tonito
24.02.09,21:07
Rekonstrujem stary 100 rocny RD.Teraz sme v stadiu kedy zacinam resit podlahy.V dvoch izbach mame stare suche dosky, ktore mam uz poriesene ale vrta mi v hlave ako mam riesit dalsie dve izby.Teraz je tam len poter z betonu.Uvazujem ze na ten beton natiahnem PVC foliu a na nu polozim napr 2cm polystyren medzi ktory by som nohol pripevnit o podlahu hranoly 2x3.Na tieto hranoly a polystyren potom polozim OSB dosky s perodrazkou.Co si myslite?Bolo by to vhodne?Dakujem za odpovede.
brano11111
25.02.09,07:11
2 cm na zateplenie podlahy na terene je malo. Skus dat 7 cm.

Brano
aviator
25.02.09,18:18
Na izoláciu medzi trámy pod podlahu sa najčastejšie používa sklenená alebo minerálna vata.
Mne sa osvedčilo robiť plávajúcu palubovku - ako laminát. Dáme podložku, palubovku ukladáme a lepíme navzájom, necháme vyschnúť, obrúsime, nalakujeme a máme drevenú podlahu za cenu lepšieho laminátu, len s väčším množstvom roboty.
tonito
05.03.09,09:26
Co tak to urobit nasledovne
Na betonovu podlahu nalepit tvrdeny polystyren 3-5cm a dat ho do roviny.Nan prestriet PVC foliu.Na foliu protikrokovu foliu, ktory sa dava pod plavajucu podlahu a na vrch uz len poukladat laminatovu podlahu.
Cela tato skladba sa mi pozdava a aj financna stranka veci je celkom uspokojiva.Dakjujem za odpoved.
220870
05.03.09,16:13
Co tak to urobit nasledovne
Na betonovu podlahu nalepit tvrdeny polystyren 3-5cm a dat ho do roviny.Nan prestriet PVC foliu.Na foliu protikrokovu foliu, ktory sa dava pod plavajucu podlahu a na vrch uz len poukladat laminatovu podlahu.
Cela tato skladba sa mi pozdava a aj financna stranka veci je celkom uspokojiva.Dakjujem za odpoved.
Podľa mňa to neunesie nábytok.V spojoch dosiek plávajúcej podlahy sa to časom a tlakom chôdze môže poprehýbať a podlahovka začne vŕzgať.
220870
05.03.09,16:15
2 cm na zateplenie podlahy na terene je malo. Skus dat 7 cm.

Brano
2-3cm stačí.Pri podlahe ide len o prerušenie tepelného mostu. Radšej tie centimetre použite pri zateplení stropu.
220870
05.03.09,16:23
Rekonstrujem stary 100 rocny RD.Teraz sme v stadiu kedy zacinam resit podlahy.V dvoch izbach mame stare suche dosky, ktore mam uz poriesene ale vrta mi v hlave ako mam riesit dalsie dve izby.Teraz je tam len poter z betonu.Uvazujem ze na ten beton natiahnem PVC foliu a na nu polozim napr 2cm polystyren medzi ktory by som nohol pripevnit o podlahu hranoly 2x3.Na tieto hranoly a polystyren potom polozim OSB dosky s perodrazkou.Co si myslite?Bolo by to vhodne?Dakujem za odpovede.
Ja som to pred pár rokmi riešil ,úplným vybúraním podlahových betónov( aj tak už boli na nič).Skladba je takáto.Podkladný betón 3-4 cm....IPA....fólia ( polystyrén a ipa sa neznášajú ipa pôsobí na polystyrén ako rozpúštadlo ,dôsladkom čoho sa polystyrén začne traťiť )..poter, 5x5 cm drevenné hranole na to palubová dosková podlaha.Pomedzi hranole
mám natiahnutú trubku na kúrenie ( hliníkoplast). Funguje to na 100%.
KOBAKA31PORADA
05.03.09,19:23
Pozor na vlhkost naslednu plesen. Ak tam das polystyren,pravdepodobne ti to zacne odspodu plesniviet. Treba to odizolovat proti prieniku vlhkosti zospodu aj zvrchu.
tonito
07.03.09,07:48
Na jednom diskusnom fore som cital jeden prispevok ohladne podlah.Pisal tam jeden clovek,ktoremu v predajni s podlahami navrhli take riesenie ako popisujem vyssie.Na beton dat tvrdeny polystyren nan protikrokovu foliu a na foliu laminatovu podlahu.Ja chcem mat v dome aj koberce na laminatovej podlahe.Len rozmyslam ci sa nebude podlaha nejako prehybat a sadat.Je ten tvrdeny polystyren naozaj tak tvrdy ze sa po nom da chodit, ked je na nom ta podlaha z laminatu?.....Potrebujem to poriesit aby to bolo funkcne a financne nenarocne.Dakujem za odpoved.
brano11111
09.03.09,06:39
2-3cm stačí.Pri podlahe ide len o prerušenie tepelného mostu. Radšej tie centimetre použite pri zateplení stropu.
220870, mal som pocit, ze ide o podlahu na terene. Odporucany tepelny odpor pri rekonstrukcii je 1,5. Ak dam do podlahy extrudovany polystyren s lambdou 0,034, hrubka 5cm ma tepelny odpor cca 1,47. Spolu s dalsimi vrstvami mozes dostat tych 1,5. Ak by si pouzil expandovany polystyren, ten ma vyssiu lambdu, cize hrubka ti narasta. Rozhodujuca bude pre teba asi cena, takze by som volil expandovany polystyren.
tonito, na polystyren odporucam nejaku roznasaciu vrstvu - beton.
avv
03.03.11,10:26
Jeden známy má na betóne polystyrénovú dosku cca 5cm s drážkami na podlahové kúrenie (nie štuplíky, ale len drážky čisto na rúrky), okolo rúrok podomácky umiestnený hliníkový plech, na tom cca 3mm sololit sťaby roznášacia vrstva a na tom laminátová podlaha. Presné hrúbky nevedel, má to asi 5 rokov, vraj bez problémov. Sú to však starší manželia blízko k dôchodku, tak oni tú podlahu asi moc nezaťažujú.

Ja tiež rozmýšľam takéto dačo spraviť, ale všetci výrobcovia suchých podlahových systémov doporučujú dať aspoň suchý poter vo forme 2 vrstviev sadrovláknitých dosiek navzájom zlepených, t.j. 20mm ale lepšie 25.
petervi
28.05.11,16:59
Aby som kludne spal aj po 15 rokoch, mam dat do podlahy pod cementovy poter styrodur alebo staci aj EPS 200S.