balala
23.06.05,10:46
milí odborníci, chcem sa odpisovať na odpisovanie osobného auta pri lízingu (uzatvorené po 1.1.2004, čiže odpisuje nájomca). bolo kúpené osobné auto, k nemu ešte monitor na knihu jázd a podobné veci. daňové odpisy pri lízingu sú 36 mesiacov, keď zmluva je na 36 mesiacov. no chcem sa opýtať práve na to príslušenstvo, lebo to nebolo súčasťou a bolo kúpené od inej spoločnosti. keď sa zaradilo do obstarávacej ceny auta, tiež sa má daňovo odpisovať 36 mesiacov alebo ako? alebo to radšej vybachnúť preč, aj tak to má cenu nižšiu ako 30 tis. musím opravovať odpisy a neviem, čo s tým. či na celú cenu vyrátať 36 mes. alebo 36 mes. len na to od lízingovky. určite je tu niekto múdrejší,kto mi poradí. ďakujéééééééééééééééééééééé ééééééééééééééém
Alexa
02.11.05,13:20
Ahoj,

podľa mojich vedomostí, pre lízingu neexistuje technické zhodnotenie!!
detektív
04.11.05,09:42
Ja by som to dala priamo do nákladov, ak sume nie je vyššia ako 30 tis.
Monika1
04.11.05,12:16
Ak to technické zhodnotenie bolo v roku nadobudnutia mot. vozidla, musíte požiadať leasingovú spoločnosť o súhlas s technickým zhodnotením ich motorového vozidla a zaradila by som to ako samostatnú položku do majetku a odpisovala by som to rovnomerne 4 roky. Ak bolo technické zhodnotenie v roku 2005 dala by som to do nákladov priamo na 501 v analytickom členení. Neviem kedy si realizovala technické zhodnotenie a ako si to účtovala. Ak chceš lepšiu informáciu, musíš to bližšie opísať.