutné sa zaregistrovať. My máme 10 zamestnancov, PC na net, a poverili sme zodpovednú osobu - to znamená, že náš IS netreba registrovať, iba vyplniť formulár evidencie informačného systému+ vypracovať bezpeč. projekt a smernice. Registrovať sa musia tie IS, kde PC je na NET, spracúvajú bud osobné údaje osobitnej kategorie, alebo sa ich týka cezhraničný tok osobných údajov. ak sa ta to týka - áno musís sa zaregistrovať.
skola
23.06.05,10:19
Podľa mňa, keď máš poverenie ZO, netreba sa zaregistrovať, § 25 ods.2 písm. b, treba poslať oznámenie prevádzkovateľa o poverení ZO
miriza
23.06.05,10:30
Takže ak som už tomu koncečne pochopila. Na úrad o ochrane osobných údajov pošlem len poverenie zodpovednej osoby teda mňa, že mám na starosti tieto osobné údaje, dám zámestnancom podpísať súhlas dotknutej osoby, vypracujem bezpečnostý projekt a tým to už končne skončí ????
UCET
23.06.05,10:43
Takže ak som už tomu koncečne pochopila. Na úrad o ochrane osobných údajov pošlem len poverenie zodpovednej osoby teda mňa, že mám na starosti tieto osobné údaje, dám zámestnancom podpísať súhlas dotknutej osoby, vypracujem bezpečnostý projekt a tým to už končne skončí ????
no ja myslim ze to je vsetko. nebodaj by si chcela viac
miriza
23.06.05,10:46
Konečne !!!!!!!!!!! Ak by ešte niekoho niečo napadlo, tak si to ešte rada prečítam. Od rána nad tým sedím a keď treba ísť domov tak ma to začne baviť.
ataner
23.06.05,10:47
ak niekto može prilepte sem bezpečnostný projekt vypracovaný! čítam, čítam ale neviem ako na to ďakujem
miriza
23.06.05,10:49
Ten je v téme: Pozor zákon o ochrane osobných údajov. Nájdi si ho cez hľadať.
Zita5
23.06.05,10:55
Já ešte pridám jednu otázku , ak mám na DoVP mzdárku , ktorá mi spracuváva mzdy na svojom PC doma , musí si informačný systém zaregistrovať na UOOÚ a následne po pridelení jej registračného čísla , já napíšem poverenie zodpovednej osoby , čiže mzdárku a súčasne toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... Dobre rozumiem ?

Prosím ...
lenkak
23.06.05,11:09
Odpovedala si si:
"toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... "
Načo sa chceš registrovať, veď spracúva iba mzdy, ak je pripojená na Internet potrebuješ projekt a ak nie stačia smernice:

Povinnosť registrácie sa vzťahuje na všetky IS, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania s výnimkou tých IS, ktoré
- obsahujú osobné údaje FO na účely vedenia mzdovej a personálnej agendy – tu spadajú mzdové softy firiem, ktoré nemajú zodpovednú osobu, čiže nemusia registrovať IS (ale musia viesť evidenciu o nich!!!)
Kočtúchová
23.06.05,11:20
Čo mám napísať do formulára evidencia IS - písmeno g) a h).
Do g) som napisala danovy urad, poistovne a pod. Ale neviem, co s tým písmenom h).
A do pravneho zakladu som vypisala nejake zakony- napr. 461/2003, 581/2004, 311/2001. Je to ok?

Dkjm.
vladan
23.06.05,11:22
Čo mám napísať do formulára evidencia IS - písmeno g) a h).
Do g) som napisala danovy urad, poistovne a pod. Ale neviem, co s tým písmenom h).
A do pravneho zakladu som vypisala nejake zakony- napr. 461/2003, 581/2004, 311/2001. Je to ok?

Dkjm.
tie písmenká sú z ktorého paragrafu?
Kočtúchová
23.06.05,11:41
písmeno g) okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú OU sprístupnené:

príjemca par. 4 ods. 8 zákona o ochrane os. udajov 428 v znení nesk. predpisov
sprístupnenie par. 4 ods. 1 písm. c zákona o oou

písmeno h) tretie strany, príp. okruh tretích strán, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budu ou poskytnuté

tretia strana par 4 ods. 7 zákona o oou
poskytnutie par. 4 ods. 1 písm. b zákona o oou
vladan
23.06.05,11:51
písmeno g) okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú OU sprístupnené:

príjemca par. 4 ods. 8 zákona o ochrane os. udajov 428 v znení nesk. predpisov
sprístupnenie par. 4 ods. 1 písm. c zákona o oou

písmeno h) tretie strany, príp. okruh tretích strán, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budu ou poskytnuté

tretia strana par 4 ods. 7 zákona o oou
poskytnutie par. 4 ods. 1 písm. b zákona o oou... ja som chcela vedieť tie písmenká g a h, ale už som si to našla ... takže ja mám v § 26 ods. 3 pod písmenom g): účel spracovania osobných údajov a pod písmenkom h) zoznam osobných údajov

... potom som tu našla písmenko j) okruh príjemcov, ale tu sa píše o sprístupnení a sprístupnenie = nahliadanie do spisov alebo do IS, a nahliadať do spisov a do IS by mala (podľa mňa) len zodpovedná osoba a dotknutá osoba

... písmenko k) tretie strany - tu by som dala SP, ZP, DÚ, príp. iné
bea
23.06.05,11:51
ak niekto može prilepte sem bezpečnostný projekt vypracovaný! čítam, čítam ale neviem ako na to ďakujemPozri sa do DOKUMENTY, tak je prilepený bezpečnostný projekt aj bezpečnostná smernica.
Zužu
28.06.05,09:08
Odpovedala si si:
"toto oznámenie poverenia zašlem doporučene na úrad pre ochr..... "
Načo sa chceš registrovať, veď spracúva iba mzdy, ak je pripojená na Internet potrebuješ projekt a ak nie stačia smernice:

Povinnosť registrácie sa vzťahuje na všetky IS, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania s výnimkou tých IS, ktoré
- obsahujú osobné údaje FO na účely vedenia mzdovej a personálnej agendy – tu spadajú mzdové softy firiem, ktoré nemajú zodpovednú osobu, čiže nemusia registrovať IS (ale musia viesť evidenciu o nich!!!)
Neviem či som správne pochopila výnimku v zákone, keď používam v mzdách rodné čísla detí na daňový bonus, nemusím registrovať IS? Na porade som čítala jednu odpoveď z ÚOOÚ citujem: Tie subjekty, ktoré spracúvajú osobitné kategórie osobných údajov blízkych osôb zamestnancov napr. rodné číslo detí alebo manžela/manželky, by mali svoje mzdové IS registrovať. Mám podpísaný súhlas dotknutých osôb. Nestačí to?
Prosím, poraďíte mi? Ja som písala dotaz na ÚOOÚ, ale zatiaľ som nedostala odpoveď.
Zužu
28.06.05,09:57
Nikto mi neporadil, ale ja som zistila telefonicky na úooú, nemusím sa registrovať je to vo výnimke v § 25 zákona a našla som aj komentár k tomuto zákonu, takže o jednu starosť menej. Teším sa. Až na to, čo všetko treba urobiť na ochranu PC / robím na jednom PC aj mzdy a je pripojený na internet/.
Manual
28.06.05,14:36
Ak je PC na ktorom sa spracovávajú mzdy a personálna agenda a tento PC je aj pripojený na NET alebo je zapojený v podnikovej sieti a niektorý PC z tejto siete je napojený na NET, treba IS registrovať. Toto hovorili na každom školení na OOU.
Pekný deň...
Denda
28.06.05,14:55
Ak je PC na ktorom sa spracovávajú mzdy a personálna agenda a tento PC je aj pripojený na NET alebo je zapojený v podnikovej sieti a niektorý PC z tejto siete je napojený na NET, treba IS registrovať. Toto hovorili na každom školení na OOU.
Pekný deň...A tu neplatí výnimka podľa par.25?
lenkak
28.06.05,14:58
Ak je PC na ktorom sa spracovávajú mzdy a personálna agenda a tento PC je aj pripojený na NET alebo je zapojený v podnikovej sieti a niektorý PC z tejto siete je napojený na NET, treba IS registrovať. Toto hovorili na každom školení na OOU.
Pekný deň...
Len v NZ to nehovorili.
Jana Acsová
28.06.05,15:01
Ak je PC na ktorom sa spracovávajú mzdy a personálna agenda a tento PC je aj pripojený na NET alebo je zapojený v podnikovej sieti a niektorý PC z tejto siete je napojený na NET, treba IS registrovať. Toto hovorili na každom školení na OOU.
Pekný deň...V tomto si dovoľujem uviesť opravu, nakoľko § 25 ods. 2 písm. c) výslovne vylučuje z povinnej registrácie systémy, ktoré slúžia na spracúvanie plnení z predzmluvných vzťahov a existujúceho alebo ukončeného pracovnoprávneho vzťahu. Tento systém sa iba eviduje, pričom pre účely evidencie nám bolo doporučené napr. tlačivo "registračné", ktoré možno stiahnuť z netu a upraviť iba hlavičku s tým, že sa jedná o "evidenciu systému" (a teda nie registráciu).
Manual
28.06.05,15:03
Len v NZ to nehovorili.Lenka ako to myslíš ?
Ja som bol v Trnave tam to hovorili. Známa bola v Bratislave a tam tiež. V par. 25 to nie je. Je tu rozpor medzi prednášajúcimi a zákonom. Čo s tým ?
Pakný deň...
lenkak
28.06.05,15:05
V NZ nám tvrdili, že nie je potrebné sa registrovať iba si registráciu vypísať za účelom evidencie tak ako to píše Avo a nikam to neposielať, mať to len ako EVIDENCIU.
vladan
28.06.05,15:09
Ak je PC na ktorom sa spracovávajú mzdy a personálna agenda a tento PC je aj pripojený na NET alebo je zapojený v podnikovej sieti a niektorý PC z tejto siete je napojený na NET, treba IS registrovať. Toto hovorili na každom školení na OOU.
Pekný deň...
a nebolo to náhodou o vypracovaní bezpečnostného projektu? lebo nám to takto odprezentovali, ale nehovorili o registrácii IS, ale o vypracovaní bezpečnostného projektu ;)
Manual
28.06.05,15:13
Veď ja tvrdím čo som počul nič viac a dívam sa na to v pozn. zošite. Asi majú nový výklad zákona.
Pekný večer...
vladan
28.06.05,15:16
Veď ja tvrdím čo som počul nič viac a dívam sa na to v pozn. zošite. Asi majú nový výklad zákona.
Pekný večer...
ako prevraciam zákon, tak prevraciam zákon a aj keď je dosť divne napísaný, spojitosť medzi mzdovým softom umiestneným na PC, ktorý je napojený na net a registráciou tohto IS tam nevidím ... jediná spojitosť je tam s bezpečnostným projektom ... ale nechcem sa hádať ;)
Manual
28.06.05,15:21
ako prevraciam zákon, tak prevraciam zákon a aj keď je dosť divne napísaný, spojitosť medzi mzdovým softom umiestneným na PC, ktorý je napojený na net a registráciou tohto IS tam nevidím ... jediná spojitosť je tam s bezpečnostným projektom ... ale nechcem sa hádať ;)Vladka ani ja tam nič nevidím ale v máji na školení kde som bol to takto prezentovali.... Nech vráti prednášajúci peniaze ???
Pekný deň.
Džek
28.06.05,16:30
Tiež mám svoje skúsenosti s vypisovaním registračného formuláru. Pol dňa som ho vypisovala, nakoľko máme rodné listy detí rodinných príslušníkov, údaje o odborároch a cezhrarničný tok do tretích krajín. Keď som bola už v koncoch a nevedela som si z niektorými kolonkami rady, zavolala som na úrad a tam mi povedali, že registrovať sa netreba a aj tá tretia krajina (mimo európsku úniu)je bezpečná.
Tak fakt neviem v ktorých prípadoch je tá registrácia nutná.
Len treba výpis z registra trestov do osobného spisu založiť (nikam neposielať)
Zužu
29.06.05,11:17
Aj ja pripájam svoj názor k téme "registrácia IS". Čo som zistila tak IS netreba registrovať aj keď sú na jednom PC mzdy a internet. Len treba vypracovať bezpečnostný projekt a zabezpečiť ochranným systémom PC. Tieto informácie som získala na úooú. Ale zároveň mi bolo povedané, že je jednoduchšie kúpiť nový PC z toho dôvodu, že to je lacnejšie pre firmu, ako dať vypracovať bezp. projekt a obstarať zabezpečovací systém pre PC.
Haira
17.05.12,09:42
ahojte,
pri spracovavani smernic som narazila na registrovanie IS systemu, ak je pripojeny na NET a robim v nom mzdy.
Chcela by som registrovat teda tento system. Myslite, ze je to velky problem, ked by som ho chcela registrovat
spatne? Hrozia sankcie?
dakujem