nikulka16
24.02.09,18:58
dobry vecer...chcela by som sa opytat na podrobnosti diety infekcnej mononukleozy..prosim vas ak ma niekto zoznam potravin ktore nemozem konzumovat tak mi ho prosim poslite na e-mail dakujem vopred:)a ake druhy ovocia mozem jest a ci by som mohla zhresit konzumaciou bielej cokolady..a co moze sposobit namaha napr.sportovanie alebo posedenie v nejakom bare alebo len tak von.dakujem
the_phenom
07.06.09,19:04
Nikulka ak sa bues namahat tym ze mas zvacsenu slezinu sa ti moze natrhnut a vraj to nieje sranda..aspon to mi povedali ked som ju mal ja ....k diete nedietoval som moc a pecenove testy ok po troch mesicoch ale asi to bue individualne ale vyliec to poriadne ja som to mal pred dvomi rokmi a teraz este mam zdurene uzliny na krku..praajem skore uzdravenie
pasuliatko
07.06.09,20:43
na to sa skús opýtať doktora prípadne dietológa
BXLmiami
08.06.09,05:28
Je to vlastne pečenová dieta,dieta na pečen.
Braňo
08.06.09,05:34
nepřestat jíst - jíst pravidelně, vícekrát za den (5 krát), menší porce
čerstvá strava - jídlo by mělo být čerstvě připravené - uvařím -> sním, maximálně nechám do druhého dne uležet; vyhnout se konzervám
pestrá strava - dbát na vyváženost potravy - maso, přílohy, zelenina, pečivo, sladkosti... každý den něco jiného
žádný alkohol
omezit tuky - především tuky živočišného původu
nesmažit - dávat přednost jiným způsobům tepelného zpracování potravin (vaření, dušení)
zelenina, ovoce a vitamíny
všeho s mírou - můžete sníst cokoliv chcete, ale ne kolik chcete, nepřežírejte se
nejíst to, po čem je mi zle - poslouchejte vlastní tělo, když nechce některou konkrétní potravinu, tak mu ji nenuťte, i když vám tolik chutná
přemýšlet - řídit se vlastním rozumem a úsudkem; Projednou klidně můžete zhřešit. Klidně si dejte propečený řízeček nebo čokoládový dortík. Je úplně v pořádku, když si jednou uděláte radost. Nesmí se ale z toho jednou stát zvyk, na to pozor!


V jídelníčku je nutné omezit živočišné tuky, aby nedocházelo k přetížení jater. Vyloučíme tak mastná a smažená jídla, uzeniny, vepřové maso, zásmažky, omáčky, vejce, tatarské omáčky apod. Není vhodná ani příliš ostrá či kořeněná strava, alkohol a káva. Vyhýbáme se také přemíře konzervačních látek.
zanetth
08.06.09,06:50
Môjmu synovi odporučili jesť tvaroh. Inak súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.