lusetka
25.02.09,08:02
Dobrý deň, ja spolu s manželom preberame od manželovej matky s.r.o. v ktorej robime komplet zmeny (nazov, zmena sidla, rozsirujeme predmety podnikania, zmena s jednoosobovej s.r.o na s.r.o dvoch spolocnikov), vsetko si robime samy, takze sme podali navrh na zmenu do ORSR, kde sme uviedli ze sme obidvaja spolocnici aj konatelia. Pretoze sme v prilohach aj v navrhu na zmenu v s. r.o. mali nejake nedostaky, tak navrh nebol prijaty a musime podat namietku a doplnit chybajuce informacie. Problem je v tom, ze nastal v nasej rodine problem, a tak manzel nemoze byt uz spolocnikom ani konatelom... je mozne dodat na sud novu zmluvy, navrh...kde by som vystupovala len ja, alebo musime to dotiahnut do konca obidvaja, až do riadneho zapisu do ORSR, cize opravime chyby a budeme v zmluvach vystupovat obidvaja, a potom, opat podat navrh na zmenu,(odvolanie konatela)?

Dufam, ze som to napisala zrozumitelne a dakujem za odpoved
zalobaba
25.02.09,09:17
Dobrý deň, ja spolu s manželom preberame od manželovej matky s.r.o. v ktorej robime komplet zmeny (nazov, zmena sidla, rozsirujeme predmety podnikania, zmena s jednoosobovej s.r.o na s.r.o dvoch spolocnikov), vsetko si robime samy, takze sme podali navrh na zmenu do ORSR, kde sme uviedli ze sme obidvaja spolocnici aj konatelia. Pretoze sme v prilohach aj v navrhu na zmenu v s. r.o. mali nejake nedostaky, tak navrh nebol prijaty a musime podat namietku a doplnit chybajuce informacie. Problem je v tom, ze nastal v nasej rodine problem, a tak manzel nemoze byt uz spolocnikom ani konatelom... je mozne dodat na sud novu zmluvy, navrh...kde by som vystupovala len ja, alebo musime to dotiahnut do konca obidvaja, až do riadneho zapisu do ORSR, cize opravime chyby a budeme v zmluvach vystupovat obidvaja, a potom, opat podat navrh na zmenu,(odvolanie konatela)?

Dufam, ze som to napisala zrozumitelne a dakujem za odpoved

V rámci podania námietok nie je možné robiť ďalšie zmeny, ktoré dodatočne z vašej strany a potrieb vyplynuli. Je možné iba opraviť doklady, ktoré mal súd za nedostatočné. Ďalšie zmeny je možné podať až po zapísaní tých prvých. Druhou možnosťou je nepodať v 15-dňovej lehote námietky a uskutočniť časť pôvodných zmien tak, ako keby tie prvé vôbec neboli......
lusetka
02.03.09,05:45
Ďakujem za odpoveď. Takže nakoniec sme sa rozhodli ignorovať 15 -dňovú lehotu. Ešte by som dosť nutne potrebovala zistiť postup čo mame urobiť, keď v s.r.o mením názov, sídlo, konateľa a priberám nové predmety podnikania. Jedna sa mi o tie nové predmety podnikania. Predchádzajúci zápis do s.r.o nám odmietli urobiť aj z dôvodu, že sme nedodali nové živnostenské oprávnenia a tie nám na živnostenskom úrade nechceli vydať, lebo nemáme ešte v obchodnom registri zmenu na nové sídlo. Teraz neviem ako postupovať. Mám urobiť to, že pôvodný vlastník-konateľ požiada na živnostenskom úrade o tie nové predmety čo chceme a potom sa to všetko naraz zapíše do návrhu na zmenu v s.r.o a súvisiacich papieroch spolu so smenou názvu, sídla a konateľa. Urobí nám obchodný register toľko zmien naraz? Treba ísť najprv na ten živnostenský a potom s požadovanými zmenami na OR?

Ďakujem veľmi pekne.