arizona
25.02.09,08:21
Často vidím na nete ponuku digitálnych fotorámikov. Nikde ale neviem nájsť ako sa používa a na akom princípe funguje.:confused:
Vedel by mi to niekto vysvetliť?
Fero11
25.02.09,08:13
staci to napisat do google a hned budes vediet co to je a na co to je. Podla mna je to na nic (alebo ako sa hovori, ze je to na 2 veci .....)
arizona
25.02.09,08:20
staci to napisat do google a hned budes vediet co to je a na co to je. Podla mna je to na nic (alebo ako sa hovori, ze je to na 2 veci .....)
veď som gúúglila :---, ale všetci ponúkajú a nik nevysvetľuje:rolleyes:
bobino38
25.02.09,08:26
...z názvu je to trochu aj jasné..je to prehliadač digitálnych fotiek ktoré prenesieš do fotorámiku USB pamäťou.
duves
25.02.09,08:42
...z názvu je to trochu aj jasné..je to prehliadač digitálnych fotiek ktoré prenesieš do fotorámiku USB pamäťou.
Možno aj priamo kablom z PC, urcite je tam vnutorna pamäť a bude to ponukat kolobeh obrazkov v určitom časovom odstupe. Dost draha sranda.
bobino38
25.02.09,08:58
...presne tak ako vravíš, da sa samozrejme napojiť aj cez PC, a je to založené na slideshow, čiže automatické prehliadanie obrázkov v časovom odstupe ako si nastavíš vo fotorámiku...
Chobot
25.02.09,11:17
Často vidím na nete ponuku digitálnych fotorámikov. Nikde ale neviem nájsť ako sa používa a na akom princípe funguje.:confused:
Vedel by mi to niekto vysvetliť?

Princíp je veľmi jednoduchý, je to zjednodušený PC resp. zložitý monitor.

Taký fotorámik má nejaký monitor, zdroj napájania (baterka, externý zdroj), nejakú pamäť, procesor a jednoduchý program na prehliadanie obrázkov. On ti vlastne zobrazuje obrázky, ktoré má uložené buď v internej pamäti, alebo na pamäťovej karte v určitom poradí, s určitou či voliteľnou frekvenciou zmeny obrázkov. Na môj vkus je to ešte stále drahé. Pokiaľ sa ti fotorámiky dostanú na cenovú úroveň pod 40 € pri uhlopriečke 8 palcov, tak potom poviem, že je to dobrá cena. Veď prečo je cena fotorámčeka (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=12473640)taká, ako 20 palcového monitora - niečo vyše 100 €? Potom to bude celkom vhodný darček pre babičky a iné príbuzenstvo (s už nahratými fotkami vnúčat;)).
Braňo
25.02.09,11:29
Princíp je veľmi jednoduchý, je to zjednodušený PC resp. zložitý monitor.

Taký fotorámik má nejaký monitor, zdroj napájania (baterka, externý zdroj), nejakú pamäť, procesor a jednoduchý program na prehliadanie obrázkov. On ti vlastne zobrazuje obrázky, ktoré má uložené buď v internej pamäti, alebo na pamäťovej karte v určitom poradí, s určitou či voliteľnou frekvenciou zmeny obrázkov. Na môj vkus je to ešte stále drahé. Pokiaľ sa ti fotorámiky dostanú na cenovú úroveň pod 40 € pri uhlopriečke 8 palcov, tak potom poviem, že je to dobrá cena. Veď prečo je cena fotorámčeka (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=12473640)taká, ako 20 palcového monitora - niečo vyše 100 €? Potom to bude celkom vhodný darček pre babičky a iné príbuzenstvo (s už nahratými fotkami vnúčat;)).

Aj za takú cenu sa dajú kúpiť, avšak neznačkové
http://www.pixmania.sk/sk/sk/560704/art/qps/digitalny-fotoramik-7-18.html
Chobot
25.02.09,11:49
Aj za takú cenu sa dajú kúpiť, avšak neznačkové
http://www.pixmania.sk/sk/sk/560704/art/qps/digitalny-fotoramik-7-18.html

Tak to už sa dá...:rolleyes:
evuľa222
25.02.09,12:09
Digitálny fotorámik je v podstate fotorámik, v ktorom sa ti menia fotky, ktoré si ty natiahneš z počítača na USB kľúč a ten dáš potom do toho fotorámika, tiež sa na niektorých dajú pozerať aj videá, skrátka hračka. Ale je to fajn, ja som dostala jeden od manžela a celkom sa mi táto hračka zapáčila, nemusím mať desať rámikov na fotky, stačí jeden a každú chvíľu v ňom mám inú fotku.
arizona
25.02.09,12:14
Ďakujem za podrobné vysvetlenie. Už mám v tom jasno:)
Daniela
25.02.09,12:18
No, zapochybovala by som, či je to na dve veci ...... lebo, my sme ho darovali starým - podotýkam starým - okolo 80 rokov. Naučili sme ich prehliadať a oni si pozerajú naše foto, svoje foto, rodinu, dovolenky a tak. Majú radosť, vedia si to pozrieť sami. Takže aj také je.
Fero11
25.02.09,14:55
dobre tak na 3 veci :D
domenico.office
25.02.09,15:53
dobre tak na 3 veci :D
Nebuď k tomu taký skeptik, mám skúsenosť, že sa ľudia tešia fotorámiku i v PC....
caligulax
25.02.09,16:18
no tie fotoramiky maju aj ine funkcie ako len prezeranie fotiek,filmou, kalendar, cas, budik a radio. Nove uz maju aj taku malu meteostanicu ktora mera vlhkost,teplotu...... maju aj ine este funkcie ale nespomeniem si teraz :) :D
Melicharko
26.02.09,16:03
Fotoramcek je vyborna vec, niektore maju zabudovane aj radio, budik a ine funkcie
Fero11
26.02.09,16:38
Asi som konzervativny, ale pre mna by to bola uplna zbytocnost
(casom sa bude dat s fotoramikom aj telefonovat atd..... a sme tam kde sme chceli byt :D :D )
mpca
27.02.09,08:29
ja som priatelke este pod stromcek kupil za necelych 1200Sk,jeden neznackovy 7" dig. fotoramik,,, ma slot na SD katru a port na usb,,, malu internu pamat a len kalendar z hodinkami,, prehliada len fotky,,, je len na ext. napajanie ale svoj ucel plni aj ako "nocna" lampa :)
kukurička
30.04.09,20:48
Arizonka, ja som taký fotorámik tiež už dávnejšie dostala od syna, no až teraz čítam aké má ešte funkcie. Budem si ho musieť ešte preštudovať, no zdá sa mi, že je len na prezentáciu fotiek - obrázkov. Ja si na SD kartu nahrám rôzne fotky a nastavím spôsob prezerania a keď príde návšteva, tak sedíme, kecáme a popritom pozeráme aj fotky. Kedykoľvek fotky môžeš povymieňať a máš znovu novší fotoalbum. Ja som s touto vecičkou spokojná.
tetrisss
01.05.09,14:57
Hehe, mam, je to taka mila zbytocnost, ale vsak kolko ich mame okolo seba?
SLSP
17.06.10,19:35
Vie mi niekto poradiť, na čo si mám dať pozor pri výbere digitálneho fotorámika?
Prípadne viete odporučiť spoľahlivý internetový obchod?
wabi
14.12.11,18:27
Hm, tak asi sa tu človek ani podrobnejšej rady nedočká, ale skúsim možno predsa niekto poradí tak ako aj ja radím zasa v rubrike zahrada.
Pre svokrovcov chceme kúpiť fotorámik. Samozrejme lacnejší.
Našiel som na nete na tejto stránke:
http://digitalne-fotoramiky.heureka.sk/sencor-sda-410/specifikace/#section
dokonca len za 15€ len aj keď je tam popis, nie je mi s toho jasné či v tom nie je nejaký zádrhel.
takéto to má parametre lenm nie je mi jasné čo to znamená anténny fotorámik. Znamená to že to má aj rádio?
O pamäťovej karte som sa nedočítal...
Izbový DVB-T anténny fotorámček, Štýlový moderný dizajn

UHF 470 - 870MHz, VHF 47 - 230MHz, Impedancia 75 OHM

HDTV READY, SMD technológia, Horizontálna aj vertikálna polarizácia

Zabudovaný výkonný nízkošumový zosilňovač, Zisk 25dB

Napájania 6V/100mA (adapter 220V/6V v balení), Možnosť napájania zo set-top boxu, alebo digitálnej TV

Účastnícka šnúra súčasťou balenia, Pre obrázok veľkosti 13x18 cm
912
14.12.11,18:45
Ono, píšu to, že je to anténa:
http://www.lacne-nakupy.sk/predaj-sda-410-dvb-t-antena-foto-ram

a ako fotoramik to sluzi takto:

fotorámček pri tomto modeli znamená to, že si do neho môžeš vložiť už vyvolanú fotografiu rozmerov 10x15 cm.
Nejedná sa o klasický digitálny fotorámik ako ho poznáme.
Čiže žiadny displej, žiadne USB, žiadne microSD karty, nič.
Proste len vložíš fotku pod sklo.



Dúfam, že pomohlo.
kozlíček
15.12.11,11:40
Možno aj priamo kablom z PC, urcite je tam vnutorna pamäť a bude to ponukat kolobeh obrazkov v určitom časovom odstupe. Dost draha sranda.
Ktorý má vnútornú pamäť? Ja som sa s takým nestretol.
kozlíček
15.12.11,11:44
no tie fotoramiky maju aj ine funkcie ako len prezeranie fotiek,filmou, kalendar, cas, budik a radio. Nove uz maju aj taku malu meteostanicu ktora mera vlhkost,teplotu...... maju aj ine este funkcie ale nespomeniem si teraz :) :D

od toho s tou meteostanicou len utekaj,reklamácia na reklamácii a strata 5 rokov života
kozlíček
15.12.11,11:45
ja som priatelke este pod stromcek kupil za necelych 1200Sk,jeden neznackovy 7" dig. fotoramik,,, ma slot na SD katru a port na usb,,, malu internu pamat a len kalendar z hodinkami,, prehliada len fotky,,, je len na ext. napajanie ale svoj ucel plni aj ako "nocna" lampa :)
keď svieti,či keď je vypnutá
SamuelSK
05.12.12,17:06
Vie niekto poradit nejaky digitalny fotoramik ?
Nieco co vydrzi naozaj dlho, nech uz darcek stoji za to, no nech tam je len zakaldna funkcia a nic ine ako wifi a internet a podobne prkotiny..